Aktualności w Kei.pl

12 godzin programowania za nami – tak było na charytatywnym Hackathonie


Wszystko zaczęło się w pewną czerwcową sobotę. Było dosyć upalnie, ale my tego nie odczuliśmy. Niemal cały dzień spędziliśmy w krakowskim Centrum Kongresowym, słuchając inspirujących wystąpień prelegentów TEDxKraków. Jedno z nich szczególnie zapadło nam w pamięć.

Paweł Jarmołkowicz opowiadał o tym, jak nowoczesne technologie zmieniają świat na lepsze. I nie chodzi wcale o łatwiejsze oznaczanie się na zdjęciach czy przesyłanie sobie emotikonek. Paweł pracuje z dziećmi chorymi na autyzm. Jego firma opracowała aplikację mobilną, która pomaga we wczesnej diagnozie choroby. To było coś. Gdy tylko dowiedzieliśmy się o inicjatywie wspieranej przez Pawła, weszliśmy w to w ciemno.

Tym razem sobota nie była tak upalna, jednak emocje, jakie panowały na Hackathonie, trudno było nazwać chłodnymi. 12 godzin, 10 drużyn i jedno zadanie – opracować aplikację wspomagającą niepełnosprawnych intelektualnie w rehabilitacji. Brzmi jak mission impossible?

Na szczęście programiści, graficy i designerzy uczestniczący w Hackathonie mogli liczyć na małe wsparcie. Spiętymi mięśniami zajęli się wykwalifikowani masażyści, a stół z piłkarzykami pomagał oderwać umysł od pracy.

Specjalne wsparcie przygotowali podopieczni ośrodka Dolina Słońca, prowadzonego przez Fundację Anny Dymnej Mimo Wszystko. Uczestnicy Hackathonu otrzymali małe talizmany mające przynieść im szczęście w programowaniu. Najwięcej uśmiechu wywołał – nie wiedzieć czemu – kamień z logo Internet Explorera ;-)

Po całym dniu pracy przyszedł czas na prezentację rezultatów. Każdy z zespołów miał 5 minut na przedstawienie jurorom swoich dokonań. Jury składające się z terapeutów Doliny Słońca i specjalistów branży IT nie miało łatwego zadania. W końcu po długich obradach dokonano wyboru.

Zwyciężyła aplikacja „Sklepik u cioci Emmy”. Być może na osobach zdrowych nie robi ona dużego wrażenia - ot, zwykła zabawa w sklep. Jednak osobom niepełnosprawnym umysłowo może bardzo pomóc. Aplikacja jest bowiem ściśle powiązana z treningiem ekonomicznym, jaki odbywają podopieczni Doliny Słońca. Dzięki niemu osoby chore uczą się rzeczy dla nas oczywistych – różnej wartości towarów czy operowania ograniczonym budżetem.

To był długi dzień, jednak nie żałujemy ani trochę. Podobnie jak w przypadku konferencji TEDxKraków, cieszymy się, że mogliśmy wesprzeć inspirujące i ważne wydarzenie. Zobaczcie koniecznie fotorelację na naszym profilu na Facebooku :-) 

NASZE ATUTY
  • 17 lat doświadczenia
  • własne centrum danych
  • 11 000 klientów
  • 1 000 m2 powierzchni
  • Zgodność z wytycznymi GIODO
  • Łącza do 6 operatorów
  • Zaawansowane systemy bezpieczeństwa

DOCENILI NAS
nagrodzony hosting www

NEWSLETTER

Warto wiedzieć więcej! Jesli chcesz wiedzieć pierwszy o nowych możliwościach technicznych i promocjach zapisz się do Newsletter'a.

Zaznacz kategorie, które Cię interesują:

Domeny Hosting Serwery dedykowane VPS Certyfikaty SSL

ZAUFALI NAM

1-indykpol 10-wisla 11-caritas 13-malta 14-kotlet 15-miniatury 16-zacheta 17-rabka 18-wojsko 2-wiosna 20-teatrw 21-amp 22-komputronik 23-parisoptique 25-urbancity 28-polinar 29-ksi 3-yves-rocher 30-spacerywirtualne 32-merkury 36-ornitolodzy 37-donna 38-otte 39-sophisti 4-wojas 40-elamed 5-olsztyn 7-sphinx 1-indykpol 10-wisla

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w polityce cookie.
Hosting stron WWW - dowiedz się więcej  

Hosting, czyli miejsce na Twoją stronę WWW 

Od początku naszego istnienia staramy się odczarowywać hosting WWW tak, aby był dla Ciebie prosty i intuicyjny. Pamiętaj, że nie musisz być technologicznym geekiem, żeby z niego korzystać – na naszych serwerach znajdują się projekty należące nie tylko do dużych firm czy międzynarodowych korporacji, ale przede wszystkim do blogerów, pasjonatów i fotografów czy właścicieli małych sklepów internetowych. Każdy z tych projektów zajmuje odpowiednią przestrzeń na naszych serwerach, które pracują w optymalnym środowisku stworzonym przez nas w Centrum Danych Kei.pl. W zależności od potrzeb, oczekiwań oraz zróżnicowanych budżetów, dla każdej aplikacji lub strony WWW dobieramy odpowiednie rozwiązanie. Pod pojęciem hostingu internetowego kryje się bowiem kilka usług takich jak hosting współdzielony, serwery wirtualne lub serwery dedykowane. Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z Internetem, doradzimy Ci, którą usługę wybrać.

Masz już pomysł, który chcesz pokazać światu? Zacznij od znalezienia Twojej własnej, wolnej domeny.

Czy własne Centrum Danych ma znaczenie?

Na optymalne działanie każdego centrum danych wpływa wiele różnych czynników. Z Twojej perspektywy najistotniejsze jest jednak stabilne działanie hostingu WWW i szybkie reagowanie na trudne do przewidzenia sytuacje. W przypadku tego ostatniego aspektu lokalizacja centrum danych, któremu powierzyłeś swoje zasoby ma kluczowe znaczenie. Dlaczego? Im mniej pośredników, tym szybszy czas reagowania i bezpośredni dostęp do serwerowni. Jeśli administrator jest na miejscu 24/7, będzie w stanie zająć się Twoim zgłoszeniem zaraz po jego otrzymaniu.

Ciekawi Cię, gdzie „mieszkają” nasze serwery? Sprawdź więcej informacji na temat infrastruktury Centrum Danych Kei.pl

Hosting nr 1 w rankingu – ale jesteśmy dumni! 

Pierwsze miejsce w rankingu branżowego magazynu PC World to dla nas duże wyróżnienie. Wierzymy, że jest ono wynikiem niezmiennego udoskonalania naszych produktów i dbania o ich kompleksowość. Przykładowo – w ramach nagrodzonego pakietu hostingowego Start udostępniamy autoinstalator, dzięki któremu jednym kliknięciem można zainstalować popularne aplikacje takie jak WordPress, Joomla!, PrestaShop czy Magento. Jeśli korzystasz z usług Kei.pl masz także do dyspozycji pakiet przydatnych bonusów, które pomogą Ci w rozwijaniu Twojego projektu online. Wszystkie szczegóły naszej oferty możesz znaleźć na stronie https://www.kei.pl/hosting

Chcesz zobaczyć, co na temat naszego pakietu hostingowego powiedziała redakcja PC World? Zajrzyj do aktualności.