Aktualności w Kei.pl

12 godzin programowania za nami – tak było na charytatywnym Hackathonie


Wszystko zaczęło się w pewną czerwcową sobotę. Było dosyć upalnie, ale my tego nie odczuliśmy. Niemal cały dzień spędziliśmy w krakowskim Centrum Kongresowym, słuchając inspirujących wystąpień prelegentów TEDxKraków. Jedno z nich szczególnie zapadło nam w pamięć.

Paweł Jarmołkowicz opowiadał o tym, jak nowoczesne technologie zmieniają świat na lepsze. I nie chodzi wcale o łatwiejsze oznaczanie się na zdjęciach czy przesyłanie sobie emotikonek. Paweł pracuje z dziećmi chorymi na autyzm. Jego firma opracowała aplikację mobilną, która pomaga we wczesnej diagnozie choroby. To było coś. Gdy tylko dowiedzieliśmy się o inicjatywie wspieranej przez Pawła, weszliśmy w to w ciemno.

Tym razem sobota nie była tak upalna, jednak emocje, jakie panowały na Hackathonie, trudno było nazwać chłodnymi. 12 godzin, 10 drużyn i jedno zadanie – opracować aplikację wspomagającą niepełnosprawnych intelektualnie w rehabilitacji. Brzmi jak mission impossible?

Na szczęście programiści, graficy i designerzy uczestniczący w Hackathonie mogli liczyć na małe wsparcie. Spiętymi mięśniami zajęli się wykwalifikowani masażyści, a stół z piłkarzykami pomagał oderwać umysł od pracy.

Specjalne wsparcie przygotowali podopieczni ośrodka Dolina Słońca, prowadzonego przez Fundację Anny Dymnej Mimo Wszystko. Uczestnicy Hackathonu otrzymali małe talizmany mające przynieść im szczęście w programowaniu. Najwięcej uśmiechu wywołał – nie wiedzieć czemu – kamień z logo Internet Explorera ;-)

Po całym dniu pracy przyszedł czas na prezentację rezultatów. Każdy z zespołów miał 5 minut na przedstawienie jurorom swoich dokonań. Jury składające się z terapeutów Doliny Słońca i specjalistów branży IT nie miało łatwego zadania. W końcu po długich obradach dokonano wyboru.

Zwyciężyła aplikacja „Sklepik u cioci Emmy”. Być może na osobach zdrowych nie robi ona dużego wrażenia - ot, zwykła zabawa w sklep. Jednak osobom niepełnosprawnym umysłowo może bardzo pomóc. Aplikacja jest bowiem ściśle powiązana z treningiem ekonomicznym, jaki odbywają podopieczni Doliny Słońca. Dzięki niemu osoby chore uczą się rzeczy dla nas oczywistych – różnej wartości towarów czy operowania ograniczonym budżetem.

To był długi dzień, jednak nie żałujemy ani trochę. Podobnie jak w przypadku konferencji TEDxKraków, cieszymy się, że mogliśmy wesprzeć inspirujące i ważne wydarzenie. Zobaczcie koniecznie fotorelację na naszym profilu na Facebooku :-) 

NASZE ATUTY
  • 21 lat doświadczenia
  • własne centrum danych
  • 11 000 klientów
  • 1 000 m2 powierzchni
  • Zgodność z wytycznymi RODO
  • Zaawansowane systemy bezpieczeństwa

DOCENILI NAS
nagrodzony hosting www

Aktualności Kei.pl - sprawdź co u nas  

W aktualnościach Kei.pl dowiesz się jakie zmiany wdrożylismy, ajkie nowe produkty czekają na Ciebie. Także dowiesz się co nowego u nas i gdzie możesz nas spotkać.