Aktualności

Wszystkie bieżące ogłoszenia i informacje dla Klientów i Partnerów Kei.pl

DKIM wdrożony w poczcie Kei.pl

Czy odbiorcy Twoich maili są pewni że wiadomości, które wysyłasz wyglądają wiarygodnie? Dzięki DKIM potwierdzisz wiarygodność swojego adresu pocztowego. Ta funkcjonalność jest już dostępna w panelu WebAs Kei.pl

Każdego dnia odbierasz i wysyłasz kilkanaście maili. Bez względu na to, czy rozsyłasz promocyjne newslettery czy też zwykłe wiadomości, ważna jest wiarygodność nadawcy. Dlaczego?

Popularną wśród cyberprzestępców techniką jest tzw. phishing. Polega on na podszywaniu się pod inną osobę lub instytucję. Ofiara otrzymuje spreparowaną wiadomość, która do złudzenia przypomina maila np. od banku. Celem phishingu najczęściej jest wyłudzenie danych do logowania do konta bankowego, numeru karty kredytowej lub innych wrażliwych danych.

Od Teraz w ramach panelu WebAs DKIM możesz włączyć w sekcji Domeny panelu zarządzania Webas. Dzięki temu będziesz pewny, że odbiorcy Twoich wiadomości otrzymują maile z pewnego źródła.

Jak wygląda DKIM od kuchni?

Gdy przesyłasz maile, do nagłówka wiadomości zostaje dodana sygnatura DKIM. Serwer adresata wiadomości pobiera z rekordu DNS domeny nadawcy informacje na temat klucza do rozszyfrowania.  Jeśli dane zostaną rozszyfrowane poprawnie, może on mieć pewność, że wiadomość została wysłana przez wiarygodnego nadawcę.