Aktualności w Kei.pl

Dodatkowe zabezpieczenia antyspamowe - większa skuteczność!


Miło nam Państwa poinformować iż na wszystkich serwerach zostaną włączone dodatkowe zabezpieczenia antyspamowe. Zmiana będzie polegać na wprowadzeniu sprawdzania wiarygodności nadawcy wiadomości e-mail już na poziomie sesji SMTP (pierwsze informacje przesyłane o wiadomości przed jej dostarczeniem) - sprawdzenie pochodzenia wiadomości, nagłówków jeszcze zanim zostanie ona dostarczona na serwer. Zostaną w tym celu wykorzystane trzy tzw. RBLe (bazy przechowujące informacje o adresach IP z których najczęściej wysyłany jest SPAM) oraz tzw. mechanizm SPF (Sender Policy Framework - mechanizm sprawdzający czy serwer z którego pochodzi poczta jest autoryzowany do wysyłki tej poczty). Nasze testy wykazały iż w ten sposób ilość SPAMów dostarczanych na serwer zostanie ograniczona o około 60% - wpłynie to również na transfer generowany przez Państwa serwer (te wiadomości wogóle nie są dostarczane) oraz szybkość dostarczania poczty. Pozostałe blisko 40% spamu nadal będzie eliminowane już na serwerze przez dotychczasowy system antyspamowy (oznakowanie lub przenoszenie "spamu" do folderu "Spam"). Celem takiego podziału jest to, aby pierwszy "łagodny" filtr, który automatycznie usuwa wiadomości nie skasował wiadomości, która nie jest spamem. Szczegółowe informacje techniczne: 1. Zastosowane RBLe: - bl.spamcop.net - sbl-xbl.spamhaus.org - combined.njabl.org 2. Nowo wprowadzone zabezpieczenia (RBL i SPF) nie są wykorzystywane w przypadku: - gdy wysyłka wiadomości jest autoryzowana (wysyłka odbywa się przez Klienta poczty np. WebMail). - wiadomości przesyłane są w obrębie sieci Kei.pl 3. Nowy system instalowany jest wyłącznie na platformach działających na nowym systemie.
NASZE ATUTY
  • 18 lat doświadczenia
  • własne centrum danych
  • 11 000 klientów
  • 1 000 m2 powierzchni
  • Zgodność z wytycznymi GIODO
  • Łącza do 6 operatorów
  • Zaawansowane systemy bezpieczeństwa

DOCENILI NAS
nagrodzony hosting www

NEWSLETTER

Warto wiedzieć więcej! Jesli chcesz wiedzieć pierwszy o nowych możliwościach technicznych i promocjach zapisz się do Newsletter'a.

Zaznacz kategorie, które Cię interesują:

Domeny Hosting Serwery dedykowane VPS Certyfikaty SSL

ZAUFALI NAM

1-indykpol 10-wisla 11-caritas 13-malta 14-kotlet 15-miniatury 16-zacheta 17-rabka 18-wojsko 2-wiosna 20-teatrw 21-amp 22-komputronik 23-parisoptique 25-urbancity 28-polinar 29-ksi 3-yves-rocher 30-spacerywirtualne 32-merkury 36-ornitolodzy 37-donna 38-otte 39-sophisti 4-wojas 40-elamed 5-olsztyn 7-sphinx 1-indykpol 10-wisla

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w polityce cookie.
Aktualności Kei.pl - sprawdź co u nas  

W aktualnościach Kei.pl dowiesz się jakie zmiany wdrożylismy, ajkie nowe produkty czekają na Ciebie. Także dowiesz się co nowego u nas i gdzie możesz nas spotkać.