Hosting dla LoveKraków.pl podczas wyborów samorządowych

Hosting dla LoveKraków.pl podczas wyborów samorządowych


Listopad był w Polsce miesiącem wyborów samorządowych, które w większości miast i gmin skończyły się 30 listopada na II turze. Jak co roku wydarzenie to skupiło wokół siebie uwagę wielu osób, które szukały informacji na ten temat między innymi w Internecie.

Ponieważ wybory samorządowe mają przede wszystkim charakter lokalny, największe oblężenie przeżywały portale opisujące to, co dzieje się w konkretnym regionie kraju. Przykładem takiego serwisu jest LoveKraków.pl, który jako jeden z pierwszych przeniósł się do Centrum Danych Kei.pl w ramach akcji "Wspieramy pozytywne inicjatywy"

 

 

Zainteresowanie wyborami i samym wieczorem wyborczym, podczas którego ogłaszane są wyniki jest z technicznego punktu widzenia sporym wyzwaniem dla każdego hostingodawcy. Ruch na stronie WWW wzrasta bardzo szybko w krótkim okresie czasu i potrafi kilkukrotnie przekroczyć jej standardowy poziom obciążenia.

Tak też było i w tym przypadku – podczas pierwszej tury wyborów portal LoveKraków.pl został odwiedzony przez dwukrotnie większą grupę użytkowników niż zwykle. Wynik ten nie byłby taki spektakularny gdyby nie fakt, że internauci przeglądający serwis odwiedzili w omawianym okresie średnio 19 razy więcej podstron niż wcześniej. W dniu z największą liczbą wywołań strony WWW skutkowało to wzrostem obciążenia CPU o 488% w porównaniu do średniego obciążenia z okresu sprzed wyborów.

„Kluczem do sukcesu przy hostowaniu stron WWW podczas takich wydarzeń jest odpowiednie przygotowanie. Ponieważ byliśmy dobrze poinformowani na temat tego, jak sytuacja może się rozwinąć, w odpowiednim momencie przenieśliśmy serwis na bardzo wydajną maszynę do zadań specjalnych” – komentuje Grzegorz Pawelec z naszego centrum danych. „Serwer, który udostępniliśmy na potrzeby LoveKraków.pl posiadał dwa dziesięciordzeniowe procesory, 64GB RAM i osiem dysków twardych SAS 300GB w macierzy RAID 10 z podtrzymaniem bateryjnym” – dodaje Grzegorz Pawelec.

 

 

Same przenosiny przebiegały szybko i bezboleśnie – zarówno przepięcie na silniejszą maszynę, jak i powrót do wyjściowego serwera miały miejsce w godzinach nocnych, tak aby użytkownicy portalu nie odczuli żadnych przerw w dostępie do strony. Serwis funkcjonował na nowej maszynie przez kilka dni – z odpowiednim wyprzedzeniem przed samymi wyborami, oraz kilka dni po ich zakończeniu, ponieważ bardzo często to właśnie w tym okresie portal odwiedzany jest przez wiele osób sprawdzających wyniki.

„Tego typu wydarzenia jak wybory samorządowe, gdy prowadzi się relację na żywo, generują bardzo duży wzrost statystyk, również tych chwilowych, np. w kluczowych momentach ogłoszenia zwycięzców. Na LoveKraków.pl zanotowaliśmy w dniach wyborczych ogromny wzrost statystyk, ale dzięki odpowiedniej obsłudze technicznej i serwerowej udało się utrzymać serwis w stabilnym działaniu. To dla nas również dobra nauka na przyszłość. Tego typu działania będziemy mogli wykorzystywać podczas każdej nagłej sytuacji czy wydarzeniu, które generują ogromny ruch na naszych stronach” – komentuje Michał Rodak, właściciel serwisu LoveKraków.pl.

W trakcie wyborów nad pracą maszyny czuwali dodatkowo – zarówno w ciągu dnia, jak i w godzinach nocnych – wykwalifikowani technicy, którzy mieli bezpośredni dostęp do serwera przyjmującego zwiększony ruch. Tego rodzaju sprzęt mógłby udźwignąć obciążenie kilka razy większe niż to, które zanotowaliśmy 30 listopada i 1 grudnia, dlatego byliśmy spokojni, że LoveKraków.pl będzie działało stabilnie. Wybory są co prawda raz na kilka lat, ale mamy nadzieję, że podobnych wyzwań będziemy mieć dużo więcej. 

NASZE ATUTY
  • 17 lat doświadczenia
  • własne centrum danych
  • 11 000 klientów
  • 1 000 m2 powierzchni
  • Zgodność z wytycznymi GIODO
  • Łącza do 6 operatorów
  • Zaawansowane systemy bezpieczeństwa

DOCENILI NAS
nagrodzony hosting www

NEWSLETTER

Warto wiedzieć więcej! Jesli chcesz wiedzieć pierwszy o nowych możliwościach technicznych i promocjach zapisz się do Newsletter'a.

Zaznacz kategorie, które Cię interesują:

Domeny Hosting Serwery dedykowane VPS Certyfikaty SSL

ZAUFALI NAM

1-indykpol 10-wisla 11-caritas 13-malta 14-kotlet 15-miniatury 16-zacheta 17-rabka 18-wojsko 2-wiosna 20-teatrw 21-amp 22-komputronik 23-parisoptique 25-urbancity 28-polinar 29-ksi 3-yves-rocher 30-spacerywirtualne 32-merkury 36-ornitolodzy 37-donna 38-otte 39-sophisti 4-wojas 40-elamed 5-olsztyn 7-sphinx 1-indykpol 10-wisla

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w polityce cookie.
Hosting stron WWW - dowiedz się więcej  

Hosting, czyli miejsce na Twoją stronę WWW 

Od początku naszego istnienia staramy się odczarowywać hosting WWW tak, aby był dla Ciebie prosty i intuicyjny. Pamiętaj, że nie musisz być technologicznym geekiem, żeby z niego korzystać – na naszych serwerach znajdują się projekty należące nie tylko do dużych firm czy międzynarodowych korporacji, ale przede wszystkim do blogerów, pasjonatów i fotografów czy właścicieli małych sklepów internetowych. Każdy z tych projektów zajmuje odpowiednią przestrzeń na naszych serwerach, które pracują w optymalnym środowisku stworzonym przez nas w Centrum Danych Kei.pl. W zależności od potrzeb, oczekiwań oraz zróżnicowanych budżetów, dla każdej aplikacji lub strony WWW dobieramy odpowiednie rozwiązanie. Pod pojęciem hostingu internetowego kryje się bowiem kilka usług takich jak hosting współdzielony, serwery wirtualne lub serwery dedykowane. Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z Internetem, doradzimy Ci, którą usługę wybrać.

Masz już pomysł, który chcesz pokazać światu? Zacznij od znalezienia Twojej własnej, wolnej domeny.

Czy własne Centrum Danych ma znaczenie?

Na optymalne działanie każdego centrum danych wpływa wiele różnych czynników. Z Twojej perspektywy najistotniejsze jest jednak stabilne działanie hostingu WWW i szybkie reagowanie na trudne do przewidzenia sytuacje. W przypadku tego ostatniego aspektu lokalizacja centrum danych, któremu powierzyłeś swoje zasoby ma kluczowe znaczenie. Dlaczego? Im mniej pośredników, tym szybszy czas reagowania i bezpośredni dostęp do serwerowni. Jeśli administrator jest na miejscu 24/7, będzie w stanie zająć się Twoim zgłoszeniem zaraz po jego otrzymaniu.

Ciekawi Cię, gdzie „mieszkają” nasze serwery? Sprawdź więcej informacji na temat infrastruktury Centrum Danych Kei.pl

Hosting nr 1 w rankingu – ale jesteśmy dumni! 

Pierwsze miejsce w rankingu branżowego magazynu PC World to dla nas duże wyróżnienie. Wierzymy, że jest ono wynikiem niezmiennego udoskonalania naszych produktów i dbania o ich kompleksowość. Przykładowo – w ramach nagrodzonego pakietu hostingowego Start udostępniamy autoinstalator, dzięki któremu jednym kliknięciem można zainstalować popularne aplikacje takie jak WordPress, Joomla!, PrestaShop czy Magento. Jeśli korzystasz z usług Kei.pl masz także do dyspozycji pakiet przydatnych bonusów, które pomogą Ci w rozwijaniu Twojego projektu online. Wszystkie szczegóły naszej oferty możesz znaleźć na stronie https://www.kei.pl/hosting

Chcesz zobaczyć, co na temat naszego pakietu hostingowego powiedziała redakcja PC World? Zajrzyj do aktualności.