Aktualności w Kei.pl

Logowanie do Panelu Klienta od teraz jeszcze bezpieczniejsze


Czas na kolejne nowości w usługach Kei.pl. Tym razem wprowadziliśmy rozwiązanie, które docenią osoby dbające o bezpieczeństwo. Dwuetapowa weryfikacja użytkownika pozwala na jeszcze lepszą ochronę dostępu do Panelu Klienta. Na czym polega to rozwiązanie?

Domyślna metoda logowania do Panelu Klienta polega na podaniu loginu lub adresu e-mail i hasła. To oznacza jednak, że każdy, kto uzyska dostęp do tych danych, może dostać się do środka. Dwuetapowe uwierzytelnianie wprowadza kolejne zabezpieczenie w postaci kodu wysyłanego na telefon użytkownika. Logowanie przebiega wtedy następująco:

  1. Użytkownik wpisuje swoje dane do logowania, które są weryfikowane.
  2. Jeśli dane są poprawne, przeglądarka wyświetla kolejny formularz logowania, a na aplikację zainstalowaną w telefonie zostaje wysłany specjalny kod. Należy wpisać go w formularzu.
  3. Po zweryfikowaniu kodu użytkownik zostaje zalogowany do panelu i może zacząć pracę.

W przypadku, gdy do konta mają dostęp użytkownicy o różnych uprawnieniach (np. Księgowa, Pracownik IT), dla każdego z nich można osobno aktywować podwójną weryfikację. Co jednak w sytuacji, gdy użytkownik straci telefon?

Spokojnie, tę okoliczność też przewidzieliśmy :-) Podczas konfiguracji usługi generowana jest lista jednorazowych kodów, którą otrzymuje użytkownik. Najlepiej wydrukować ją i przechowywać w bezpiecznym miejscu. W sytuacji awaryjnej wpisanie takiego kodu pozwala na zalogowanie się do Panelu Klienta.

Włączenie dwuetapowego uwierzytelnienia jest możliwe po zalogowaniu do Panelu Klienta. W lewym menu znajduje się sekcja Ustawienia. Po kliknięciu w Twoje konto zobaczysz nową zakładkę Weryfikacja dwuetapowa. Tam można włączyć lub wyłączyć usługę i wybrać, którzy użytkownicy będą używali telefonu podczas logowania. 

NASZE ATUTY
  • 21 lat doświadczenia
  • własne centrum danych
  • 11 000 klientów
  • 1 000 m2 powierzchni
  • Zgodność z wytycznymi RODO
  • Zaawansowane systemy bezpieczeństwa

DOCENILI NAS
nagrodzony hosting www

Aktualności Kei.pl - sprawdź co u nas  

W aktualnościach Kei.pl dowiesz się jakie zmiany wdrożylismy, ajkie nowe produkty czekają na Ciebie. Także dowiesz się co nowego u nas i gdzie możesz nas spotkać.