Aktualności w Kei.pl

Spotkajmy się na Hackathonie i zróbmy coś dobrego!


Branża IT ma ogromne możliwości zmieniania świata na lepsze. Chyba każdy z nas ma co najmniej kilka narzędzi, bez których nie wyobraża sobie pracy lub rozrywki. Aplikacje mobilne, nawigacja GPS, media społecznościowe… Zastanawialiście się jednak, w jaki sposób nowoczesne technologie mogą ułatwić życie osobom niepełnosprawnym intelektualnie?

Odpowiedzi na to pytanie poszukamy wspólnie 5 września w Krakowie. Na stadionie Cracovia odbędzie się wyjątkowy Hackathon. Programiści, graficy, projektanci interface’ów i inni pasjonaci nowoczesnych technologii zmierzą się z niebanalnym wyzwaniem. Pracując w pięcioosobowych zespołach będą tworzyć aplikacje dla dorosłych osób niepełnosprawnych intelektualnie.

Nasi podopieczni korzystają z aplikacji ogólnodostępnych w internecie – w większości są to aplikacje dla dzieci typu memory, puzzle, kolorowanki. Tego rodzaju programy nie są odpowiednie dla naszych podopiecznych – wyjaśnia Izabela Jabłońska-Piłat, fundraiser, asystent dyrektora ośrodka „Dolina Słońca”. – To dorośli ludzie. Tak ich traktujemy, i tak powinien ich traktować otaczający świat.

Najlepszy projekt, który powstanie podczas sobotniego Hackathonu, zostanie wdrożony i posłuży podopiecznym ośrodka terapeutyczno-rehabilitacyjnego „Dolina Słońca”. Ośrodek prowadzi Fundacja Anny Dymnej „Mimo Wszystko”, która współorganizuje wydarzenie. Tym bardziej cieszymy się, że możemy wspomóc tę inicjatywę miejscem na naszych serwerach. 

Więcej informacji znajdziecie na stronie wydarzenia. Do zobaczenia! 

NASZE ATUTY
  • 21 lat doświadczenia
  • własne centrum danych
  • 11 000 klientów
  • 1 000 m2 powierzchni
  • Zgodność z wytycznymi RODO
  • Zaawansowane systemy bezpieczeństwa

DOCENILI NAS
nagrodzony hosting www

Aktualności Kei.pl - sprawdź co u nas  

W aktualnościach Kei.pl dowiesz się jakie zmiany wdrożylismy, ajkie nowe produkty czekają na Ciebie. Także dowiesz się co nowego u nas i gdzie możesz nas spotkać.