Aktualności w Kei.pl

Wakacyjna akcja


Wraz z początkiem wakacji ruszyliśmy z projektem „Internet pod kontrolą. Świadomy rodzic = bezpieczne dziecko”. Akcja ma na celu uświadomić rodziców, jakie zagrożenia niesie za sobą korzystanie z Internetu. Pamiętajmy, że  „bycie online” to nie tylko rozrywka i kontakt ze światem, ale też źródło niebezpieczeństwa. Sprawdź jak chronić swoje dziecko w sieci:  https://bezpiecznie.kei.pl/

WYCHOWANIE ONLINE KONIECZNOŚCIĄ

Wychowanie z uwzględnieniem sfery online jest dziś koniecznością. Dorastające pokolenie Z, nazywane także generacją @ - urodzeni po 2000 roku, nie znają świata bez Internetu. Funkcjonują równolegle w świecie wirtualnym i rzeczywistym. Obie płaszczyzny przenikają się do tego stopnia, że aktywne życie społeczne nie jest już możliwe w trybie offline. 

W całej dyskusji należy zaznaczyć, że problem niebezpieczeństw w sieci nie dotyczy wyłącznie dorastających dzieci. Coraz młodsi rozpoczynają swoje wirtualne przygody. Często nie chodzą, nie mówią, a już obsługują urządzenia mobilne. Wybierają zabawę ze smartfonem i tabletem, niż z tradycyjnymi zabawkami. Zachwycającym jest jak sprawnie kilkunastomiesięczne dziecko radzi sobie z obsługą podstawowych aplikacji. Oczywiście, demonizacja tego zjawiska nie ma sensu. Rodzice decydują się na kupno tabletu, ponieważ jest to zarówno darmowa rozrywka, jak i urządzenie posiadające walory edukacyjne. Dotykowy ekran wywołuje reakcję, uczy, że gesty wpływają na otoczenie. Dzieci rozwijają się szybciej, sprawniej rozróżniają kształty i kolory. Tablet pomaga w przyswajaniu liczb, cyfr czy języka obcego.

CZEMU WARTO DOWIEDZIEĆ SIĘ WIĘCEJ O BEZPIECZEŃSTWIE?

W obliczu tak szybko zachodzących zmian, kontrola najmłodszych dzieci to kolejne wyzwanie. Stale obniżający się wiek pierwszego kontaktu z siecią, wskazuje, aby edukację w tym temacie rozpoczynać jak najwcześniej. Jak podkreśla Grzegorz Pawelec, dyrektor pionu biznesu Kei.pl, tata 12-letniego Kuby: dbanie o bezpieczeństwo najmłodszych użytkowników w sieci jest misją wszystkich internautów. Również naszej marki, która na co dzień skupia się na promowaniu bezpiecznego biznesu online. Ze względu na profil działalności firmy i nasze wewnętrzne przekonania chętnie angażujemy się w akcje promujące pozytywne postawy wśród najmłodszych użytkowników, a także sami je inicjujemy.

Rodzic nie może myśleć za dziecko, ale z pewnością sam musi być świadomy zagrożeń. Pamiętajmy, wprowadzenie reguł internetowej działalności dzieci jest koniecznością. Aby kształtować świadomych odbiorców i użytkowników należy nieustannie zgłębiać kwestie wirtualnej rzeczywistości. Zainteresowanych tematem zapraszamy na stronę: https://bezpiecznie.kei.pl/

NASZE ATUTY
  • 21 lat doświadczenia
  • własne centrum danych
  • 11 000 klientów
  • 1 000 m2 powierzchni
  • Zgodność z wytycznymi RODO
  • Zaawansowane systemy bezpieczeństwa

DOCENILI NAS
nagrodzony hosting www

Aktualności Kei.pl - sprawdź co u nas  

W aktualnościach Kei.pl dowiesz się jakie zmiany wdrożylismy, ajkie nowe produkty czekają na Ciebie. Także dowiesz się co nowego u nas i gdzie możesz nas spotkać.