Aktualności w Kei.pl

Większe zasoby Serwera+ teraz dostępne od ręki


Samodzielne zwiększanie parametrów serwera, rozliczanie za faktyczne wykorzystanie zasobów i precyzyjna kontrola kosztów – to kolejne nowości dostępne dla Klientów Serwera+.

Scenariusz pierwszy: startuje duża kampania promocyjna. Reklamy odsyłają do strony internetowej, która w krótkim czasie przeżywa gwałtowny wzrost liczby odwiedzin.

Scenariusz drugi: duży portal internetowy niespodziewanie wspomina o Twoim projekcie. Zaciekawieni internauci chcąc dowiedzieć się więcej masowo zaczynają odwiedzać witrynę.

Oba scenariusze łączy to, że są dużym obciążeniem dla serwera i bez właściwego przygotowania mogą zakończyć się przerwą w dostępie do usług. O ile w przypadku kampanii reklamowej można przewidzieć wzrost ruchu i czasowo przenieść usługi na wydajniejszą maszynę, o tyle niespodziewany wzrost liczby odwiedzin nie daje na to czasu.

Rozwiązaniem jest dynamiczne zwiększanie zasobów, które właśnie wdrożyliśmy w usłudze Serwer+. Dzięki nowej funkcjonalności po zalogowaniu do Panelu Klienta można:

  • zwiększyć liczbę dostępnych wirtualnych rdzeni procesora i ilość pamięci RAM,
  • zdecydować, jak długo zwiększone zasoby mają być dostępne,
  • zmianę parametrów uruchomić od razu lub wybrać datę i godzinę rozpoczęcia oraz zakończenia.

Wiemy, że przy nagłym wzroście liczby odwiedzin liczy się czas. Dlatego zwiększenie parametrów nie wymaga przedpłaty ani kontaktu z pracownikami Kei.pl. Zasoby można zwiększyć w każdej chwili. Opłata za czas korzystania z dodatkowych parametrów zostanie doliczona do comiesięcznej faktury za używanie Serwera+.

Dzięki temu w razie gwałtownego i przejściowego wzrostu liczby odwiedzin zapłacisz tylko za te zasoby, które faktycznie zostały wykorzystane. Jeśli jednak chcesz trwale zwiększyć parametry swojego Serwera+, możesz również zrobić to samodzielnie.

Nowe narzędzia są dostępne w Panelu Klienta. Po kliknięciu w nazwę konkretnego Serwera+ przejdziesz do karty produktu. Tam pojawiła się zakładka „Zwiększanie zasobów” z suwakami służącymi do zarządzania liczbą wirtualnych rdzeni procesora i pamięcią RAM. W dziale Płatności pojawiła się z kolei nowa pozycja - Rozliczenie zasobów. Tam znajdziesz podsumowanie opłat naliczonych w danym miesiącu.

 

NASZE ATUTY
  • 21 lat doświadczenia
  • własne centrum danych
  • 11 000 klientów
  • 1 000 m2 powierzchni
  • Zgodność z wytycznymi RODO
  • Zaawansowane systemy bezpieczeństwa

DOCENILI NAS
nagrodzony hosting www

Aktualności Kei.pl - sprawdź co u nas  

W aktualnościach Kei.pl dowiesz się jakie zmiany wdrożylismy, ajkie nowe produkty czekają na Ciebie. Także dowiesz się co nowego u nas i gdzie możesz nas spotkać.