fbpx
Wiedza dedykowana Tobie
Classic Moto Show 2015 VW Garbus

Classic Moto Show 2015 – historię czuć w powietrzu

28 września 2015

28Za nami 4 edycja kultowej wystawy Classic Moto Show. Kolejna odsłona wydarzenia to swoisty powrót do przeszłości motoryzacji. Zachowane w niemalże idealnym stanie zabytkowe pojazdy przez 3 dni zachwycały uczestników przybyłych do Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie. 

W czasie tegorocznego spotkania pasjonaci klasyków mogli zobaczyć zarówno zabytkowe jednoślady, automobile, jak i znane i lubiane legendy polskich szos. Uczestnicy mieli szansę podziwiać „amerykańskie marzenia”, a także auta krajów demokracji ludowej.

Classic Moto Show 2015 - Ford Mustang

Wydarzenie rozpoczęło się w piątek 18 września i trwało aż do niedzieli. Atrakcje pierwszego dnia zaplanowane zostały także z myślą o najmłodszych uczestnikach. To właśnie dla nich przygotowano warsztaty i pokazy związane z bezpieczeństwem ruchu drogowego w ramach realizacji projektu „Bezpieczna droga do szkoły”.

Classic Moto Show 2015

Całość imprezy to przede wszystkim bliskie spotkania prawdziwych pasjonatów ikon motoryzacji z wyjątkową historią zamkniętą pod maską każdego z pojazdów. Na gości oprócz ekspozycji w postaci około 200 pojazdów czekał m.in. pokaz kosmetyków wytwarzanych z naturalnego miodu, miniaturowy świat motoryzacji z unikatowymi modelami samochodów czy budowa zupełnie nowego samochodu rajdowego Mercedes Benz W126 560 SEL pokazywana na żywo.

Z kolei ze wszystkimi, którzy lubią słuchać ciekawych historii, swoją wiedzą podzielił się Pan Piotr Serek, prowadząc wykład pt. „Powojenne historie polskich motocykli sportowych”.

Classic Moto Show 2015 motocykle

Classic Moto Show 2015 motocykle

Czwarta edycja Classic Moto Show była dla nas wyjątkowa również dlatego, że mieliśmy okazję wspierać to niezwykłe wydarzenie. Jesteśmy dumni, że w stolicy Małopolski organizowane są tak wyjątkowe spotkania, które oprócz ekspozycji prawdziwych perełek, uczą i kształtują nawet najmłodszych uczestników. Z niecierpliwością czekamy na przyszłoroczną edycję i życzymy kolejnych sukcesów.

 

Classic Moto Show 2015

Classic Moto Show 2015

Classic Moto Show 2015 Citroen

 

Classic Moto Show 2015 skutery