Wiedza dedykowana Tobie
kolokacja serwerów

Kolokacja Serwerów – znajdź odpowiednie miejsce dla swojego sprzętu IT

22 sierpnia 2017

Myślałeś o dzierżawie infrastruktury? Doświadczenia większości rentownych firm pokazują, że to oszczędność czasu i pieniędzy. Ulokowanie serwerów w sprawdzonym Data Center gwarantuje stabilny dostęp do Twoich danych. Co daje kolokacja serwerów? Dowiedz się więcej.

Powierzając maszyny specjalistom możesz zyskać wiele. Masz szansę otrzymać najlepsze warunki pracy dla swoich serwerów, a także unikalne kompetencje inżynierów z branży IT.

Optymalizacja kosztów

Kolokacja serwerów jest nie tylko wygodniejsza, ale przede wszystkim bardziej opłacalna. To idealne rozwiązanie dla firm, które nie chcą inwestować w dodatkowe przestrzenie. Inwestycja we własną serwerownię pochłania ogromne nakłady finansowe. Liczby mówią same za siebie. Szacuje się, że budowa własnej serwerowni to koszt około 100 mln zł. Adaptacje już istniejących pomieszczeń biurowych zmniejszają koszty o 30%. Dlatego korzystanie z usług kolokacji jest opłacalne dla mniejszych przedsiębiorstw.

Kosztowne jest nie tylko same przygotowanie miejsca, ale też kwestia obsługi serwerów. Firma, która decyduje się na obsługę maszyn we własnym zakresie musi zatrudnić osobę albo i cały zespół odpowiedzialną za prawidłowe funkcjonowanie serwerów. Utrzymanie i szkolenie profesjonalnych specjalistów to przedsięwzięcie, na które stać niewiele podmiotów. Dlatego przedsiębiorcy coraz częściej decydują się na rozwiązania outsourcingowe, zwłaszcza po porównaniu kosztów jakie generuje utrzymanie własnego Data Center.

Koszt energii elektrycznej potrzebnej do funkcjonowania Centrum Danych to około 20% całości kosztów utrzymania. Zasilacz o mocy 750W w ciągu dobry pobiera średnio 18kWh. W przypadku maszyn pracujących w trybie ciągłym rocznym, koszt energii potrzebnej do pracy jednego serwera przekracza 3000 zł. A to tylko energia. Do tego trzeba doliczyć pozostałe wydatki jak odpowiednie pomieszczenie i jego dostosowanie oraz zespół pracowników. Średniej wielkości Centrum Danych obsługujące około 700 serwerów musi liczyć się z kosztami w granicy 2 mln zł. Dla porównania koszt hotelingu serwerów rozpoczyna się od 129 zł miesięcznie.

Wiesz czego potrzebują Twoje serwery?

Większość użytkowników nie zdaje sobie sprawy jak skomplikowanych rozwiązań potrzeba do optymalnej pracy serwera. Centrum Danych to organizm ze złożoną architekturą sprzętową, który swoim kształtem przypomina niemal wnętrze fabryki. To agregaty, klimatyzatory i precyzyjny system wentylacyjny. Aby maszyna działała w pełni sprawnie stosowany jest system ciepłych i zimnych korytarzy powietrznych. Takie rozwiązania pomagają utrzymać stałą temperaturę z dokładnością do stopnia Celsjusza.

Na co warto zwrócić uwagę?

  • Podłoga techniczna – to 30 centymetrowe podniesienie, które chroni przewody przed uszkodzeniem. Takie ułożenie zapewnia łatwiejszy dostęp do instalacji i jest dodatkowym zabezpieczeniem przeciwpożarowym. Materiał, z którego stworzona jest podłoga nie elektryzuje się i odprowadza ładunki do szyny uziemiającej.
  • Zasilanie awaryjne – kluczowy element w prawidłowym funkcjonowaniu Data Center. Wszystkie maszyny do prawidłowego działania potrzebują stałego dostępu do energii elektrycznej. Aby zapewnić ciągłość pracy, potrzebne są awaryjne zasilacze UPS i agregaty prądotwórcze o wysokiej mocy.
  • Łącza internetowe od niezależnych dostawców – korzystanie z różnych źródeł o niezależnych sieciach szkieletowych minimalizuje ryzyko awarii. Aby strona i skrzynki pocztowe działały bez zakłóceń bezproblemowy przepływ transferu jest konieczny.

Zasilacze awaryjne UPS w centrum danych Kei.pl

Kolokacja serwerów, co możesz zyskać?

Wybierając sprawdzone Centrum Danych masz gwarancję bezpieczeństwa, a także pełny dostęp do swojego serwera, nawet w środku nocy. Możesz decydować o zasadach współpracy, wybierając pomiędzy kolokacją Root i Admin. W pierwszej opcji Ty dostarczasz serwer, a my zapewniamy miejsce w naszym centrum danych. Kolokacja Admin poza miejscem zapewnia także wygodny i nowoczesny panel administracyjny WebAs, otrzymujesz wsparcie techniczne 24/7 oraz backup 100%. Wszystkie serwery są obsługiwane w trybie zmianowym, dlatego masz pewność, że maszyna jest pod stałą obserwacją w trybie non stop. Wybierz odpowiedni model kolokacji serwerów dla siebie.

Z odpowiednim partnerem po prostu możesz więcej. Sprawdź ofertę: https://www.kei.pl/kolokacja-serwerow

Kolokacja Serwerów – znajdź odpowiednie miejsce dla swojego sprzętu IT
4.6 (92.5%) 8 głosów