fbpx
Wiedza dedykowana Tobie
konferencja TWF source

TWF Source Conference – gdzie innowacja łączy się z doświadczeniem

16 listopada 2015

Prawie 300 minut prelekcji, 150 uczestników i 7 prelegentów. Tak w liczbach możemy podsumować drugą edycję konferencji TWF Source, która została zorganizowana przez Infusion. Wydarzenie odbyło się 5 listopada w Żydowskim Muzeum Galicja w Krakowie, a my mieliśmy przyjemność je wspierać. 

Motywem przewodnim było hasło „Innowacja oparta na doświadczeniu”. W tym właśnie duchu siedmiu prelegentów przedstawiło uczestnikom swoje spojrzenie na nowe trendy i technologie wykorzystywane w przedsiębiorstwach. Wśród szczęśliwej siódemki znalazł się Michał Taszycki, który wprowadził nas do niezwykłego świata Commodore 64, opowiadając o programowaniu kultowego niegdyś komputera.

TWF Source - Michał Taszycki

Gdy tylko Michał opuścił scenę, jego miejsce zajął Szymon Pobiega. Przekonywał nas, że rozwój oprogramowania możemy śmiało porównać do budowania z klocków LEGO. Nawet jeśli obydwa rodzaje „konstrukcji” wydają się nam rozbieżne, Szymon udowodnił, że w żadnej z nich nie ma miejsca na kiepskich projektantów. Zarówno podczas budowania z klocków LEGO, jak i przy tworzeniu oprogramowania, sztuka kompromisu jest niezbędna.

TWF Source - LEGO

Dla fanów technologii tworzonych także z myślą o osobach niepełnosprawnych, wiele ciekawych informacji przygotował Trevor Longino z Kontakt.io. W czasie swojego wystąpienia przedstawił ideę wykorzystania beaconów, mających pomóc osobom niewidomym. Dzięki aplikacji zainstalowanej w smartfonie, osoby z uszkodzonym wzrokiem mogą łatwiej odnaleźć się w obcym miejscu.

TWF Source publiczność

Oprócz merytorycznych wystąpień, uczestnicy wydarzenia mogli odwiedzić stoiska partnerów konferencji. Tam można było wypróbować gogle Oculus Rift, zmierzyć się w meczu robotów i sprawdzić swój refleks w pojedynku z mechanicznym wężem. Organizatorzy nie zapomnieli również o entuzjastach oldschoolowych gier. Z naszą pomocą, specjalnie dla nich przygotowali strefę chillout, gdzie uczestnicy konferencji mogli zmierzyć się w najbardziej kultowych grach i odpocząć na leżakach.

TWF Source - leżaki Kei.pl

Konferencja udowodniła nam, że Kraków kocha innowacje. Było nam niezwykle miło móc wspierać organizatorów i uczestniczyć w wydarzeniu. Już nie możemy doczekać się kolejnej edycji. Jeśli przegapiliście tę, szukajcie informacji o kolejnych odsłonach na stronie WWW. Więcej zdjęć z wydarzenia znajdziecie na naszym profilu na Facebooku.