POTRZEBUJESZ NOWEJ DOMENY .CO? SPRAWDŹ CZY JEST WOLNACennik domeny .CO

Domena *cena rejestracji/odnowienia
.CO
99.00 zł
149.99 zł

*Podane ceny są cenami netto, należy doliczyć 23% VAT

Domena .CO - podstawowe informacje

Domena .CO to domena narodowa przypisana do Kolumbii. Końcówka została uruchomiona już w 1991 r., jednak przez niemal 20 lat nie cieszyła się zbyt dużą popularnością. Powodem była polityka głównego rejestru. Domeny .CO mogli rejestrować wyłącznie mieszkańcy Kolumbii. Abonentami nie mogły być osoby prywatne ani firmy spoza tego kraju.

Sytuacja zmieniła się w 2010 r. Wtedy zniesiono restrykcje i umożliwiono rejestrację wszystkim zainteresowanym, bez względu na kraj pochodzenia. Domena .CO spotkała się z ogromnym zainteresowaniem. W ciągu pierwszych 24 godzin od momentu otwarcia rejestracji utworzono ponad 200 000 adresów z końcówką .CO. W ciągu trzech kolejnych lat rejestr domeny .CO odnotował 1,5 mln rejestracji.

DLACZEGO WARTO WYBRAĆ DOMENĘ .CO?

Powodem dużego zainteresowania, jakim cieszą się domeny .CO, jest ich podobieństwo do popularnej końcówki .COM. Domena .CO ma jednak tę zaletę, że w odróżnieniu od .COM liczba atrakcyjnych nazw dostępnych do rejestracji wciąż jest duża. Dodatkowym atutem jest to, że kolumbijska końcówka jest krótsza o jeden znak.

To sprawia, że domeny .CO są popularne w Stanach Zjednoczonych i tych krajach zachodnich, gdzie powszechnie używa się domen .COM. Chętnie rejestrują je startupy i firmy działające w branży IT. Domeny .CO znajdziemy w portfolio największych graczy technologicznych, takich jak Twitter (domena t.co), Google (g.co) czy Amazon (a.co).

KTO POWINIEN REJESTROWAĆ DOMENY .CO?

Osoby, które szukają adresu w domenie .CO, ale wszystkie sprawdzane nazwy są już zajęte.

Właściciele serwisów, aplikacji i usług skierowanych do odbiorców z wielu różnych krajów.

Osoby szukające oryginalnego adresu internetowego. Domeny .co można wykorzystać do tworzenia tzw. domain name hacks, czyli adresów, w których rozszerzenie domeny jest częścią adresu np. kotly.co, noto.co.

ZOBACZ TEŻ INNE DOMENY:
.COM Więcej
.EU Więcej
.COM.PL Więcej
.NET Więcej
.ORG Więcej
.BIZ Więcej
.PL Więcej
DODATKOWE INFORMACJE:
Masz już domenę? Przenieś do nas.

Szukasz innej domeny? Sprawdź cennik wszystkich domen.

Zapomniałeś przedłużyć domeny? Sprawdź cennik dla nieterminowych płatności.
PRAKTYCZNE RADY

Rejestracja domeny .CO nie jest objęta restrykcjami. Nazwy mogą rejestrować wszyscy: osoby prywatne, organizacje i firmy również spoza Kolumbii. 

Domeny .CO wspierają znaki spoza alfabetu łacińskiego (tzw. domeny IDN). Można również rejestrować adresy z polskimi znakami diakrytycznymi (np. ą, ó, ę). 

Oprócz domeny .CO, dostępne do rejestracji są również kolumbijskie domeny funkcjonalne, np. .com.co, .edu.co, .net.co. 


KONWERTER DOMEN IDN

Do czego wykorzystać więcej adresów www?

Kampanie Marketingowe
Budowanie bazy odbiorców
Dziel się wiedzą

RODZAJE DOMEN - KTÓRE WYBRAĆ?

Polska Domena
Idealna dla wszystkich, którzy chcą prowadzić działalność na terenie Polski. Domena .PL jest najbardziej rozpoznawalną domeną w naszym kraju. Cieszy się największą popularnością i klikalnością pośród polskich odbiorców.
Domeny Regionalne
Jeśli chcesz prowadzić działalność lokalną, czyli na terenie wybranego miasta lub regionu, pomyśl o domenach regionalnych. Podkreślają one obszar, na którym działasz. Wybierz .waw.pl, .slask.pl, .wroclaw.pl i inne.
Domeny Globalne
Jeśli zakładasz międzynarodowa spółkę podkreśl to globalną końcówką .com, .net czy .org. Globalne rozszerzenie sugeruje, że strona jest w języku angielskim i działa na całym świecie.
Domena .EU
Stworzona z myślą o firmach działających na terenie Unii Europejskiej. Jeśli Twoimi klientami są mieszkańcy Europy zainwestuj w tę końcówkę.
Domeny Narodowe
Jeśli planujesz prowadzić działalność na terenie wybranego kraju, wybierz domenę z odpowiadającą mu końcówką: .de, .to, .co.uk i inne. Domeny zagraniczne wykorzystaj również przy tworzeniu wersji językowych. Końcówka podkreśla, że treści na stronie są przetłumaczone i zrozumiałe dla odbiorców.
Nowe Domeny
Jeśli działasz globalnie i chcesz podkreślić profil działalności to wybierz branżowe końcówki domenowe: .HOTEL, .AGENCY, .BIKE. Stworzone z myślą o markach chcących się wyróżnić i zachęcić odbiorców do kliknięcia w ich link. Dobry i chwytliwy adres ułatwia działania marketingowe i sam w sobie przyciąga klientów.

Poznaj opinie naszych klientów

Z ogromnym zadowoleniem od lat współpracujemy z Kei.pl, dzięki któremu możemy skutecznie i szybko docierać z najważniejszymi informacjami do mieszkańców Krakowa i regionu. Cenię sobie współpracę z Kei.pl, m.in. za stałe i szybkie wsparcie, świetny kontakt, elastyczność i indywidualne podejście do Klienta.
Michał Rodak
Michał Rodak
Prezes Zarządu
LoveKraków.pl
Na co dzień nasz zespół walczy o ułamki sekund w Rajdowych Mistrzostwach Świata, dlatego interesuje nas tylko współpraca na najwyższym poziomie. Takie usługi świadczy firma Kei.pl. Zawsze możemy liczyć na ich profesjonalną obsługę.
Gabriel Borowy
Gabriel Borowy
rzecznik prasowy Kajetana Kajetanowicza
Kajto.pl
Podobnie, jak to ma miejsce w przypadku naszych samochodów, również bezpieczeństwo elektronicznych danych jest dla nas priorytetem. Dlatego przy wyborze Partnera biznesowego kierowaliśmy się tymi wartościami. Jako kreator autorskich i nietypowych projektów jesteśmy jednocześnie wymagającym Klientem, stąd indywidualne podejście, jak również wsparcie w codziennej działalności jakie otrzymujemy z KEI pozwala nam działać bez obaw o dane. Możemy dlatego polecić zespół KEI, jako rzetelnego partnera w biznesie.
Zbigniew Karcz
Zbigniew Karcz
Assistant Manager
Dział Marketing / IT
Subaru Import Polska sp. z o.o.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami

Nasi specjaliści chętnie odpowiedzą na Twoje pytania
i pomogą wybrać odpowiednie rozwiązanie.

801 308 408
Więcej o zasadach rejestracji domeny .CO  

Domena .CO - dlaczego warto?

Domena .CO zyskuje coraz większą popularność wśród użytkowników. Z czasem staje się ciekawą alternatywą dla domeny .COM. Przedsiębiorcy decydują się na wybór tej końcówki ze względu na duży potencjał promocyjny. To także szansa na stworzenie kreatywnej nazwy i większy wybór wśród dostępnych możliwości.

Czy domena .CO posiada restrykcje?

Nie, domena .CO nie posiada żadnych dodatkowych restrykcji. Jest otwarta dla wszystkich podmiotów z dowolnego kraju. To rozszerzenie rozpoznawalne na całym świecie, dlatego sprawdzi się jako atrakcyjna końcówka biznesowa. Dzięki oryginalnej domenie każdy przedsiębiorca ma szansę zyskać rozpoznawalność i przewagę and konkurencją. Wiele już działających firm, decyduje się na prezentacje poszerzonej oferty właśnie na domenie .CO.

Aby być łatwiej zapamiętanym przez odbiorców wybierane są krótkie i chwytliwe nazwy, które sugerują prestiżowy charakter działalności. Domena .CO idealnie wpisuje się w takie tendencje. To częsty wybór firm decydujących się działalność międzynarodową.