POTRZEBUJESZ NOWEJ DOMENY FUNKCJONALNE? SPRAWDŹ CZY JEST WOLNACennik domen FUNKCJONALNE

Domena *cena rejestracji/odnowienia
FUNKCJONALNE
7.90 zł
99.99 zł

*Podane ceny są cenami netto, należy doliczyć 23% VAT

Domeny FUNKCJONALNE - podstawowe informacje

Domeny funkcjonalne to polskie odpowiedniki domen uruchomionych na samym początku systemu DNS. W latach 80. XX wieku tworząc adresy internetowe dbano o to, by witrynom o określonej tematyce przyporządkować właściwą końcówkę: .COM (skrót od commercial) dla witryn firmowych i stron o charakterze komercyjnym, .EDU (education) dla szkół i uczelni, .ORG (organization) dla organizacji pozarządowych itd.

Domeny funkcjonalne największą popularność w naszym kraju zdobyły w latach 90. Wtedy trzymano się zasady mówiącej, że strona o określonej tematyce powinna mieć odpowiednią domenę. Dobrze widać to na przykładzie telewizji Polsat. Stacja przez długi czas posługiwała się adresem polsat.com.pl, utworzonym w 1997 roku. Przez następne dwa lata domena polsat.pl była wolna, aż została zarejestrowana przez inną firmę. Polsat odkupił ją dopiero w 2008 roku.

DLACZEGO WARTO WYBRAĆ DOMENY FUNKCJONALNE?

Domeną funkcjonalną, która nadal jest wykorzystywana zgodnie z pierwotnym przeznaczeniem, jest .ORG.PL. Wiele organizacji pozarządowych posiada adresy w tej domenie, podobnie jak większość dużych partii politycznych.

Dziś znaczenie domen funkcjonalnych w Polsce zmalało na rzecz domeny .PL, która stała się rozszerzeniem uniwersalnym. Podobnie stało się na Zachodzie ? tam królują domeny .COM. Mniejsza popularność domen funkcjonalnych ma jednak swoje plusy. Dostępność wolnych nazw jest znacznie większa niż w przypadku domeny .PL.

DOMENY FUNKCJONALNE DOSTĘPNE DO REJESTRACJI W KEI.PL:

argo.pl, aid.pl, atm.pl, auto.pl, biz.pl, com.pl, edu.pl, gmina.pl, gsm.pl, info.pl, mail.pl, media.pl, mil.pl, net.pl, nieruchomosci.pl, nom.pl, org.pl, pc.pl, powiat.pl, priv.pl, realestate.pl, rel.pl, sex.pl, shop.pl, sklep.pl, sos.pl, targi.pl, tm.pl, tourism.pl, travel.pl, turystyka.pl, waw.pl

ZOBACZ TEŻ INNE DOMENY:
.COM Więcej
.COM.PL Więcej
.PL Więcej
.ORG Więcej
.EU Więcej
.NET Więcej
.CO Więcej
DODATKOWE INFORMACJE:
Masz już domenę? Przenieś do nas.

Szukasz innej domeny? Sprawdź cennik wszystkich domen.

Zapomniałeś przedłużyć domeny? Sprawdź cennik dla nieterminowych płatności.
PRAKTYCZNE RADY

Domeny funkcjonalne są rezerwowane na 14 dni. To czas, kiedy możesz opłacić rejestrację i nikt inny nie zajmie Twojej nazwy. Po opłaceniu możesz wykorzystać domenę uruchamiając witrynę do promocji usług.

Domeny funkcjonalne powinni zarejestrować właściciele praw do znaków towarowych. To uchroni markę przed tzw. cybersquattingiem, czyli rejestracją domen z zastrzeżoną nazwą przez osoby niepowołane.

Najpopularniejsze domeny funkcjonalne w Polsce to .com.pl, .net.pl i .org.pl. Najrzadziej rejestrowane są nazwy z końcówkami .atm.pl, .rel.pl i .tourism.pl. 


KONWERTER DOMEN IDN

Do czego wykorzystać więcej adresów www?

Kampanie Marketingowe
Budowanie bazy odbiorców
Dziel się wiedzą

RODZAJE DOMEN - KTÓRE WYBRAĆ?

Polska Domena
Idealna dla wszystkich, którzy chcą prowadzić działalność na terenie Polski. Domena .PL jest najbardziej rozpoznawalną domeną w naszym kraju. Cieszy się największą popularnością i klikalnością pośród polskich odbiorców.
Domeny Regionalne
Jeśli chcesz prowadzić działalność lokalną, czyli na terenie wybranego miasta lub regionu, pomyśl o domenach regionalnych. Podkreślają one obszar, na którym działasz. Wybierz .waw.pl, .slask.pl, .wroclaw.pl i inne.
Domeny Globalne
Jeśli zakładasz międzynarodowa spółkę podkreśl to globalną końcówką .com, .net czy .org. Globalne rozszerzenie sugeruje, że strona jest w języku angielskim i działa na całym świecie.
Domena .EU
Stworzona z myślą o firmach działających na terenie Unii Europejskiej. Jeśli Twoimi klientami są mieszkańcy Europy zainwestuj w tę końcówkę.
Domeny Narodowe
Jeśli planujesz prowadzić działalność na terenie wybranego kraju, wybierz domenę z odpowiadającą mu końcówką: .de, .to, .co.uk i inne. Domeny zagraniczne wykorzystaj również przy tworzeniu wersji językowych. Końcówka podkreśla, że treści na stronie są przetłumaczone i zrozumiałe dla odbiorców.
Nowe Domeny
Jeśli działasz globalnie i chcesz podkreślić profil działalności to wybierz branżowe końcówki domenowe: .HOTEL, .AGENCY, .BIKE. Stworzone z myślą o markach chcących się wyróżnić i zachęcić odbiorców do kliknięcia w ich link. Dobry i chwytliwy adres ułatwia działania marketingowe i sam w sobie przyciąga klientów.

Poznaj opinie naszych klientów

Z firmą Kei.pl współpracujemy już kilka lat. Codziennie ich usługi dopasowane do naszych potrzeb wpierają nasze działania i pomagają się rozwijać. Nasze zadowolenie jest najlepszą rekomendacją.
Anna Zbela
Anna Zbela
CEO
Fundacja Inicjatyw Gospodarczych, Analitycznych i Technologicznych
Z ogromnym zadowoleniem od lat współpracujemy z Kei.pl, dzięki któremu możemy skutecznie i szybko docierać z najważniejszymi informacjami do mieszkańców Krakowa i regionu. Cenię sobie współpracę z Kei.pl, m.in. za stałe i szybkie wsparcie, świetny kontakt, elastyczność i indywidualne podejście do Klienta.
Michał Rodak
Michał Rodak
Prezes Zarządu
LoveKraków.pl
Podobnie, jak to ma miejsce w przypadku naszych samochodów, również bezpieczeństwo elektronicznych danych jest dla nas priorytetem. Dlatego przy wyborze Partnera biznesowego kierowaliśmy się tymi wartościami. Jako kreator autorskich i nietypowych projektów jesteśmy jednocześnie wymagającym Klientem, stąd indywidualne podejście, jak również wsparcie w codziennej działalności jakie otrzymujemy z KEI pozwala nam działać bez obaw o dane. Możemy dlatego polecić zespół KEI, jako rzetelnego partnera w biznesie.
Zbigniew Karcz
Zbigniew Karcz
Assistant Manager
Dział Marketing / IT
Subaru Import Polska sp. z o.o.

Masz pytania? Skontaktuj się z nami

Nasi specjaliści chętnie odpowiedzą na Twoje pytania
i pomogą wybrać odpowiednie rozwiązanie.

801 308 408
Więcej o zasadach rejestracji domen funkcjonalnych  

Co warto wiedzieć o domenach funkcjonalnych?

Domeny funkcjonalne początkowo miały za zadanie określać tematykę danej strony internetowej. Witryna WWW z jedną z końcówek funkcjonalnych jasno dawała użytkownikowi do zrozumienia, co znajdzie po kliknięciu w jej link. Z czasem jednak zostały wyparte przez najpopularniejszą obecnie domenę .PL. Jedna z aktualnie funkcjonujących końcówek funkcjonalnych to końcówka .ORG. Jest ona faktycznie wykorzystywana przez organizacje, którym od początku była dedykowana.

Czy domeny funkcjonalne posiadają restrykcje?

Nie, domeny funkcjonalnie nie posiadają żadnych restrykcji i może je rejestrować każdy bez żadnych ograniczeń.