Dyski SSD w serwerach
zobacz, co może zyskać Twoja strona

W ofercie Kei.pl znajdziesz hosting i serwery dedykowane działające na dyskach SSD. To nowoczesna technologia zapisu danych. Pozwala przyspieszyć stronę WWW lub aplikację internetową, a tym samym zwiększyć liczbę zadowolonych użytkowników. W jaki sposób? Czas się dowiedzieć.

Czym są dyski SSD?

W tradycyjnych dyskach twardych (HDD) dane są zapisywane na wirującym talerzu przez ruchomą głowicę. Dyski SSD wykorzystują pamięć flash. Nie posiadają więc ruchomych części, które spowalniają zapis i odczyt danych.

Ciekawostka

Pamięć flash jest też wykorzystywana w kartach pamięci stosowanych w aparatach cyfrowych i smartfonach.

Dyski SSD są szybkie

Bardzo szybkie. Mogą zapisywać i odczytywać dane jednocześnie z prędkością ponad 500 MB/s. Z kolei czas losowego dostępu do danych wynosi około 0,1 ms. To 3000 razy krócej niż mrugnięcie okiem.

Ciekawostka

W naszych serwerach stosujemy dyski SSD firmy Intel z serii Data Center. Osiągają liczbę operacji wejścia/wyjścia na sekundę sięgającą 460 000 IOPS przy losowym odczycie i 175 000 IOPS przy losowym zapisie danych.

Szybki dysk to szybka strona

Krótki czas dostępu do danych zapisanych na dysku pozwala na szybkie przesłanie ich do przeglądarki. Przeniesienie witryny na hosting lub serwer z dyskami SSD wyraźnie skraca czas ładowania strony.

Ciekawostka

Badania przeprowadzone przez firmę Akamai pokazały, że każda sekunda opóźnienia w ładowaniu strony zmniejsza konwersję serwisu o 7%.

Kiedy wybrać serwer z dyskiem SSD?

Rozważ przeprowadzkę na hosting lub serwer z dyskiem SSD, gdy czas dostępu do danych jest dla Ciebie priorytetem. Dyski SSD sprawdzają się najlepiej dla:

  • sklepów internetowych
  • stron z dużą ilością treści generowanych dynamicznie
  • serwerów buforujących (cache servers)

Kiedy wybrać serwer z dyskiem HDD?

Serwer z dyskiem twardym docenisz, gdy zależy Ci na dużej powierzchni na pliki i szukasz rozwiązania z dobrym stosunkiem ceny do pojemności. Dyski HDD to świetne rozwiązanie dla:

  • poczty firmowej z dużą liczbą kont
  • dużych plików multimedialnych
  • rzadziej używanych danych

Przetestuj usługi SSD za darmo

Przekonaj się, ile może zyskać Twoja strona dzięki technologii SSD. Rozpocznij test bez żadnych opłat i zobowiązań. Do wyboru masz szybki hosting SSD i serwery dedykowane.


Masz pytania?

Chętnie pomożemy. Napisz do nas lub zadzwoń. Nasi specjaliści odpowiedzą na wszystkie pytania i pomogą wybrać najlepsze rozwiązanie dla Twojego projektu.


ZAUFALI NAM

1-indykpol 10-wisla 11-caritas 13-malta 14-kotlet 15-miniatury 16-zacheta 17-rabka 18-wojsko 2-wiosna 20-teatrw 21-amp 22-komputronik 23-parisoptique 25-urbancity 28-polinar 29-ksi 3-yves-rocher 30-spacerywirtualne 32-merkury 36-ornitolodzy 37-donna 38-otte 39-sophisti 4-wojas 40-elamed 5-olsztyn 7-sphinx 1-indykpol 10-wisla

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w polityce cookie.
Hosting stron WWW - dowiedz się więcej  

Hosting, czyli miejsce na Twoją stronę WWW 

Od początku naszego istnienia staramy się odczarowywać hosting WWW tak, aby był dla Ciebie prosty i intuicyjny. Pamiętaj, że nie musisz być technologicznym geekiem, żeby z niego korzystać – na naszych serwerach znajdują się projekty należące nie tylko do dużych firm czy międzynarodowych korporacji, ale przede wszystkim do blogerów, pasjonatów i fotografów czy właścicieli małych sklepów internetowych. Każdy z tych projektów zajmuje odpowiednią przestrzeń na naszych serwerach, które pracują w optymalnym środowisku stworzonym przez nas w Centrum Danych Kei.pl. W zależności od potrzeb, oczekiwań oraz zróżnicowanych budżetów, dla każdej aplikacji lub strony WWW dobieramy odpowiednie rozwiązanie. Pod pojęciem hostingu internetowego kryje się bowiem kilka usług takich jak hosting współdzielony, serwery wirtualne lub serwery dedykowane. Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z Internetem, doradzimy Ci, którą usługę wybrać.

Masz już pomysł, który chcesz pokazać światu? Zacznij od znalezienia Twojej własnej, wolnej domeny.

Czy własne Centrum Danych ma znaczenie?

Na optymalne działanie każdego centrum danych wpływa wiele różnych czynników. Z Twojej perspektywy najistotniejsze jest jednak stabilne działanie hostingu WWW i szybkie reagowanie na trudne do przewidzenia sytuacje. W przypadku tego ostatniego aspektu lokalizacja centrum danych, któremu powierzyłeś swoje zasoby ma kluczowe znaczenie. Dlaczego? Im mniej pośredników, tym szybszy czas reagowania i bezpośredni dostęp do serwerowni. Jeśli administrator jest na miejscu 24/7, będzie w stanie zająć się Twoim zgłoszeniem zaraz po jego otrzymaniu.

Ciekawi Cię, gdzie „mieszkają” nasze serwery? Sprawdź więcej informacji na temat infrastruktury Centrum Danych Kei.pl

Hosting nr 1 w rankingu – ale jesteśmy dumni! 

Pierwsze miejsce w rankingu branżowego magazynu PC World to dla nas duże wyróżnienie. Wierzymy, że jest ono wynikiem niezmiennego udoskonalania naszych produktów i dbania o ich kompleksowość. Przykładowo – w ramach nagrodzonego pakietu hostingowego Start udostępniamy autoinstalator, dzięki któremu jednym kliknięciem można zainstalować popularne aplikacje takie jak WordPress, Joomla!, PrestaShop czy Magento. Jeśli korzystasz z usług Kei.pl masz także do dyspozycji pakiet przydatnych bonusów, które pomogą Ci w rozwijaniu Twojego projektu online. Wszystkie szczegóły naszej oferty możesz znaleźć na stronie https://www.kei.pl/hosting

Chcesz zobaczyć, co na temat naszego pakietu hostingowego powiedziała redakcja PC World? Zajrzyj do aktualności.