Poznaj Centrum Danych Kei.pl

Centrum Danych to złożony
organizm, który ciągle się rozwija.
1000 metrów kwadratowych
powierzchni skrywa 920 maszyn,
działających bez przerwy
w każdych warunkach. Nawet wtedy,
gdy zabraknie prądu.
Jak to możliwe? Przekonaj się sam.
Zapraszamy na wycieczkę
po naszym Centrum Danych.


Najedź na czerwone punkty, aby poznać elementy naszej infrastruktury.

Wygodna i bezpieczna lokalizacja

Centrum Danych Kei.pl jest zlokalizowane 5 km
od centrum Krakowa. Wybór miejsca był nieprzypadkowy. Teren nie jest zagrożony zalaniem
i zapewnia wygodny dojazd. Klienci mogą do nas dotrzeć nieodległą obwodnicą lub jedną z tras wylotowych. Na miejscu czeka na nich parking.

Ciekawostka

Z okien budynku biurowego Kei.pl, znajdującego się niedaleko Centrum Danych, widać zamek
na Wawelu.

Zaawansowane systemy bezpieczeństwa

Centrum Danych Kei.pl przypomina twierdzę. Korzystamy z usług wyspecjalizowanej agencji ochrony, a w środku i na zewnątrz budynku działa monitoring CCTV. Wejścia strzegą podwójne, wzmacniane drzwi wymagające autoryzacji.
Jednak najbardziej chroniona jest serwerownia, będąca sercem Centrum Danych. Dostęp do niej mają jedynie pracownicy o najwyższym poziomie uprawnień.

Ciekawostka

Ze względów bezpieczeństwa w serwerowni nie ma okien.

Podłoga techniczna

Droga do serwerowni prowadzi pod górę.
Podłoga w środku jest bowiem podniesiona o około
30 cm. Dzięki temu powstaje przestrzeń na przewody, chroniąca je przed ewentualnymi uszkodzeniami. Dostęp do instalacji umieszczonych pod podłogą jest bardzo łatwy, a sama powierzchnia spełnia wymagania wytrzymałościowe i przeciwpożarowe.

Ciekawostka

Materiał tworzący podłogę nie ulega naelektryzowaniu, zapewnia też odprowadzanie ładunków ze stykających się z nią obiektów
do szyny uziemiającej.

Kontenery z szafami serwerowymi

Pojedyncze serwery są zainstalowane w tzw. szafach. Każda z nich może pomieścić nawet 40 maszyn.
Szafy z kolei stoją w kontenerach. To zamknięte metalowe konstrukcje zapewniające właściwe warunki do pracy serwerów, w tym odpowiednią cyrkulację powietrza.

Klimatyzacja precyzyjna

Dzięki niej w serwerowni utrzymywana jest odpowiednia temperatura i wilgotność. Ciepłe i zimne korytarze powietrzne zapewniają chłodzenie
z dokładnością do jednego stopnia Celsjusza
i gwarantują niezmienność tych warunków.

Ciekawostka

Klimatyzacja pracuje bez przerwy. To sprawia,
że serwerownia to dosyć głośne pomieszczenie, przypominające wnętrze fabryki.

Ochrona przeciwpożarowa

Nasze Centrum Danych jest przygotowane na każdą sytuację, nawet na ogień. W obiekcie działa system wczesnego ostrzegania przeciwpożarowego i system gaszenia gazem. Dodatkowo drzwi do serwerowni mają podwyższoną odporność ogniową,
co uniemożliwia rozprzestrzenianie się pożaru.

Ciekawostka

Nawet w razie pożaru i rozpylenia gazu gaśniczego serwery pracują bez przewy.

Zasilanie awaryjne

Energia elektryczna to obok dostępu do internetu drugie najważniejsze „paliwo” dla Centrum Danych.
Aby go nie zabrakło, stosujemy zaawansowany system zasilania awaryjnego. W przypadku dłuższego braku prądu, działanie wszystkich urządzeń w naszej infrastrukturze podtrzymują wysokiej mocy zasilacze awaryjne UPS i agregaty prądotwórcze o łącznej mocy prawie 1000 kVA.

Repozytorium sprzętu Klienta

Nasi Klienci korzystający z usługi kolokacji serwerów mają do dyspozycji specjalne pomieszczenie.
W komfortowych warunkach mogą pracować ze swoim sprzętem i w razie potrzeby wymienić wybrane podzespoły.


Zobacz ofertę serwerów

Teraz już wiesz, gdzie trzymamy dane ponad 10 000 klientów. Chcesz dołączyć do nas? Poznaj parametry naszych serwerów dedykowanych i zacznij 7 dni bezpłatnego testu.


Podniesienie konkurencyjności przedsiębiorstwa poprzez wprowadzenie innowacyjnych usług informatycznych. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007 - 2013 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego "Fundusze Europejskie dla Małopolski".ZAUFALI NAM

1-indykpol 10-wisla 11-caritas 13-malta 14-kotlet 15-miniatury 16-zacheta 17-rabka 18-wojsko 2-wiosna 20-teatrw 21-amp 22-komputronik 23-parisoptique 25-urbancity 28-polinar 29-ksi 3-yves-rocher 30-spacerywirtualne 32-merkury 36-ornitolodzy 37-donna 38-otte 39-sophisti 4-wojas 40-elamed 5-olsztyn 7-sphinx 1-indykpol 10-wisla

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w polityce cookie.
Hosting stron WWW - dowiedz się więcej  

Hosting, czyli miejsce na Twoją stronę WWW 

Od początku naszego istnienia staramy się odczarowywać hosting WWW tak, aby był dla Ciebie prosty i intuicyjny. Pamiętaj, że nie musisz być technologicznym geekiem, żeby z niego korzystać – na naszych serwerach znajdują się projekty należące nie tylko do dużych firm czy międzynarodowych korporacji, ale przede wszystkim do blogerów, pasjonatów i fotografów czy właścicieli małych sklepów internetowych. Każdy z tych projektów zajmuje odpowiednią przestrzeń na naszych serwerach, które pracują w optymalnym środowisku stworzonym przez nas w Centrum Danych Kei.pl. W zależności od potrzeb, oczekiwań oraz zróżnicowanych budżetów, dla każdej aplikacji lub strony WWW dobieramy odpowiednie rozwiązanie. Pod pojęciem hostingu internetowego kryje się bowiem kilka usług takich jak hosting współdzielony, serwery wirtualne lub serwery dedykowane. Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z Internetem, doradzimy Ci, którą usługę wybrać.

Masz już pomysł, który chcesz pokazać światu? Zacznij od znalezienia Twojej własnej, wolnej domeny.

Czy własne Centrum Danych ma znaczenie?

Na optymalne działanie każdego centrum danych wpływa wiele różnych czynników. Z Twojej perspektywy najistotniejsze jest jednak stabilne działanie hostingu WWW i szybkie reagowanie na trudne do przewidzenia sytuacje. W przypadku tego ostatniego aspektu lokalizacja centrum danych, któremu powierzyłeś swoje zasoby ma kluczowe znaczenie. Dlaczego? Im mniej pośredników, tym szybszy czas reagowania i bezpośredni dostęp do serwerowni. Jeśli administrator jest na miejscu 24/7, będzie w stanie zająć się Twoim zgłoszeniem zaraz po jego otrzymaniu.

Ciekawi Cię, gdzie „mieszkają” nasze serwery? Sprawdź więcej informacji na temat infrastruktury Centrum Danych Kei.pl

Hosting nr 1 w rankingu – ale jesteśmy dumni! 

Pierwsze miejsce w rankingu branżowego magazynu PC World to dla nas duże wyróżnienie. Wierzymy, że jest ono wynikiem niezmiennego udoskonalania naszych produktów i dbania o ich kompleksowość. Przykładowo – w ramach nagrodzonego pakietu hostingowego Start udostępniamy autoinstalator, dzięki któremu jednym kliknięciem można zainstalować popularne aplikacje takie jak WordPress, Joomla!, PrestaShop czy Magento. Jeśli korzystasz z usług Kei.pl masz także do dyspozycji pakiet przydatnych bonusów, które pomogą Ci w rozwijaniu Twojego projektu online. Wszystkie szczegóły naszej oferty możesz znaleźć na stronie https://www.kei.pl/hosting

Chcesz zobaczyć, co na temat naszego pakietu hostingowego powiedziała redakcja PC World? Zajrzyj do aktualności.