Domena .CC – Wyspy Kokosowe

Końcówka rozpoznawalna na całym świecie
o międzynarodowym charakterze!

Domena .CC – podstawowe informacje

Domena .CC to domena narodowa przypisana Wyspom Kokosowym. Jej rejestracja jest otwarta dla wszystkich. Często jest rozwijana jako skrót od creative commons oraz catholic church. Bywa też używana przez kluby rowerowe jako skrót od cycling club.

Dla kogo domena .CC?

Domena .CC jako domena narodowa jest dedykowana wszystkim, którzy chcą oferować swoje usługi na terenie Wysp Kokosowych. Jednak znacznie częściej stosuje się ją jako ciekawą końcówkę branżową. Promowana jest jako drugie .COM, z racji podobieństwa skrótu, a także jako skrót od wielu branż.

Dlaczego warto wybrać domenę .CC?

Domena .CC daje szerokie możliwości na stworzenie ciekawego adresu WWW. Często stosuje się ją do tworzenia adresów z nazwą marki, a rozszerzenie traktowane jest jako skrót od branży, w której działa dany podmiot.

Praktyczne porady

Rejestracja domeny .CC jest otwarta dla wszystkich, bez żadnych restrykcji.

Wybieraj rozszerzenia, które pozwalają na stworzenie ciekawego adresu WWW.

Jeśli tworzysz globalną markę, zarejestruj domeny narodowe i globalne z jej nazwą, aby zapewnić sobie unikalność na rynku.

Masz już domenę? Co dalej?

Domena będąca adresem Twojej strony internetowej potrzebuje serwera, na którym będzie mogła działać. Możesz wybrać hosting współdzielony lub naszą specjalność serwery VPS lub serwery dedykowane.

Domena powinna też być zabezpieczona. Do tego celu wybierz certyfikat SSL. Będzie on szyfrował przepływ danych pomiędzy przeglądarką, na której Twój klient ogląda stronę a serwerem, na którym Twoja strona jest hostowana.