Domena .EU.COM

Końcówka rozpoznawalna na całym świecie
o międzynarodowym charakterze!

Domena .EU.COM – podstawowe informacje

Domeny .EU.COM to rozszerzenie drugiego rzędu utworzone w domenie .COM. Końcówka powstała z myślą o firmach, organizacjach i innych abonentach mających swoją siedzibę poza granicami Unii Europejskiej, którzy chcą docierać do odbiorców na Starym Kontynencie.

Jak wykorzystać końcówkę .EU.COM?

Domena .EU.COM ma zatem podobne zastosowanie, co europejska końcówka .EU. Różnica polega na tym, że podmioty z siedzibą poza Unią Europejskiej nie mogą rejestrować adresów zakończonych .EU. Rejestracja domeny .EU.COM jest otwarta bez względu na kraj pochodzenia abonenta i to, czy jest osobą fizyczną, czy reprezentuje firmę lub organizację.

Częstym zastosowaniem domeny .EU.COM jest ochrona przed cybersquattingiem. Właściciele praw do zastrzeżonych znaków towarowych; chcąc uniknąć sytuacji, gdy ktoś niepowołany zajmuje domeny zawierające ich nazwę; rejestrują domeny .eu.com i przekierowują je na główny adres w domenie .EU.

Kto powinien rejestrować domeny .EU.COM?

  • Firmy mające siedzibę poza Unią Europejską, które chcąc dotrzeć do odbiorców mieszkających w krajach Wspólnoty.
  • Właściciele praw do zastrzeżonych znaków towarowych, szczególnie ci, którzy posługują się adresem w domenie .EU w komunikacji marketingowej.
  • Stowarzyszenia, fundacje i inne organizacje działające w skali europejskiej.

Praktyczne porady

Rejestrując domenę .EU.COM nie zapomnij zarezerwować takiej samej nazwy z rozszerzeniem .EU. W ten sposób unikniesz ryzyka nadużyć.

Domena .EU.COM może mieć maksymalnie 63 znaki długości. Minimalna dopuszczalna liczba znaków wynosi 3.

Rejestracja domeny .EU.COM jest dozwolona dla wszystkich, bez względu na formę prawną i miejsce zamieszkania.

Masz już domenę? Co dalej?

Domena będąca adresem Twojej strony internetowej potrzebuje serwera, na którym będzie mogła działać. Możesz wybrać hosting współdzielony lub naszą specjalność serwery VPS lub serwery dedykowane.

Domena powinna też być zabezpieczona. Do tego celu wybierz certyfikat SSL. Będzie on szyfrował przepływ danych pomiędzy przeglądarką, na której Twój klient ogląda stronę a serwerem, na którym Twoja strona jest hostowana.