Domena .VG – Wyspy Dziewicze

Końcówka rozpoznawalna na całym świecie
o międzynarodowym charakterze!

Domena .VG – podstawowe informacje

Domena .VG jest domeną narodową przypisaną do Brytyjskich Wysp Dziewiczych. To brytyjskie terytorium zamorskie znajdujące się w basenie Morza Karaibskiego. Brytyjskie Wyspy Dziewicze słyną z pięknych, piaszczystych plaż i wyspiarskiej kultury. Są popularnym miejscem turystycznym i jednym z największych miejsc żeglarskich na świecie, co sprawia, że w ciągu roku odwiedza je kilkaset tysięcy turystów. Sam region jest uważany za część brytyjskich terytoriów zamorskich, a jego mieszkańcy są również uważani za obywateli brytyjskich. Domeną .VG posługują się mieszkańcy 11 spośród 36 wysp tworzących tę brytyjską kolonię.

Rejestracja domeny .VG jest otwarta dla wszystkich, dzięki czemu można ją wykorzystać np. jako część adresu dla witryn poświęconych grom komputerowym. Wynika to z podobieństwa końcówki do akronimu oznaczającego właśnie gry wideo (video games).

Jak wykorzystać domeny .VG?

Strony poświęcone grom wideo to tylko jedno z wielu zastosowań domeny .VG. Możesz korzystać z tego rozszerzenia bez żadnych ograniczeń przy tworzeniu blogów i for dyskusyjnych o dowolnej treści. Najbardziej jednak domena .VG sprawdzi się w przypadku witryn promujących usługi na terenie Brytyjskich Wysp Dziewiczych, w tym wczasów, noclegów czy przewozów regionalnych. Pamiętaj, aby zarejestrować idealną nazwę w domenie .VG, zanim zostanie ona zajęta!

Interesują cię inne domeny? Sprawdź .co.

Dla kogo domena .VG?

  • Dla graczy oraz osób prowadzących tematyczne fora i blogi poświęcone grom komputerowym.
  • Dla blogerów i vlogerów podróżniczych, tworzących treści dla odbiorców anglojęzycznych.
  • Dla wszystkich, którzy są zafascynowani kulturą Brytyjskich Wysp Dziewiczych i prowadzą bloga poświęconego tamtejszym zwyczajom.

Praktyczne porady

Abonentami nazwy w domenie .VG mogą być osoby fizyczne, firmy i organizacje. Główny rejestr nie wprowadził restrykcji w tym zakresie.

Aby zarejestrować domenę .VG nie trzeba być obywatelem Brytyjskich Wysp Dziewiczych.

Rejestr domeny .VG został utworzony w 1997 r. Większość abonentów nazw w tej domenie mieszka poza Wyspami.

Masz już domenę? Co dalej?

Domena będąca adresem Twojej strony internetowej potrzebuje serwera, na którym będzie mogła działać. Możesz wybrać hosting współdzielony lub naszą specjalność serwery VPS lub serwery dedykowane.

Domena powinna też być zabezpieczona. Do tego celu wybierz certyfikat SSL. Będzie on szyfrował przepływ danych pomiędzy przeglądarką, na której Twój klient ogląda stronę a serwerem, na którym Twoja strona jest hostowana.