Jak zablokować dostęp do FTP?


Każdy użytkownik pakietu hostingowego jak i serwera wirtualnego może w dowolnym momencie zablokować lub odblokować dostęp do swojego konta FTP.

Dlaczego warto blokować dostęp do FTP?

Blokada dostępu do FTP ustrzeże Twoją stronę przed ewentualnym włamaniem w przypadku gdy ktoś pozna nasze hasło (np. dzięki trojanowi zainstalowanemu na domowym komputerze). Zablokowanie dostępu do konta FTP nie wpływa na dostęp do strony WWW przez przeglądarkę internetową, ani na inne usługi. Pamiętaj jednak, aby przed modyfikacją strony przez webmastera ponownie włączyć dostęp.

Dostęp nie powinien być blokowany również w przypadku wykorzystywania na stronie zaawansowanych skryptów dokonujących automatycznych aktualizacji.

 
Blokadę dostępu do FTP możesz aktywować/dezaktywować w dowolnym momencie w panelu WebAs, w  zakładce Bezpieczeństwo > Dostęp do FTP/SSH

 

Istnieje możliwość wprowadzenia całkowitej blokady (upload, download) lub częściowej (upload lub download). Można również utworzyć wyjątek, dzięki któremu wprowadzona blokada nie będzie obejmowała wybranego adresu IP. Instrukcję odnośnie konfiguracji Firewall znajdziesz tutaj.

Promocja
Oceń:  

Podobne tematy

Blokowanie użytkowników po adresie IP (.htaccess)
Zmiana strony startowej i skryptów instalowanych wraz z zakładanym kontem FTP
Rodzaje blokad poczty
Bezpieczeństwo
NASZE ATUTY
  • 21 lat doświadczenia
  • własne centrum danych
  • 11 000 klientów
  • 1 000 m2 powierzchni
  • Zgodność z wytycznymi RODO
  • Zaawansowane systemy bezpieczeństwa

DOCENILI NAS
nagrodzony hosting www

Pomoc - Kei.pl  

Pamiętaj, że nasi konsultanci są dostępni 24/7 i odpowiedzą na wszystkei pytania.