Słownik pojęć IT

Słownik pojęć IT

Poznaj pojęcia, które pomogą Ci lepiej zrozumieć świat IT i hostingu. Ponad 40 prostych definicji - od "alias pocztowy" po "zasoby on-demand".

Brute Force

Brute Force – to rodzaj ataku, polegający na złamaniu hasła i przejęciu danych dostępowych poprzez sprawdzenie wszystkich możliwych kombinacji. Opiera się na metodzie prób i błędów i wykorzystaniu licznych kombinacji cyfr i znaków. Jest jednym z najczęściej spotykanych ataków, służącym złamaniu zabezpieczeń.

Atakujący próbuje odgadnąć hasło, próbując tych najpopularniejszych, w zestawieniu różnych kombinacji. W Kei.pl możesz zabezpieczyć swoje aplikacje przed atakami brute force. Jeżeli korzystasz z aplikacji zainstalowanych w panelu WebAs lub własnych np. WordPress, Joomla, Drupal itp.i chcesz dodać zabezpieczenie twojego panelu administracyjnego w aplikacji bądź innego dowolnego pliku skorzystaj z naszej instrukcji.

W kei.pl został wdrożony na serwerach kei.pl mechanizm blokowania ataków typu brute force, który pozwala monitorować ilości błędnych prób logowania (SSH, FTP, POP3, IMAP, SMTP) w całej sieci Kei.pl.

Poczytaj więcej na naszym blogu

Znajdź interesujący Cię artykuł

Wybierz kategorię