Słownik pojęć IT

Słownik pojęć IT

Poznaj pojęcia, które pomogą Ci lepiej zrozumieć świat IT i hostingu. Ponad 40 prostych definicji – od „alias pocztowy” po „zasoby on-demand”.

Hosting WWW

Hosting WWW – jest wydzielonym miejscem na komputerze będącym stałe podłączonym  do Internetu. Takim komputerem jest serwer znajdujący w serwerowni firmy hostingowej, z usług której korzysta właściciel danej strony internetowej.

Zakup idealnego dla danej witryny hostingu wiąże się z wyborem odpowiednich parametrów potrzebnych do sprawnego funkcjonowania strony internetowej. Wielkość powierzchni, ilość transferu i kont FTP to jedne z podstawowych parametrów, na które powinno się zwrócić uwagę, wybierając pakiet hostingowy.

Przeczytaj po czym poznać niezawodnego dostawcę hostingu.

Poczytaj więcej na naszym blogu

  • Czym różni się backup od archiwizacji poczty?

    Archiwizacja poczty to usługa, dzięki której Twoje wiadomości są archiwizowane nawet gdy zostaną usunięte z serwera. Backup natomiast służy jedynie do przywracania danych po awarii, umożliwiając kopiowanie zestawów danych z kopii zapasowej.

    Czytaj więcej >
  • Git a GitHub. Czym się różnią?

    Git a GitHub. Czym się różnią? Tworzysz aplikację, serwis lub pracujesz nad nowymi funkcjonalnościami, a projekt wymaga pracy wielu osób? Jak zarządzać kodem? Poznaj Git i GitHub.

    Czytaj więcej >

Znajdź interesujący Cię artykuł