Słownik pojęć IT

Słownik pojęć IT

Poznaj pojęcia, które pomogą Ci lepiej zrozumieć świat IT i hostingu. Ponad 40 prostych definicji – od „alias pocztowy” po „zasoby on-demand”.

Keylogger

Keylogger – typ oprogramowania, które potrafi przechwycić i nagrać aktywność wykonywaną przy użyciu klawiatury zaatakowanego komputera. Keylogger jest w stanie przejąć całą komunikację bez wiedzy użytkownika oraz wysyłać zapisane dane do zewnętrznego komputera. Istnieją również legalne narzędzia do monitorowania, stosowane między innymi przez organy ścigania.

Przy wsparciu badaczy z Kalifornijskiego Uniwersytetu w Berkeley ustalono, że cyberprzestępcy przejmują średnio 250.000 kont tygodniowo. Najczęściej posługują się metodami phishingowymi, popularnie stosowany jest także keylogging.

Poczytaj więcej na naszym blogu

  • Jak działa system DNS

    DNS to System Nazw Domenowych, którego zadaniem jest tłumaczenie nazw domenowych rozumianych przez człowieka na adresy IP, przyporządkowane do urządzeń.

    Czytaj dalej
  • Korzyści posiadania własnego adresu IP

    Posiadanie własnego adresu IP staję się coraz trudniejsze. Wyczerpana pula adresów przez RIPE NCC sprawia, że coraz częściej użytkownicy samodzielnie poszukują możliwości jego pozyskania.

    Czytaj dalej

Znajdź interesujący Cię artykuł