Aktualności w Kei.pl

Poczta e-mail w Kei.pl z szyfrowaniem PGP


W usłudze Webmail wprowadziliśmy właśnie narzędzie Pretty Good Privacy (PGP) służące do szyfrowania poczty elektronicznej. 

PGP pozwala szyfrować i deszyfrować przesyłane wiadomości. Dzięki temu można mieć pewność, że nikt nie powołany nie pozna treści wysyłanego maila ani załączników. Narzędzie umożliwia również na cyfrowe podpisywanie wiadomości. Odbiorca tak podpisanego maila ma pewność, że:

 • nadawca jest osobą, za którą się podaje,
 • wiadomość faktycznie została wysłana,
 • treść maila nie została zmieniona od momentu jego podpisania.

Stosowanie szyfrowania PGP pozwala zatem uchronić poufne informacje (np. maile firmowe). Zabezpiecza również przed tzw. phishingiem, czyli oszustwem polegającym na podszywaniu się pod osobę lub instytucję w celu wyłudzenia poufnych danych, takich jak loginy i hasła.

Włączenie PGP jest możliwe w panelu Webmail. Pierwszym krokiem jest utworzenie tożsamości, dla której aktywujemy szyfrowanie:

 1. Zaloguj się do panelu Webmail na stronie poczta.kei.pl.
 2. W lewym menu wybierz Ustawienia a następnie Tożsamości.
 3. Upewnij się, że pole „Nazwa” w wybranej tożsamości jest uzupełnione.
 4. Jeśli na liście tożsamości nie ma tej, dla której chcesz włączyć szyfrowanie PGP, kliknij ikonę z plusem na dole ekranu i dodaj nową tożsamość.

Kolejny krok to utworzenie pary kluczy PGP. W panelu Webmail przejdź do sekcji Ustawienia > Klucze PGP. W tym miejscu możesz zaimportować klucze prywatne i publiczne oraz sygnatury unieważniające w formacie ASCII-Armor.

Możesz również stworzyć nową parę kluczy dla wybranej tożsamości klikając w ikonę ze znakiem plusa na dole ekranu. Pamiętaj, by wybrać bezpieczne hasło. Im dłuższe i trudniejsze do odgadnięcia hasło wybierzesz, tym mniejsza jest szansa na odszyfrowanie wiadomości przez niepowołane osoby.

W razie pytań dotyczących szyfrowania PGP w poczcie Kei.pl zachęcamy do kontaktu z naszym działem technicznym. Dane kontaktowe znajdują się w zakładce Kontakt

NASZE ATUTY
 • 18 lat doświadczenia
 • własne centrum danych
 • 11 000 klientów
 • 1 000 m2 powierzchni
 • Zgodność z wytycznymi GIODO
 • Łącza do 6 operatorów
 • Zaawansowane systemy bezpieczeństwa

DOCENILI NAS
nagrodzony hosting www

NEWSLETTER

Warto wiedzieć więcej! Jesli chcesz wiedzieć pierwszy o nowych możliwościach technicznych i promocjach zapisz się do Newsletter'a.

Zaznacz kategorie, które Cię interesują:

Domeny Hosting Serwery dedykowane VPS Certyfikaty SSL

ZAUFALI NAM

1-indykpol 10-wisla 11-caritas 13-malta 14-kotlet 15-miniatury 16-zacheta 17-rabka 18-wojsko 2-wiosna 20-teatrw 21-amp 22-komputronik 23-parisoptique 25-urbancity 28-polinar 29-ksi 3-yves-rocher 30-spacerywirtualne 32-merkury 36-ornitolodzy 37-donna 38-otte 39-sophisti 4-wojas 40-elamed 5-olsztyn 7-sphinx 1-indykpol 10-wisla

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w polityce cookie.
Aktualności Kei.pl - sprawdź co u nas  

W aktualnościach Kei.pl dowiesz się jakie zmiany wdrożylismy, ajkie nowe produkty czekają na Ciebie. Także dowiesz się co nowego u nas i gdzie możesz nas spotkać.