Aktualności

Wszystkie bieżące ogłoszenia i informacje dla Klientów i Partnerów Kei.pl

Poczta e-mail w Kei.pl z szyfrowaniem PGP

W usłudze Webmail wprowadziliśmy właśnie narzędzie Pretty Good Privacy (PGP) służące do szyfrowania poczty elektronicznej. 

PGP pozwala szyfrować i deszyfrować przesyłane wiadomości. Dzięki temu można mieć pewność, że nikt nie powołany nie pozna treści wysyłanego maila ani załączników. Narzędzie umożliwia również na cyfrowe podpisywanie wiadomości. Odbiorca tak podpisanego maila ma pewność, że:

  • nadawca jest osobą, za którą się podaje,
  • wiadomość faktycznie została wysłana,
  • treść maila nie została zmieniona od momentu jego podpisania.

Stosowanie szyfrowania PGP pozwala zatem uchronić poufne informacje (np. maile firmowe). Zabezpiecza również przed tzw. phishingiem, czyli oszustwem polegającym na podszywaniu się pod osobę lub instytucję w celu wyłudzenia poufnych danych, takich jak loginy i hasła.

Włączenie PGP jest możliwe w panelu Webmail. Pierwszym krokiem jest utworzenie tożsamości, dla której aktywujemy szyfrowanie:

  1. Zaloguj się do panelu Webmail na stronie poczta.kei.pl.
  2. W lewym menu wybierz Ustawienia a następnie Tożsamości.
  3. Upewnij się, że pole „Nazwa” w wybranej tożsamości jest uzupełnione.
  4. Jeśli na liście tożsamości nie ma tej, dla której chcesz włączyć szyfrowanie PGP, kliknij ikonę z plusem na dole ekranu i dodaj nową tożsamość.

Kolejny krok to utworzenie pary kluczy PGP. W panelu Webmail przejdź do sekcji Ustawienia > Klucze PGP. W tym miejscu możesz zaimportować klucze prywatne i publiczne oraz sygnatury unieważniające w formacie ASCII-Armor.

Możesz również stworzyć nową parę kluczy dla wybranej tożsamości klikając w ikonę ze znakiem plusa na dole ekranu. Pamiętaj, by wybrać bezpieczne hasło. Im dłuższe i trudniejsze do odgadnięcia hasło wybierzesz, tym mniejsza jest szansa na odszyfrowanie wiadomości przez niepowołane osoby.

W razie pytań dotyczących szyfrowania PGP w poczcie Kei.pl zachęcamy do kontaktu z naszym działem technicznym. Dane kontaktowe znajdują się w zakładce Pomoc