Zarządzanie i Administracja serwerami VPS

VPS z usługą administracji serwerami, wspieraną przez najlepszych,
doświadczonych ekspertów z elastycznym przydzielaniem zasobów według Twoich potrzeb.

Serwer VPS z pakietem zarządzania – to nas wyróżnia

Administracja serwerami VPS to usługa dzięki której nie musisz się martwić o serwer, insfrastrukturę, łącze czy zatrudnienie administratora a czas potrzebny na organizację tych zasobów możesz poświęcić na rozwijanie swojej działalności.

VPS z administracją - optymalizacja kosztów

Optymalizacja kosztów

Dostajesz dostęp do innowacyjnej i nowoczesnej infrastruktury bez konieczności budowania jej od podstaw i ponoszenia kosztów utrzymania. Administratorzy monitorują Twój serwer cyklicznie sprawdzając dostępność usługi na danym porcie, sprawdzają obciążenie serwera, zajętość dysków, baz danych, pamięci operacyjnej.

Monitoring usług 24/7

Stale monitorujemy działanie usług (http, FTP, SSH, MySQL, PostgreSQL, poczta e-mail), wykorzystanie zasobów, poprawność pracy dyskowej RAID. Dodatkowo cyklicznie sprawdzamy zmiany na serwerze mające wpływ na jego bezpieczeństwo.

VPS zarządzany - skonfigurowane usługi

Skonfigurowane usługi

Wraz z serwerem VPS otrzymujesz skonfigurowane środowisko na którym możesz uruchomić swoją aplikację. Zainstalujemy i skonfigurujemy: serwery baz danych (zarządzane z panelu WebAs), serwery WWW, serwer FTP, SSH, serwery poczty zarówno przychodzącej, jak i wychodzącej we własnej domenie. W ramach zasobów optymalizujemy konfigurację serwera WWW, MySQL, PostgreSQL .

Całodobowe wsparcie

Na Twoje pytania i wątpliwości odpowiedzą nasi eksperci, możesz skorzystać z pomocy on-line a także telefonicznie. Reagujemy na każde nieprawidłowe działanie usług. Zapewniamy wsparcie administracyjne w przypadku awarii sprzętowych oraz awarii programowych.

VPS z backupem i zasobami on-demand

Backup 4×4 do 28 dni

W osobnej lokalizacji codziennie tworzymy kopie zapasowe plików i przechowujemy 4 kopie dzienne i 4 kopie tygodniowe, oznacza to że twój backup jest dostępny do 28 dni wstecz. Udostępniamy opcje pobierania kopii zapasowych danych, takich jak pliki i bazy danych.

Zasoby on-demand

Zasoby możesz samodzielnie zwiększać w Panelu Klienta bez potrzeby migracji Twoich projektów. Dodatkowe zasoby możesz uruchomić od razu, lub skorzystać z harmonogramu i szczegółowo zaplanować jakie zasoby, na jaki czas oraz w jakim terminie mają się uruchomić na Twoim VPS.

Wybierz serwer VPS z administracją

Administracja i zarządzanie serwerem VPS na których znajdą się Twoje usługi. Zyskujesz nie tylko poprawne działanie Twoich aplikacji, ale też prawidłowe działanie sprzętu, i natychmiastową reakcję na ewentualne awarie. Nasi eksperci czuwają na poprawnym działaniem maszyn. Wybierz konfigurację serwera która spełni twoje oczekiwania. Jeśli potrzebujesz innego rozwiązania skontaktuj się z nami. Wspólnie wybierzemy usługę o najlepszych parametrach biorąc pod uwagę budżet oraz potrzeby.

Wybierz serwer VPS 50% taniej przez pierwsze 3 miesiące. Przekonaj się, że to dobry wybór!

Z każdym serwerem VPS zyskujesz:

  • <%= advantage.tresc %>

Skonfiguruj swój serwer

Procesor:
RAM:
<%= productActive['memory'] %>
Dysk:
<%= productActive['storage'] %>
Backup:
<%= productActive['backup'] %>
Transfer:
<%= productActive['transfer'] %>
Liczba adresów IP:
<%= productActive['ipAddresses'] %>

Twoje zamówienie

Zamów
netto | brutto

Jeśli szukasz VPS z inną konfiguracją skontaktuj się z nami. Razem dobierzemy usługę, serwer lub zaplanujemy infrastrukturę dostosowaną do Twoich potrzeb.

Zapytaj
Zapoznaj się ze szczegółowa specyfikacją
vQ1 Admin
vQ2 Admin
vQ3 Admin
Wariant
Zarządzany
Zarządzany
Zarządzany
Procesor
2 vCore(s)
4 vCore(s)
16 vCore(s)
Pamięć
8 GB
16 GB
32 GB
Dyski w macierzy o wysokiej dostępności HA
SSD 50 GB
SSD 100 GB
SSD 250 GB
Liczba adresów IP

Istnieje możliwość dokupienia dodatkowych adresów. Cennik

4
4
6
Pomoc techniczna 24/7

Wszystkie zgłoszenia Klientów trafiają do wykwalifikowanych administratorów, którzy pracują w trybie zmianowym. Wybierając serwer zarządzany możesz liczyć na pomoc w zakresie obsługi i konfiguracji dostarczanych w ramach specyfikacji serwera usług. Serwer zarządzany to stały monitoring pracy maszyny, optymalizacja konfiguracji serwera WWW, analiza logów i udostępnianie statystyk.
Poznaj cały zakres prac świadczonych przez naszych administratorów w ramach Serwera VPS

tak
tak
tak
Przepustowość
100 Mbps
100 Mbps
100 Mbps
Darmowy certyfikat Let's Encrypt
tak
tak
tak
Poziom SLA
99%
99%
99%
Zarządzanie:
Panel Klienta
tak
tak
tak
Panel administracyjny WebAs

Wybierając serwer zarządzany dostajesz do dyspozycji autorski panel administracyjny WebAs. Zobacz demo panelu WebAs

tak
tak
tak
WebMail
tak
tak
tak
Czasowe zwiększenie zasobów
tak
tak
tak
Harmonogram czasowego zwiększenia zasobów
tak
tak
tak
Zarządzanie adresami IP
tak
tak
tak
Funkcje bezpieczeństwa
AntyDDos

System ochrony przed atakami typu DDoS (Distributed Denial of Service)

tak
tak
tak
Backup

Kopie bezpieczeństwa plików klientów wykonujemy codziennie i przechowujemy przez 28 dni na osobnych serwerach. Oznacza to, że użytkownik ma dostęp do kopii zapasowej swoich plików sprzed każdego z 4 poprzednich dni, następnie 7, 14, 21 i maksymalnie 28 dni.

4x4 (14 dni)
4x4 (28 dni)
4x4 (28 dni)
Usługi w ramach serwera
System operacyjny
Linux Debian
Linux Debian
Linux Debian
Całodobowy monitoring serwerów

Monitoring: dostępności serwera, pracy serwera, dysków twardych, pamięci RAM, stanu sprzętu, macierzy dyskowych, usług HTTP, FTP, SSH, MySQL, PostgreSQL, E-MAIL.

tak
tak
tak
Umowa Powierzenia Danych

Bezpieczeństwo Twoich danych jest dla nas priorytetowe, dlatego oferujemy Ci usługi zgodne z wymogami Głównego Inspektora Ochrony Danych Osobowych. Dowiedz się więcej

tak
tak
tak
Skaner antywirusowy poczty
tak
tak
tak
Instalacja serwera baz danych MySQL, PostgreSQL
tak
tak
tak
Konfiguracja nameserverów w domenie Klienta

Usługa konfiguracji wymaga dwóch dodatkowych adresów IP

tak
tak
tak
Wykres przepustowości
tak
tak
tak
Aplikacje Click & Go

Autoinstalator dla Serwera+ jest bezpłatny do 5 instalacji i aktywowany na życzenie Klienta. W tym celu po zakupie usługi skontaktuj się z Biurem Obsługi Klienta bok@kei.pl

tak
tak
tak
Transfer bez limitu koszt (0,03 zł / 1 GB)
tak
tak
tak
DomainKeys Identified Mail (DKIM)

Uwierzytelnianie poczty e-mail. Domyślnie usługa jest wyłączona. Można ją aktywować w panelu WebAs w konfiguracji domeny

tak
tak
tak
SNI

Server Name Indication (SNI) pozwala na samodzielną instalację wielu certyfikatów SSL przy wykorzystaniu jednego adresu IP oraz jednego portu.

tak
tak
tak
Dostęp do
PHP

Obsługiwane wersje PHP: 7.4, 7.3, 7.2, 7.1, 7.0, 5.6, 5.5, 5.4, 5.3, 5.2 OPCache/eAccelerator

tak
tak
tak
CRON
tak
tak
tak
Python
tak
tak
tak
Perl
tak
tak
tak
CGI
tak
tak
tak
SSI
tak
tak
tak
-50 %
199,00zł/mc
99,50zł/mc
-50 %
299,00zł/mc
149,50zł/mc
-50 %
499,00zł/mc
249,50zł/mc

Zaufali nam

comperia-logo
vercom logo
cocodrillo logo
wojas logo
bytom logo

Technologia VPS

VPS z linii Admin to rozwinięcie klasycznych serwerów VPS z elastycznym modelem rozliczania. Klient w każdym momencie ma możliwość zwiększyć parametry swojego serwera. Może to zrobić w sposób tymczasowy np. w okresach większego obciążenia. Wszystkie serwery wyposażone są w nowoczesne dyski SSD zapewniające wydajność wielokrotnie większą niż klasyczne dyski magnetyczne.

High Availability

Na poziomie architektury: sprzętowym, obliczeniowym, macierzowym oraz sieciowym stosujemy zautomatyzowane mechanizmy zapewniajcie dostępność środowiska.

Szybkie połączenia

Warstwa sieciowa infrastruktury bazuje na technologiach światłowodowych, które zapewniają szybką transmisję danych. Przesył oparty jest o interfejsy optyczne 10Gbit.

Redundancja

Na poziomie sprzętowym zastosowana została redundancja, eliminująca single point of failure, czyli te elementy całego środowiska, których awaria uniemożliwiałaby działanie systemu.

Wydajny storage

Aby zwiększyć efektywność gromadzenia i przetwarzania danych, wszystkie dane gromadzone są na macierzach wyposażonych w pamięci Flash.

Bezpieczeństwo danych

Dane klienta są dublowane synchronicznie na dwóch macierzach połączonych w
jedną logiczną jednostkę. Każdy plik znajduje się na minimum dwóch dyskach fizycznych.

Skalowalne zasoby

Do Twojej dyspozycji oddajemy wirtualne zasoby infrastruktury IT, które możesz modyfikować wraz ze zmieniającymi się potrzebami i intensyfikacją sprzedaży.

Poczytaj więcej na naszym blogu

FAQ – serwery VPS

Administracja serwerem VPS to usługa, w której wszelkie czynności związane z zarządzaniem serwerem wykonują nasi specjaliści. Oznacza to całodobową opiekę nad Twoim serwerem. Wybierając serwer VPS w KEI, otrzymujesz kompletne, w pełni skonfigurowane środowisko. Serwer VPS posiada zainstalowany system Linux Debian, skonfigurowane środowisko wirtualne oraz serwery baz danych MySQL/PostgreSQL. Nasi specjaliści monitorują bieżące zużycie zasobów, zapewniając ciągłość usług. Administracja serwerem VPS to także codzienny backup danych, wykonywany przez naszych specjalistów. Kopie zapasowe przechowujemy prze 28 dni w odmiennej szerokości geograficznej.

VPS (Virtual Private Server), to serwer wirtualny. To jeden z zasobów fizycznej części serwera, gdzie użytkownik ma do wykorzystania określoną ich ilość. Oznacza to, że każdy z nich korzysta z wyznaczonych, ustalonych zasobów, bez wpływu na funkcjonowanie usług pozostałych użytkowników. Wybierając VPS, możesz wybrać wersję z administracją, lub wersję root. W przypadku VPS z administracją wszelkie czynności związane z funkcjonowaniem i zarządzaniem serwerem powierzasz naszym specjalistom. To oni prowadzą niezbędne czynności administracyjne i prace techniczne, abyś mógł cieszyć się niezaburzonym funkcjonowaniem usług. W przypadku VPS Root, to Ty jesteś wyłącznym administratorem maszyny. Zyskujesz zdalny dostęp do konsoli, gdzie możesz dostosować parametry serwera VPS wedle własnych potrzeb i preferencji. Wybierasz i ustalasz konkretne parametry usługi – liczbę wirtualnych rdzeni, ilość pamięci RAM, przestrzeń dyskową.

VPS managed wybierz wtedy, kiedy nie masz wystarczającej wiedzy technicznej bądź zasobów czasowych niezbędnych do zarządzania serwerem, zapewniając całodobową dostępność usługi. VPS managed oznacza, że to nasi administratorzy prowadzą czynności związane z administracją, obsługą i zarządzaniem serwerem VPS. Dzięki VPS managed możesz nieprzerwalnie cieszyć się sprawnie funkcjonującą stroną WWW. W razie niespodziewanych problemów, wszelkie niezbędne czynności podejmują nasi administratorzy. Wybierając VPS zapewniamy całodobowe, profesjonalne wsparcie techniczne, całodobowy monitoring komponentów serwera: procesora, pamięci operacyjnej, macierzy dyskowej.

Serwer VPS – to tak zwany wirtualny serwer prywatny, wydzielony z serwera dedykowanego. Użytkownik dostaje do dyspozycji wyznaczoną część zasobów serwera fizycznego. Zatem pamięć RAM, moc obliczeniowa procesora i powierzchnia dyskowa dzielona jest z innymi użytkownikami serwerów VPS. Zasoby pomiędzy użytkownikami rozdzielane są proporcjonalnie. Oznacza to, że żaden z jego korzystających nie może wpłynąć na obciążenie maszyny kosztem pozostałych.

Serwer VPS to wirtualne środowisko, na którym otrzymujesz wszystkie zasoby dla siebie, natomiast dzielisz środowisko wirtualne z innymi użytkownikami, ponieważ wiele witryn współdzieli zasoby na jednym serwerze fizycznym. Jednak różnica między serwerem dedykowanym a hostingiem VPS polega na ograniczeniach dotyczących tego, kto może korzystać z zasobów.Jeśli podstawowy hosting współdzielony nie oferuje tego, czego potrzebujesz i potrzebujesz trochę większej kontroli nad swoim hostem, hosting VPS może być dla Ciebie odpowiednim rozwiązaniem. Jeśli potrzebujesz bardziej zaawansowanej usługi z opcjami dostosowywania, to powinieneś wybrać serwer dedykowany. Serwery dedykowane są idealne do większych projektów, które wymagają dużej mocy obliczeniowej. Można je łatwo dostosować do indywidualnych wymagań i potrzeb i są szczególnie przydatne do tworzenia oprogramowania, aplikacji bazodanowych lub wirtualizacji. 

Hosting współdzielony oznacza współdzielenie serwera – i jego zasobów z innymi stronami www, na przykład  przepustowość, pamięć masowa, numery IP. Serwer VPS tworzy wirtualne środowisko, które imituje serwer dedykowany na którym otrzymujesz serwer i wszystkie jego zasoby dla siebie, ale w ramach współdzielonego środowiska hostingowego. Hosting współdzielony jest przeznaczony dla małych  stron internetowych witryn o stałej zawartości, która nie potrzebuje dużych zasobów.  Serwer VPS to krok naprzód i idealny dla małych firm, sklepów internetowych. Wybierając VPS zauważysz wzrost funkcji, bezpieczeństwa i wydajności, a wszystko to przy bardzo rozsądnym wzroście kosztów.

Serwery dedykowane tworzone są z myślą o rozbudowanych platformach, takich jak serwisy streamingowe, serwery gier czy duże sklepy internetowe, odwiedzane przez kilkanaście lub kilkadziesiąt tysięcy użytkowników dziennie. Serwer VPS, z uwagi na mniejszą przepustowość, sprawdzi się w przypadku prowadzenia niewielkiej strony firmowej, bloga tematycznego czy forum dyskusyjnego. Przed zamówieniem usługi warto zatem wziąć pod uwagę wielkość strony WWW, a także zapoznać się z pełną specyfikacją usługi, w tym limitami zasobów obowiązującymi w ramach wybranego wariantu serwera.

Ogromną korzyścią związaną z zakupem usługi serwera VPS jest pełna samodzielność w zakresie dysponowania danymi i konfiguracji systemu. Nasze serwery VPS korzystają z odizolowanych i zarezerwowanej dla konkretnego użytkownika zasobów maszyny, co pozytywnie wpływa na wydajność strony WWW. Nie musisz współdzielić ich z innymi usługobiorcami, dzięki czemu serwer VPS nie jest narażony na nagłe spadki wydajności.

Prywatne serwery wirtualne (VPS)

Serwer VPS, czyli Virtual Private Server, to serwer wirtualny. Jest on jednym z zasobów fizycznej części serwera. VPS jest podzielony na części imitujące oddzielne serwery fizyczne. Zasoby VPS-a są rozdzielane optymalnie dla wszystkich użytkowników, dzięki czemu żaden z nich nie może obciążyć maszyny kosztem pozostałych klientów. Serwery VPS pozwalają zatem na działalność i rozwój o wiele bardziej wymagających projektów niż w przypadku hostingu współdzielonego, gdzie problem przeciążeń jest dosyć częstym mankamentem.

Serwery VPS są jednak rozwiązaniem tańszym od serwerów dedykowanych – do dyspozycji użytkownika nadal jest przestrzeń wirtualna, a nie fizyczna, do wyłącznej dyspozycji przez Klienta, jak w przypadku serwerów dedykowanych. Nasze VPS-y, dzięki technologii tieringu macierzy dyskowej, samodzielnie rozpoznają najczęściej używane pliki umieszczając je w cache pamięci RAM. Gwarantuje to efektywne wykorzystanie przestrzeni dyskowej.

Serwery wirtualne VPS w Kei.pl mają gwarantowaną moc obliczeniową, co daje nieporównywalnie większe możliwości niż tradycyjne serwery współdzielone, które często w pewnym momencie rozwojowym staje się kulą u nogi, hamując rozwój naszego biznesu oraz ograniczając możliwe do wprowadzenia innowacje i rozwiązania.

Serwery VPS Root przeznaczone są dla zaawansowanych administratorów, którzy umieją samodzielnie korzystać zasobów serwera. Po zakupie serwera, Klient posiada dostęp (root) administratora, ma więc możliwość instalowania i konfigurowania serwera wedle własnych potrzeb. Każdy serwer VPS korzysta z własnego systemu plików i zapewnia pełną kontrolę nad środowiskiem przez administratora. Nasze wirtualne maszyny wyposażone są w intuicyjny panel zarządzania WebAs – dzięki jego nieustannemu rozwojowi z możliwości serwera VPS mogą bez przeszkód korzystać także mniej zaawansowani użytkownicy. Jednak, żeby wykorzystać w pełni możliwości serwera prywatnego, warto, żeby opiekę nad nim sprawował dobry i wykfalifikowany administrator. Dlatego polecamy Serwery VPS z administracją.

Wybierając serwer VPS powinieneś zwrócić uwagę na:

  • rodzaj dysku i jego powierzchnię,
  • rodzaj procesora oraz liczbę rdzeni,
  • Ilość pamięci RAM,
  • systemy operacyjne dostępne w pakiecie – w wypadku VPS Root,
  • liczbę IP znajdujących się w pakiecie.

Wybierając serwer VPS w Kei.pl, otrzymujesz kompletne, w pełni skonfigurowane narzędzie. Serwer VPS posiada zainstalowany system Linux Debian, skonfigurowane środowisko wirtualne oraz serwery baz danych MySQL/PostgreSQL. Dzięki skalowalności, możesz w każdym momencie zwiększyć parametry zakupionego serwera. Jesteśmy w tym aspekcie w pełni elastyczni – zmiana może być tymczasowa, np. wtedy, gdy Twój serwer będzie najbardziej przeciążony. Dzięki temu nie będziesz musiał przepłacać za serwer, a dopłacisz jedynie wtedy, kiedy naprawdę będziesz tego potrzebował.


Przykłady zastosowania serwerów VPS

Z serwerów VPS często korzystają duże sklepy internetowe, rozbudowane serwisy oraz przedsiębiorcy, którzy szukają komfortowego i wydajnego środowiska do testowania aplikacji oraz innowacyjnych usług. Przykładowym rozwiązaniem dla serwera VPS będzie zatem popularny internetowy sklep z ubraniami, który jest odwiedzany dziennie przez kilka tysięcy użytkowników, a także stale aktualizowany, horyzontalny portal newsowy, który cieszy się rosnącą popularnością. Serwery VPS Root są przeznaczone dla użytkowników, którzy umieją w pełni wykorzystać środowisko dedykowane np. do obsługi technologii Java. Możliwości serwerów wirtualnych są naprawdę bardzo szerokie i trudno tutaj wymienić wszelkie możliwe przypadki. Na pewno nie opłaca się inwestować w tego typu usługę, jeśli zamierzamy prowadzić mały blog, stronę firmową lub markę, która dopiero będzie pozyskiwać nowych Klientów. VPS-y są dedykowane dla nieco bardziej zaawansowanych projektów i administratorów oraz programistów, którzy umieją korzystać z takiego potencjału. 

Jeśli masz jakiekolwiek pytania, skontaktuj się naszymi wybitnymi specjalistami! Możesz do nas zadzwonić, napisać na chacie lub wysłać wiadomość e-mail. Nasz zespół chętnie rozwieje Twoje obawy i doradzi optymalną konfiguracje. Jesteśmy tutaj dla Ciebie, więc jeśli masz choćby cień wątpliwości związanych z naszymi usługami, z przyjemnością odpowiemy na wszelkie palące kwestie, nie tylko te dotyczące serwerów wirtualnych, ale całego portfolio usług Kei.pl.