Aktualności

Wszystkie bieżące ogłoszenia i informacje dla Klientów i Partnerów Kei.pl

Usterka NASK

AKTUALIZACJA 13.08.2022, 17:50.
Rejestracja domen NASK (w tym .pl) została przywrócona na Kei.pl


Usterka NASK, wpływająca na rejestrację i odnawianie domen na całym rynku hostingowym.

Od piątku 12 sierpnia 2022 rynek hostingowy w Polsce odnotowuje problemy techniczne, związane z działaniem naszej domeny narodowej .PL.

Przyczyną jest problem w centralnym rejestrze domeny .PL, którego specjalistom NASK nie udało się rozwiązać w piątek. Od piątku występują ograniczenia w sprawdzaniu stanu domen, a przede wszystkim – w odnawianiu. NASK informuje, że ważność wygasających w okresie awarii domen .pl NASK przedłuży automatycznie o 4 dni (nie dotyczy to domen, którym w okresie do 16.08 kończy się status BLOCKED, czyli tzw. kwarantanna). Problemy dotyczą też transferów i zmian delegacji. Rejestr deklaruje, że naprawa po jego stronie będzie możliwa we wtorek 16 sierpnia 2022.

W związku z nieprawidłowym funkcjonowaniem rejestru – do tego czasu wyszukiwarka domen na naszej stronie również może nie działać w pełni prawidłowo, za co serdecznie przepraszamy. Wszystkie strony, sklepy i poczta działające w oparciu o aktywną domenę NASK – działają w pełni prawidłowo. W razie uzyskania od NASK kolejnych informacji o usuwaniu usterki w rejestrze domen .pl – będziemy je uzupełniać w tym wpisie.