fbpx
Wiedza dedykowana Tobie
Moodle. Jak zainstalować Moodle?

Jak zainstalować Moodle? Poznaj platformę e-learningową do zdalnego nauczania

16 grudnia 2020

Zmiany w naszej dotychczasowej aktywności wymuszają znalezienia nowych narzędzi i rozwiązań, aby te aktywności kontynuować. Zajęcia na odległość, sprawiają, że oprócz wiedzy i kompetencji prowadzących, niezbędna jest właściwa infrastruktura. Wybierając hosting w Kei.pl zyskujesz dostęp do aplikacji Click&Go. W niej znajdziesz szereg tematycznych narzędzi. Jednym z nich jest platforma Moodle.

Moodle – platforma e-learningowa do zdalnego nauczania

Moodle – to narzędzie wychodzące naprzeciw edukacji zdalnej. To akronim od Modular Object Oriented Dynamic Learning Environment.
To środowisko, które integruje wymagania uczniów czy kursantów z potrzebami prowadzących. Moodle, jako platforma edukacyjna, przeznaczone jest do przeprowadzania zajęć, kursów czy innych aktywności na odległość. To system, który pozwala zaprojektować edukację online w sposób szczegółowy. Platforma pozwala nie tylko na przeprowadzania rozmów, chatów, ale także na udostępnianie materiałów i ocenianie postępów pracy. Popularność Moodle sprawia, że obecna jest w 251 krajach, a przy jej pomocy wiedzę zdobywało 249 000 000 użytkowników.

Moodle zaliczamy do tak zwanego LMS (Learning Management System). LMS-y, czyli podgrupa CMS-ów (systemu zarządzania treścią) powstała z myślą o prowadzeniu edukacji online. Moodle, jako LMS. zyskała grono oddanych użytkowników na całym świecie. Szacuje się, w oparciu o nią powstało kilka milionów kursów. To darmowe narzędzie powstało w 2002 roku, a przez niemal 20 lat przeszło gruntowną aktualizację. W efekcie dziś instalując Moodle mamy narzędzia do przeprowadzenia kursów, utrwalania efektów (quizy, testy), jak i badania postępów zdobywania wiedzy (karta oceniania). Nie zapomina także o nagradzaniu użytkowników za zakończenie danego etapu, czy przejście na wyższy poziom.

Charakterystyka Moodle

– system typu open source (udostępniamy jest bezpłatnie)
– modułowa architektura (jego struktura pozwala na przeprowadzanie zajęć, utrwalanie efektów oraz monitorowanie postępów pracy kursantów)
– platforma dostępna jest w ponad 120 językach
– z platformą przeprowadzono już 33 000 000 kursów w 251 krajach świata

Jak zainstalować Moodle?

żródło: https://stats.moodle.org/

Moodle. Jak zacząć?

Moodle, jest intuicyjnym rozwiązaniem, które doceniają zarówno szkoły, jak i placówki dydaktyczne, zajmujące się przeprowadzaniem kursów. Dostępna z poziomu przeglądarki, wykorzystującej sieć teleinformatyczną do kształcenia na odległość. Jest kompatybilna z najpopularniejszymi systemami operacyjnymi (Linux, MS Windows, Mac OS X czy NetWare 6). Jeżeli szukasz rozwiązania dla swojego biznesu, warto nieco bliżej przyjrzeć się właśnie tej platformie. Aplikacja jest powiązana z Moodle Clous, oraz Moodle mobile App, z której można korzystać niezależnie od rodzaju sprzętu. Co potrzebujesz do jej uruchomienia? Własnej domeny i hostingu.

Wybierając hosting w Kei.pl, otrzymujesz tym samym dostęp do aplikacji Moodle. Wszystko za sprawą aplikacji Click&Go. Szeregu przydatnych narzędzi dostępnych z poziomu naszego autoinstalatora.
Pamiętaj, że Moodle działa od php 7.2.
O tym jak zmienić wersję PHP przeczytasz tutaj.

Jak zainstalować Moodle na hostingu w kei.pl?

Aby zainstalować aplikację Moodle, należy zalogować się do Panelu WebAs. Następnie przejść do zakładki Usługi > Aplikacje > APLIKACJE i kliknij opcję “Nowa aplikacja”.
Moodle. Platforma e-learningowa do zdalnego nauczania.

Po przejściu do aplikacji wybierz aplikację “Moodle” z listy. Znajdziesz ją na samej górze w kategorii “popularne”.
Moodle. Jak zainstalować na hostingu kei.pl?

 

Po wybraniu aplikacji Moodle uzupełnij wymagane pola i zaakceptuj wybór.

Instalacja Moodle na kei.pl

Pasek instalacji poinformuje Cię o postępie realizacji zadania.

Jak zainstalować Moodle?

Po zakończeniu procesu instalacji zobaczysz swoją aplikację na liście, będzie również możliwość zalogowania się do niej, opcja “zaloguj”.

Moodle. Instalacja.

 

Aplikacja Moodle dostępna z poziomu hostingu w kei.pl to odpowiedź na współczesną formę edukacji. Popularność Moodle na całym świecie jest najlepszym potwierdzeniem przyjaznego i intuicyjnego interfejsu. Teraz Moodle zainstalujesz na swoim hostingu w kei.pl

Źródło:
https://stats.moodle.org/