fbpx
Wiedza dedykowana Tobie
Kei.pl - hosting dla konferencji TEDxKraków

TEDxKraków zainspirował nas i ponad 1000 osób

03 lipca 2015

 

Wszystko zaczęło się 25 lat temu w Kalifornii. Dziś jedna z najbardziej inspirujących konferencji odbywa się w 130 krajach na całym świecie i gromadzi rzesze entuzjastów „idei wartych promowania”. Zasada jest prosta: gdy raz dołączysz do społeczności TEDx, innowacyjność nabierze dla ciebie zupełnie nowego znaczenia. Podczas tegorocznej edycji mieliśmy przyjemność się o tym przekonać.

13 czerwca Centrum Kongresowe ICE Kraków zmieniło się w agregator inspiracji, goszcząc w swych progach 1200 uczestników.Wysłuchali oni niemalże 300 minut prelekcji kilkunastu znakomitych mówców. Piąta odsłona TEDxKraków przyniosła tradycyjnie niesamowite emocje, mnóstwo pomysłów płynących ze sceny i sporo ciekawostek technologicznych w Demo Valley.

Koncepcję tegorocznej edycji oparto na odkrywaniu, jaki drzemie w nieszablonowym myśleniu. Stąd hasło „Reconnect the dots”, i połączenie różnych lokalnych środowisk. Tym razem mieliśmy szansę wesprzeć tę inicjatywę, dzieląc się swoją wiedzą i zapleczem technicznym.

 

Przekonaj mnie w kilkanaście minut

 

Dla niektórych 18 minut to całkiem sporo, ale czy wystarczy, by przekonać ponad tysięczną publiczność do konkretnej idei? Z takim zadaniem zmierzyli się prelegenci zaproszeni na TEDxKraków.

Stało się już tradycją, że w wydarzeniu biorą udział mówcy, którzy swoim działaniem zmienili rzeczywistość na lepsze. Właśnie dlatego nie mogło zabraknąć m.in. Joanny McCoy – założycielki Stowarzyszenia Piękne Anioły, która zapewnia dzieciom własny kąt i warunki do nauki.

Z kolei o łączeniu pomysłów i idei, które czasem przychodzi nam z trudem opowiadał profesor Jerzy Vetulani – psychofarmakolog, neurobiolog, biochemik, członek Polskiej Akademii Nauk i Polskiej Akademii Umiejętności.