Poznaj Centrum Danych Kei.pl

Centrum Danych jest złożonym systemem,
który nieustannie się rozwija.
Nasze Data Center to
1000 metrów kwadratowych powierzchni,
na której mieści się nowoczesna serwerownia
wraz z wszystkimi elementami,
niezbędnymi do zachowania optymalnych warunków
dla prawidłowego działania serwerów.
Zobacz co jeszcze skrywa nasze Centrum Danych w Krakowie.


Najedź na czerwone punkty, aby poznać elementy naszej infrastruktury.

Zaawansowane systemy bezpieczeństwa

Centrum Danych Kei.pl przypomina twierdzę. Korzystamy z usług wyspecjalizowanej agencji ochrony, a w środku i na zewnątrz budynku działa monitoring CCTV. Wejścia strzegą podwójne, wzmacniane drzwi wymagające autoryzacji.
Jednak najbardziej chroniona jest serwerownia, będąca sercem Centrum Danych. Dostęp do niej mają jedynie pracownicy o najwyższym poziomie uprawnień.

Ciekawostka

Ze względów bezpieczeństwa w serwerowni nie ma okien.

Podłoga techniczna

Droga do serwerowni prowadzi pod górę.
Podłoga w środku jest bowiem podniesiona o około
30 cm. Dzięki temu powstaje przestrzeń na przewody, chroniąca je przed ewentualnymi uszkodzeniami. Dostęp do instalacji umieszczonych pod podłogą jest bardzo łatwy, a sama powierzchnia spełnia wymagania wytrzymałościowe i przeciwpożarowe.

Ciekawostka

Materiał tworzący podłogę nie ulega naelektryzowaniu, zapewnia też odprowadzanie ładunków ze stykających się z nią obiektów
do szyny uziemiającej.

Kontenery z szafami serwerowymi

Pojedyncze serwery są zainstalowane w tzw. szafach. Każda z nich może pomieścić nawet 40 maszyn.
Szafy z kolei stoją w kontenerach. To zamknięte metalowe konstrukcje zapewniające właściwe warunki do pracy serwerów, w tym odpowiednią cyrkulację powietrza.

Klimatyzacja precyzyjna

Dzięki niej w serwerowni utrzymywana jest odpowiednia temperatura i wilgotność. Ciepłe i zimne korytarze powietrzne zapewniają chłodzenie
z dokładnością do jednego stopnia Celsjusza
i gwarantują niezmienność tych warunków.

Ciekawostka

Klimatyzacja pracuje bez przerwy. To sprawia,
że serwerownia to dosyć głośne pomieszczenie, przypominające wnętrze fabryki.

Ochrona przeciwpożarowa

Nasze Centrum Danych jest przygotowane na każdą sytuację, nawet na ogień. W obiekcie działa system wczesnego ostrzegania przeciwpożarowego i system gaszenia gazem. Dodatkowo drzwi do serwerowni mają podwyższoną odporność ogniową,
co uniemożliwia rozprzestrzenianie się pożaru.

Ciekawostka

Nawet w razie pożaru i rozpylenia gazu gaśniczego serwery pracują bez przerwy.

Zasilanie awaryjne

Energia elektryczna to obok dostępu do internetu drugie najważniejsze „paliwo” dla Centrum Danych.
Aby go nie zabrakło, stosujemy zaawansowany system zasilania awaryjnego. W przypadku dłuższego braku prądu, działanie wszystkich urządzeń w naszej infrastrukturze podtrzymują wysokiej mocy zasilacze awaryjne UPS i agregaty prądotwórcze o łącznej mocy prawie 1000 kVA.

Repozytorium sprzętu Klienta

Nasi Klienci korzystający z usługi kolokacji serwerów mają do dyspozycji specjalne pomieszczenie.
W komfortowych warunkach mogą pracować ze swoim sprzętem i w razie potrzeby wymienić wybrane podzespoły.


Zobacz ofertę serwerów

Teraz już wiesz, gdzie trzymamy dane naszych klientów. Chcesz dołączyć do nas?
Poznaj parametry naszych serwerów dedykowanych i zacznij 7 dni bezpłatnego testu.


Podniesienie konkurencyjności przedsiębiorstwa poprzez wprowadzenie innowacyjnych usług informatycznych. Projekt współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007 - 2013 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego "Fundusze Europejskie dla Małopolski".


Centrum Danych Kei.pl - dowiedz się więcej  

Z czego składa się profesjonalne centrum danych? 

Często centrum danych jest mylone z serwerownią, a oba pojęcia są używane zamiennie, co jest błędem. Przede wszystkim centrum danych (ang. data center) jest budynkiem lub zespołem budynków, w którym mieści się serwerownia. Jest ona zatem jednym z elementów wchodzących w skład centrum danych. 

Poza samą serwerownią w centrum danych znajdują się inne pomieszczenia i systemy zapewniające sprawne działanie serwerów. Należą do nich: pomieszczenia sieciowe, miejsca, w których stoją agregaty prądotwórcze i UPS-y zapewniające zasilanie awaryjne. Są też pokoje przeznaczone dla administratorów – pracownie i pomieszczenia socjalne. 

Ze względów bezpieczeństwa ważnym czynnikiem jest lokalizacja fizyczna. Nasze centrum danych (Kraków) znajduje się na terenie nie zagrożonym zalaniem i zapewniającym dogodny dojazd.

Serwerownia, czyli serce każdego centrum danych 

Serwerownia to najważniejsze miejsce w każdym data center. Jest to specjalne pomieszczenie, gdzie panują optymalne warunki do pracy serwerów. Serwerownia jest miejscem, w którym stosuje się szereg systemów bezpieczeństwa. Mają one wyeliminować ryzyko awarii i przerwy w dostępie do usług klientów centrum danych. 

Projektując serwerownię bierze się pod uwagę różnego rodzaju zagrożenia – od pożaru przez włamanie fizyczne a na przerwie w dostawie prądu kończąc. Przed ogniem chronią systemy gaśnicze, w których stosuje się gaz neutralny dla serwerów. Serwerownia i całe data center są monitorowane i chronione przed wtargnięciem osób niepowołanych. W końcu serwery zabezpiecza się przed przerwami w dostępie do zasilania. Serwerownia jest podpięta do kilku linii elektrycznych i dodatkowo wyposażona w zasilanie awaryjne.