Pomoc

Ponad 300 praktycznych artykułów i dane kontaktowe

Anonimowe konto FTP?

Anonimowy serwer FTP jest wygodną i często potrzebną usługą. Anonimowy serwer FTP (anonymous ftp) jest usługą dostępną w Kei.pl. O tym jak włączyć anonimowy serwer ftp dowiesz się z naszego artykułu.

Anonimowe konto FTP jest bezpłatnie instalowane w ramach wszystkich opcji serwerów wirtualnych (VPS oraz serwery dedykowane). Do konta FTP możesz logować za pomocą dowolnego programu typu klient-FTP. W przykładach został użyty bezpłatny program Filezilla.

Umieszczanie plików na anonimowym FTP

Anonimowy serwer FTP jest do Twojej dyspozycji. Zaloguj się protokołem FTP (anonymous ftp) na konto FTP admin.

Z jego poziomu wgraj pliki do katalogu /home/ftp/

Tak umieszczone pliki będą dostępne dla użytkowników logujących się na anonimowym FTP.

Logowanie jako anonimowy użytkownik

Anonimowy użytkownik po zalogowaniu będzie miał dostęp wyłącznie do wydzielonego katalogu.

Co to jest serwer FTP?

Ftp jest skrótem od File Transfer Protocol i jest terminem używanym w odniesieniu do składnika zestawu protokołów, który określa sposób przesyłania plików między dwoma komputerami przez sieć. Serwer FTP pomaga poszczególnym komputerom, firmom, dostawcom usług internetowych i innym organizacjom efektywniej dzielić się informacjami przez Internet, jednocześnie chroniąc pliki, udostępniając je tylko tym użytkownikom, którym przyznano konto określające ich nazwę użytkownika, hasło i uprawnienia. Termin „serwer ftp” odnosi się do programu, który umożliwia komputerom logowanie się do serwerów plików oraz kopiowanie lub pobieranie programów, plików itp. Serwer FTP to komputer skonfigurowane z oprogramowaniem, które może zapewnić publiczny dostęp do tego urządzenia w Internecie.

Jak wykorzystać serwer FTP?

Serwer FTP to rodzaj oprogramowania sieciowego, które oferuje usługę przesyłania plików. Obejmuje to klienta i serwer FTP (serwer FTP). Prosta definicja FTP brzmi: „Protokół przesyłania plików”. Połączenie FTP możesz nawiązać za pomocą kilku sposobów. O tym, jak zrobić to w Kei.pl przeczytasz w naszym artykule.

Konto FTP. Co to?

Konto FTP umożliwia użytkownikom pozyskanie wszystkich informacji jakie opublikowane są na usłudze serwera i dokonywanie w nich zmian. To częsta sytuacja przy budowanie witryny internetowej. Jeżeli nie chcesz podawać swojego hasło do hostingu, konto FTP umożliwi wprowadzanie zmian w plikach bez konieczności pozyskania dostępu do danych.

Co to jest anonimowy serwer FTP (serwer anonymous ftp)?

Anonimowy serwer ftp (serwer anonymous ftp) zapewnia swoim klientom możliwość bezpiecznego i niezawodnego przesyłania plików przez Internet. Anonimowy serwer FTP umożliwia użytkownikom posiadanie anonimowej tożsamości w celu anonimowego dostępu do udostępnionych informacji lub plików. Użytkownik logując się będzie miał dostęp wyłącznie do udostępnionych mu katalogów.

Jak zalogować się do konta FTP?

Aby zalogować się do swojego konta FTP będziesz potrzebował danych dostępowych:

  • Serwer/host
  • nazwę konta
  • hasło
  • port

O tym jaka znaleźć te dane w Kei.pl przeczytasz w naszej pomocy.

Nie znalazłeś odpowiedzi? Skontaktuj się z nami

Właściciel serwisu:

cyber_Folks S.A.

ul. Wierzbięcice 1B,

61-569 Poznań

NIP: PL 7792467259

Regon: 367731587

KRS: 0000685595

Kapitał zakładowy/wpłacony: 283.600,00 PLN

Adres korespondencyjny:

ul. Marcika 27 C-D

30-443 Kraków

tel. 12 349 22 00

Infolinia handlowa: 801 308 408

Wsparcie techniczne (24/7/365): 12 349 22 00