Pomoc


Centrum danych - budynek lub odseparowane pomieszczenia przeznaczone do umieszczenia i zabezpieczenia infrastruktury informatycznej. Jego główną częścią jest serwerownia, dlatego często te pojęcia są traktowane jako synonimy, co zasadniczo jest błędem.

 

W serwerowni znajdziemy sprzęt komputerowy przeznaczony do przechowywania stron internetowych, kont e-mail i baz danych. Aby wszystko działało poprawnie, niezbędne jest zachowanie specyficznego mikroklimatu (wilgotność powietrza 45% i temperatura 20° C).

 

W skład centrum danych wchodzą:

 

  1. Serwerownia –główna część centrum danych. Znajdują się w niej komputery pełniące rolę serwerów, umieszczone w specjalnych szafach, nazywanych szafami rackowymi lub stelażowymi.
  2. UPS – to zasilanie awaryjne (z ang. Uninterruptible Power Supply czyli nieprzerywalny dopływ mocy). Zabezpiecza centrum danych na wypadek przerwy w dostawie prądu. 
  3. Systemy zabezpieczeń – systemy gaśnicze, urządzenia ograniczające dostęp do pomieszczeń, monitoring itp. Wszystko to ma zabezpieczyć centrum danych przed potencjalnymi intruzami i wypadkami losowymi.
  4. Pomieszczenia dla administratorów – każde centrum danych jest obsługiwane przez ludzi. To ich profesjonalna wiedza i doświadczenia pozwalają wykorzystywać technologie w 100%. Jak każdy, potrzebują odpowiednich warunków do pracy.

 

 

Zobacz: Wszystko, co musisz wiedzieć o profesjonalnym Centrum Danych 

Zobacz: Poznaj centrum danych Kei.pl

 

 

 

Promocja
Oceń:  

Podobne tematy

Co to jest certyfikat Multidomain SSL?
Zawiera zdjęcia
Co to jest kolokacja serwerów
Co to jest serwer dedykowany
phpMyAdmin informuje mnie że nie mogę utworzyć kolejnej bazy danych.
NASZE ATUTY
  • 20 lat doświadczenia
  • własne centrum danych
  • 11 000 klientów
  • 1 000 m2 powierzchni
  • Zgodność z wytycznymi RODO
  • Zaawansowane systemy bezpieczeństwa

DOCENILI NAS
nagrodzony hosting www

Pomoc - Kei.pl  

Pamiętaj, że nasi konsultanci są dostępni 24/7 i odpowiedzą na wszystkei pytania.