Pomoc


Kolokacja serwerów - to usługa wynajmu przestrzeni w serwerowni i udostępnianiu infrastruktury niezbędnej do pracy serwerów.

Kolokacja serwerów jest również nazywana hotelingiem, ponieważ serwer (lub cała szafa rackowa) należący do klienta jest umieszczany w serwerowni usługodawcy.

Na podobnej zasadzie można kolokować routery, switche i podobne urządzenia.

 

Klient korzystający z usługi kolokacji serwera otrzymuje między innymi:

 

 • Optymalne warunki pracy serwera – temperaturę i wilgotność powietrza. 
 • Dostęp do szybkich łącz internetowych od niezależnych dostawców.
 • Zasilanie serwera i podpięcie do urządzeń podtrzymujących jego działanie.
 • Fizyczną ochronę przed włamaniem – systemy monitoringu, ochroniarze, zamki i drzwi antywłamaniowe itp. 
 • Zabezpieczenia przeciwpożarowe –nowoczesne systemy gaśnicze zaprojektowane do gaszenia sprzętu elektronicznego. 
 • Całodobowy dostęp do serwera – możliwość prowadzenia prac na maszynie po uzyskaniu dostępu od pracowników centrum danych.

 

 

 

 

 

Kolokacja serwera w 3 prostych krokach - zobacz jak sprawnie zamówić usługę:

 

 1. Skontaktuj się z nami klikając przycisk „Złóż zapytanie” znajdujący się pod specyfikacją kolokacji albo wybierz zakładkę Kontakt.
 2. Następnie przeanalizujemy Twoje potrzeby i przygotujemy dla Ciebie indywidualną ofertę. Będziesz mógł również sam zdecydować, czy chcesz korzystać z naszego autorskiego panelu administracyjnego WebAs.
 3. Kolejnym i ostatnim krokiem jest transport Twojego serwer do naszego centrum danych. Możesz to zrobić samodzielnie lub wysłać sprzęt kurierem – cała reszta pozostaje już w rękach naszych techników.

 

Na co należy zwrócić uwagę, wybierając centrum danych na kolokację serwera? 

 

Dogodny dojazd i bezpieczna lokalizacja - umiejscowienie centrum danych, w którym kolokowany jest Twój serwer, powinno być z dala od wszelkich wodnych zbiorników, stwarzających zagrożenie zalania. Ponadto miejsce powinno zapewniać szybki i komfortowy dojazd z każdej strony miasta. 

Łącza internetowe - łącza powinny być światłowodowe i od różnych dostawców. Powinny posiadać niezależną sieć szkieletową, zapewniającą ciągłą pracę serwera, nawet w przypadku awarii u jednego z dostawców.

Kontenery z szafami serwerowymi - serwerownia znajdująca się w centrum danych powinna być wyposażona w tzw. kontenery, w których umieszcza się szafy serwerowe, zapewniające optymalne warunki do prawidłowego funkcjonowania maszyny. 

Zaawansowane systemy bezpieczeństwa - centrum danych powinno być przygotowane na wszelkie zdarzenia i sprawnie zapobiegać możliwym awariom. Należy zwrócić uwagę na to, czy posiada stały monitoring, czy podłoga w pomieszczeniu jest techniczna, czy klimatyzacja jest odpowiednia do chłodzenia tego typu zaawansowanego sprzętu, czy w obiekcie działa system wczesnego ostrzegania przeciwpożarowego i czy posiada system gaszenia gazem.

Zasilanie awaryjne - jest niezbędne w przypadku dłuższego braku prądu. W celu zabezpieczenia przed konsekwencjami tego typu awarii, centrum danych powinno być wyposażone w zaawansowane agregaty prądotwórcze. 

 

Promocja
Oceń:  

Podobne tematy

Co to jest centrum danych?
Co to jest serwer dedykowany
Wsparcie techniczne - serwery Root
Co to jest certyfikat Multi Wildcard SSL?
NASZE ATUTY
 • 19 lat doświadczenia
 • własne centrum danych
 • 11 000 klientów
 • 1 000 m2 powierzchni
 • Zgodność z wytycznymi RODO
 • Zaawansowane systemy bezpieczeństwa

DOCENILI NAS
nagrodzony hosting www

Pomoc - Kei.pl  

Pamiętaj, że nasi konsultanci są dostępni 24/7 i odpowiedzą na wszystkei pytania.