Pomoc


CSR - to tak zwane żądanie certyfikatu. Jest potrzebny w momencie, gdy chcemy zamówić certyfikat SSL dla własnej domeny. CSR zawiera zakodowane informacje na temat generowanego certyfikatu. Bardzo istotne jest prawidłowe sporządzenie kodu CSR, ponieważ jest on wysyłany w formie zakodowanej bezpośrednio do instytucji wystawiającej certyfikaty SSL.

Zdajemy sobie sprawę, że generowanie kodu CSR często spędza sen z powiek i wydaje się bardzo skomplikowane. Aby ułatwić proces zakupu certyfikatu, przygotowaliśmy specjalny generator CSR, dzięki któremu stworzenie go jest znacznie łatwiejsze.

Poniżej przedstawiamy krótki samouczek, który przeprowadzi Cię krok po kroku przez cały proces generowania kodu CSR za pomocą naszego generatora. 

 1. Wejdź na stronę generatora CSR (kei.pl/generator-csr). Znajdziesz tam formularz, który ułatwi wygenerowanie kodu. Pamiętaj o wypełnieniu pól oznaczonych czerwoną gwiazdką. 
 2. Wybierz wariant certyfikatu. Do dyspozycji masz trzy opcje:

  • dla jednej domeny - tą opcję zaznacz, jeśli masz zamiar kupić certyfikat tylko dla jednej domeny np. najtańszą wersję certyfikatów Commercial SSL, Trusted SSL czy Premium EV SSL
  • wildcard - tą opcję wybierz tylko wtedy, gdy Twój certyfikat będzie obsługiwał domenę główną oraz wszystkie jej subdomeny, np. kei.pl, poczta.kei.pl, panel.kei.pl itd.
  • multidomain - wybierz tę opcję, jeśli kupowany przez Ciebie certyfikat ma zabezpieczać kilka różnych domen np. kei.pl, onet.pl i interia.pl.

 3. W zależności od wybranego wariantu certyfikatu, Twój formularz będzie wyglądał trochę inaczej. 

  • Certyfikat dla jednej domeny

   Twoim kolejnym krokiem będzie podanie nazwy domeny, którą certyfikat ma zabezpieczyć.

   PAMIĘTAJ

   Zakup certyfikatu dla pojedynczej domeny nie wymaga podawania domeny z prefiksem www lub bez niego. Możesz podać nazwę domeny według uznania.
   Finalnie otrzymasz certyfikat dla swojej domeny z prefiksem www i bez niego

    
  • Certyfikat Wildcard

   W pole formularza automatycznie wstawiona zostanie gwiazdka i kropka. Po tej kombinacji znaków wpisz tylko nazwę domeny (w wersji bez prefiksu "www"!). Domena powinna mieć w tej sytuacji postać np. *.kei.pl.   PAMIĘTAJ

   Kombinacja znaków "*." przed nazwą domeny jest informacją dla wystawcy, że zamawianym certyfikatem SSL mają być objęte: domena główna (np. kei.pl) oraz wszystkie subdomeny w obrębie domeny głównej (np. panel.kei.pl, poczta.kei.pl).


   Pamiętaj też, że gdy wprowadzisz przed nazwą domeny prefiks "www" certyfikatem zostanie objęta domena w postaci np. www.kei.pl oraz jej subdomeny np. poczta.www.kei.pl, panel.www.kei.pl!

    
   • Certyfikat Multidomain

    Formularz uwzględni Twój wybór umożliwiając wpisanie więcej niż jednej domeny. W polach formularza wpisz wszystkie domeny (maksymalnie 10), które mają być objęte certyfikatem.    PAMIĘTAJ

    Domena, którą wpiszesz w pierwszym polu formularza zostanie uznana za tzw. "domenę główną" i będzie widoczna w informacjach o certyfikacie wyświetlanych w przeglądarkach internetowych.     

 4. Spokojnie. Teraz będzie już łatwiej, bo po wypełnieniu pól z domenami musisz zająć się głównie formalnościami. Wprowadź nazwę firmy lub organizacji mając na uwadze, że w przypadku zakupu certyfikatów OV (np. Trusted SSL) i EV (np. Premium EV SSL) nazwa ta będzie wyświetlana w informacjach o certyfikacie widocznych dla użytkowników Internetu.
 5. Kolejne pole - "jednostka organizacji" - jest nieobowiązkowe. Jeśli chcesz, możesz wprowadzić do niej informacje o tym, jaka witryna znajduje się pod certyfikowaną domeną np. "sklep internetowy", "forum" czy "blog". Możesz też pozostawić to pole puste.
 6. W następnym polu wprowadź aktywny adres e-mail, na który ma być wysyłana korespondencja w sprawie certyfikatu. 
 7. Kolejne dwa pola, które możesz wypełnić to miejscowość oraz województwo i kraj.

  PAMIĘTAJ

  Wprowadzone nazwy nie mogą zawierać polskich znaków diakrytycznych.

   
 8. Pod koniec znajduje się rozwijana lista określająca długość klucza. Pozostaw wybór domyślny.
 9. Na koniec zaznacz zgodę na wygenerowanie klucza oraz kodu CSR za pośrednictwem generatora Kei.pl i wygeneruj kod CSR.
 10. Zostaniesz przekierowany na stronę, z której musisz pobrać klucz prywatny oraz kod CSR.

  ZAPISZ PLIKI!

  Koniecznie zapisz oba pliki na dysku swojego komputera, ponieważ są one niezbędne do instalacji certyfikatu na serwerze!. Możesz to zrobić tylko w tym momencie. Gdy zamkniesz okno przeglądarki bez zapisania plików musisz rozpocząć proces generowania od nowa.   

  

Promocja
Oceń:  

Podobne tematy

Co to jest certyfikat Multidomain SSL?
Co to jest certyfikat Multi Wildcard SSL?
Certyfikaty SSL - co oferujemy
Co to jest certyfikat SSL Wildcard?
NASZE ATUTY
 • 17 lat doświadczenia
 • własne centrum danych
 • 11 000 klientów
 • 1 000 m2 powierzchni
 • Zgodność z wytycznymi GIODO
 • Łącza do 6 operatorów
 • Zaawansowane systemy bezpieczeństwa

DOCENILI NAS
nagrodzony hosting www

NEWSLETTER

Warto wiedzieć więcej! Jesli chcesz wiedzieć pierwszy o nowych możliwościach technicznych i promocjach zapisz się do Newsletter'a.

Zaznacz kategorie, które Cię interesują:

Domeny Hosting Serwery dedykowane VPS Certyfikaty SSL

ZAUFALI NAM

1-indykpol 10-wisla 11-caritas 13-malta 14-kotlet 15-miniatury 16-zacheta 17-rabka 18-wojsko 2-wiosna 20-teatrw 21-amp 22-komputronik 23-parisoptique 25-urbancity 28-polinar 29-ksi 3-yves-rocher 30-spacerywirtualne 32-merkury 36-ornitolodzy 37-donna 38-otte 39-sophisti 4-wojas 40-elamed 5-olsztyn 7-sphinx 1-indykpol 10-wisla

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w polityce cookie.
Hosting stron WWW - dowiedz się więcej  

Hosting, czyli miejsce na Twoją stronę WWW 

Od początku naszego istnienia staramy się odczarowywać hosting WWW tak, aby był dla Ciebie prosty i intuicyjny. Pamiętaj, że nie musisz być technologicznym geekiem, żeby z niego korzystać – na naszych serwerach znajdują się projekty należące nie tylko do dużych firm czy międzynarodowych korporacji, ale przede wszystkim do blogerów, pasjonatów i fotografów czy właścicieli małych sklepów internetowych. Każdy z tych projektów zajmuje odpowiednią przestrzeń na naszych serwerach, które pracują w optymalnym środowisku stworzonym przez nas w Centrum Danych Kei.pl. W zależności od potrzeb, oczekiwań oraz zróżnicowanych budżetów, dla każdej aplikacji lub strony WWW dobieramy odpowiednie rozwiązanie. Pod pojęciem hostingu internetowego kryje się bowiem kilka usług takich jak hosting współdzielony, serwery wirtualne lub serwery dedykowane. Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z Internetem, doradzimy Ci, którą usługę wybrać.

Masz już pomysł, który chcesz pokazać światu? Zacznij od znalezienia Twojej własnej, wolnej domeny.

Czy własne Centrum Danych ma znaczenie?

Na optymalne działanie każdego centrum danych wpływa wiele różnych czynników. Z Twojej perspektywy najistotniejsze jest jednak stabilne działanie hostingu WWW i szybkie reagowanie na trudne do przewidzenia sytuacje. W przypadku tego ostatniego aspektu lokalizacja centrum danych, któremu powierzyłeś swoje zasoby ma kluczowe znaczenie. Dlaczego? Im mniej pośredników, tym szybszy czas reagowania i bezpośredni dostęp do serwerowni. Jeśli administrator jest na miejscu 24/7, będzie w stanie zająć się Twoim zgłoszeniem zaraz po jego otrzymaniu.

Ciekawi Cię, gdzie „mieszkają” nasze serwery? Sprawdź więcej informacji na temat infrastruktury Centrum Danych Kei.pl

Hosting nr 1 w rankingu – ale jesteśmy dumni! 

Pierwsze miejsce w rankingu branżowego magazynu PC World to dla nas duże wyróżnienie. Wierzymy, że jest ono wynikiem niezmiennego udoskonalania naszych produktów i dbania o ich kompleksowość. Przykładowo – w ramach nagrodzonego pakietu hostingowego Start udostępniamy autoinstalator, dzięki któremu jednym kliknięciem można zainstalować popularne aplikacje takie jak WordPress, Joomla!, PrestaShop czy Magento. Jeśli korzystasz z usług Kei.pl masz także do dyspozycji pakiet przydatnych bonusów, które pomogą Ci w rozwijaniu Twojego projektu online. Wszystkie szczegóły naszej oferty możesz znaleźć na stronie https://www.kei.pl/hosting

Chcesz zobaczyć, co na temat naszego pakietu hostingowego powiedziała redakcja PC World? Zajrzyj do aktualności.