Czym są subkonta FTP?


Subkonto FTP to usługa, umożliwiająca dodanie dodatkowego użytkownika (z loginem i hasłem) do istniejącego już konta FTP. Nowy użytkownik posiada dostęp wyłącznie do tego katalogu na koncie FTP, który wskażesz podczas konfiguracji subkonta.

Jeśli posiadasz pakiet hostingowy, subkonta możesz dodawać w panelu WebAs. Przejdź do sekcji Usługi > FTP, a następnie kliknij w zakładkę Konta FTP.

 

 

Jeśli posiadasz serwer wirtualny VPS lub serwer dedykowany, subkonta możesz dodawać w panelu WebAs w zakładce Usługi > FTP> Subkonta FTP.

 

 

Podczas dodawania nowego subkonta podaj jego nazwę i zdefiniuj hasło. 

Dodatkowo możesz określić prawa, jakie będzie posiadał nowy użytkownik w ramach swojego katalogu.

 

Po wprowadzeniu wszystkich danych kliknij przycisk Zapisz formularz.

 

Głównym zastosowaniem subkonta jest udostępnienie wybranego katalogu na koncie FTP innej osobie lub firmie zewnętrznej. Rozwiązanie to jest często wykorzystywane przez klientów, którzy poszukują możliwości wymiany plików, bez konieczności przekazywania dostępu do wszystkich danych znajdujących się na ich serwerze.

Klikając w pole wyboru Obsługa PHP i innych dynamicznych stron WWW możesz zdefiniować, czy subkonto będzie obsługiwało dynamiczne strony WWW czy wyłącznie statyczne. 

Dynamiczne strony WWW korzystają z takich języków skryptowych jak PHP, Python czy generowanych przez skrypty CGI. Od tej opcji zależy również obsługa lub jej brak plików .htaccess, umieszczonych w katalogach dostępnych dla subkonta.

UWAGA

Bez względu na wartość tego ustawienia statyczne strony WWW będą zawsze obsługiwane pod warunkiem poprawnej konfiguracji domen w panelu.

Zgoda na utrzymywanie dynamicznych stron WWW oznacza, że ograniczenie subkonta do wybranego katalogu jest nieskuteczne i subkonto może uzyskać dostęp do wszystkich plików nadrzędnego konta FTP - również poza przyznanym katalogiem.

 

Promocja
Oceń:  

Podobne tematy

Webmail pod własną marką
Zmiana strony startowej i skryptów instalowanych wraz z zakładanym kontem FTP
Rodzaje blokad poczty
Migracja usług do Kei.pl (WWW, FTP, Poczta e-mail)
NASZE ATUTY
  • 21 lat doświadczenia
  • własne centrum danych
  • 11 000 klientów
  • 1 000 m2 powierzchni
  • Zgodność z wytycznymi RODO
  • Zaawansowane systemy bezpieczeństwa

DOCENILI NAS
nagrodzony hosting www

Pomoc - Kei.pl  

Pamiętaj, że nasi konsultanci są dostępni 24/7 i odpowiedzą na wszystkei pytania.