Pomoc


Subkonto FTP to usługa, umożliwiająca dodanie dodatkowego użytkownika (z loginem i hasłem) do istniejącego już konta FTP. Nowy użytkownik posiada dostęp wyłącznie do tego katalogu na koncie FTP, który wskażesz podczas konfiguracji subkonta.

Jeśli posiadasz pakiet hostingowy, subkonta możesz dodawać w panelu WebAs. Przejdź do sekcji Usługi > FTP, a następnie kliknij w zakładkę Konta FTP.

 

 

Jeśli posiadasz serwer wirtualny (platformę e-biznes) lub serwer dedykowany, subkonta możesz dodawać w panelu WebAs w zakładce Usługi > FTP> Subkonta FTP.

 

 

Podczas dodawania nowego subkonta podaj jego nazwę i zdefiniuj hasło. 

Dodatkowo możesz określić prawa, jakie będzie posiadał nowy użytkownik w ramach swojego katalogu.

 

Po wprowadzeniu wszystkich danych kliknij przycisk Zapisz formularz.

 

Głównym zastosowaniem subkonta jest udostępnienie wybranego katalogu na koncie FTP innej osobie lub firmie zewnętrznej. Rozwiązanie to jest często wykorzystywane przez klientów, którzy poszukują możliwości wymiany plików, bez konieczności przekazywania dostępu do wszystkich danych znajdujących się na ich serwerze.

Klikając w pole wyboru Obsługa PHP i innych dynamicznych stron WWW możesz zdefiniować, czy subkonto będzie obsługiwało dynamiczne strony WWW czy wyłącznie statyczne. 

Dynamiczne strony WWW korzystają z takich języków skryptowych jak PHP, Python czy generowanych przez skrypty CGI. Od tej opcji zależy również obsługa lub jej brak plików .htaccess, umieszczonych w katalogach dostępnych dla subkonta.

UWAGA

Bez względu na wartość tego ustawienia statyczne strony WWW będą zawsze obsługiwane pod warunkiem poprawnej konfiguracji domen w panelu.

Zgoda na utrzymywanie dynamicznych stron WWW oznacza, że ograniczenie subkonta do wybranego katalogu jest nieskuteczne i subkonto może uzyskać dostęp do wszystkich plików nadrzędnego konta FTP - również poza przyznanym katalogiem.

 

Promocja
Oceń:  

Podobne tematy

Webmail pod własną marką
Zmiana strony startowej i skryptów instalowanych wraz z zakładanym kontem FTP
Rodzaje blokad poczty
Migracja usług do Kei.pl (WWW, FTP, Poczta e-mail)
NASZE ATUTY
  • 18 lat doświadczenia
  • własne centrum danych
  • 11 000 klientów
  • 1 000 m2 powierzchni
  • Zgodność z wytycznymi GIODO
  • Łącza do 6 operatorów
  • Zaawansowane systemy bezpieczeństwa

DOCENILI NAS
nagrodzony hosting www

NEWSLETTER

Warto wiedzieć więcej! Jesli chcesz wiedzieć pierwszy o nowych możliwościach technicznych i promocjach zapisz się do Newsletter'a.

Zaznacz kategorie, które Cię interesują:

Domeny Hosting Serwery dedykowane VPS Certyfikaty SSL

ZAUFALI NAM

1-indykpol 10-wisla 11-caritas 13-malta 14-kotlet 15-miniatury 16-zacheta 17-rabka 18-wojsko 2-wiosna 20-teatrw 21-amp 22-komputronik 23-parisoptique 25-urbancity 28-polinar 29-ksi 3-yves-rocher 30-spacerywirtualne 32-merkury 36-ornitolodzy 37-donna 38-otte 39-sophisti 4-wojas 40-elamed 5-olsztyn 7-sphinx 1-indykpol 10-wisla

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w polityce cookie.
Pomoc - Kei.pl  

Pamiętaj, że nasi konsultanci są dostępni 24/7 i odpowiedzą na wszystkei pytania.