Pomoc i Kontakt Kei.pl

Pomoc

Ponad 300 praktycznych artykułów i dane kontaktowe

DKIM czyli DomainKeys Identified Mail

Dzięki DKIM potwierdzisz wiarygodność swojego adresu pocztowego, funkcjonalność jest dostępna w panelu WebAs Kei.pl

Podpisywanie kluczem DKIM (DomainKeys Identified Mail) umożliwia zapobieganie podszywaniu się pod inne osoby w e-mailach wysyłanych z Twojej domeny.

Podszywanie się w e-mailach polega na zmienianiu wiadomości poprzez zmianę np. adresu nadawcy wiadomości (podszywanie się) lub też zmiany treści w taki sposób, aby przypominały one wiadomości z innego miejsca lub od innej osoby niż ich faktyczne źródło pochodzenia (np. treść łudząco przypomina wiadomość z banku). Podszywanie się to częsta metoda nieautoryzowanego użycia poczty e-mail, dlatego niektóre serwery poczty e-mail wymagają stosowania DKIM w celu zapobiegania takim działaniom.

DKIM wprowadza zaszyfrowaną sygnaturę do nagłówka wszystkich wiadomości wychodzących poprzez serwer kei.pl. Serwery poczty e-mail otrzymujące podpisane wiadomości używają DKIM do odszyfrowania nagłówka wiadomości i zweryfikowania, że wiadomość nie została zmieniona po jej wysłaniu. Aktywowanie DKIM poprawia ocenę wiadomości e-mail u wielu dostawców (jak np. Gmail).

Jak włączyć DKIM w panelu WebAs

Aby sprawdzić czy DKIM dla danej domeny jest aktywny należy zalogować się do panelu WebAs i na liście domen sprawdzić czy w kolumnie DKIM jest zaznaczenie.

Panel WebAs - sprawdzanie ustawień DKIM

Aby włączyć / wyłączyć DKIM należy kliknąć nazwę domeny, a następnie w sekcji Poczta e-mail zmienić pole „Podpisywanie kluczem DKIM” oraz zapisać formularz na dole strony

Włączenie DKIM dla domeny w panelu WebAs

Poprawnie włączony DKIM będzie symbolizowany zaznaczeniem w kolumnie DKIM na liście domen:

Włączony DKIM w panelu WebAs Kei.pl

Należy pamiętać iż włączenie / wyłączenie DKIM powoduje zmianę konfiguracji DNS domeny, tak więc proces ten wymaga dostępności konfiguracji DNS domeny w panelu WebAs w którym włączamy / wyłączamy DKIM oraz czasu propagacji DNS (zwykle do 24h).

Nie znalazłeś odpowiedzi?
Skontaktuj się z nami

Właściciel serwisu:

 

cyber_Folks S.A.

ul. Franklina Roosevelta 22,

60-829 Poznań

 

NIP: PL 7822622168

Regon: 364261632

KRS: 0000612359

Kapitał zakładowy/wpłacony: 215 228,00 PLN

 

 

Adres korespondencyjny:

 

ul. Marcika 27 C-D

30-443 Kraków

 

tel. 12 349 22 00

Infolinia handlowa: 801 308 408

Wsparcie techniczne (24/7/365): 12 349 22 00

Formularz został pomyślnie przesłany.
Wystąpił bład! Spróbuj ponownie lub skontaktuj się z nami.