Pomoc

Ponad 300 praktycznych artykułów i dane kontaktowe

Listy pocztowe

Listy pocztowe to wygodne narzędzie pozwalające na wysłanie wiadomości jednocześnie do wielu osób. Dzięki nim możesz usprawnić pracę nad projektem lub szybko powiadomić wszystkich pracowników firmy. Funkcja ta wygląda podobnie do zwykłego konta e-mail, ale korespondencja jest rozsyłana na wiele adresów.

Listę pocztową możesz założyć w panelu WebAs w sekcji Usługi > Poczta > LISTY > Nowa lista pocztowa

Typy list pocztowych

Tworząc nową listę możesz wybrać jej typ.

  • Lista otwarta – wiadomość na adres listy może zostać wysłana z dowolnego adresu e-mail i trafi do wszystkich adresów dodanych do listy.
  • Lista zamknięta – wiadomość na adres listy można wysłać tylko z adresu znajdującego się już na liście, a mail trafi do wszystkich adresów dodanych do listy.
  • Lista moderowana – na adres listy może pisać wyłącznie osoba, której adres e-mail podany jest jako adres moderatora. Wiadomość zostanie doręczona na wszystkie adresy podpięte do listy. Jest to najczęściej stosowany rodzaj listy. Przykładowo, w ten sposób możesz wysłać wiadomość do wszystkich swoich klientów, jednak jeśli któryś z nich odpisze na maila, odpowiedź dotrze tylko do Ciebie.

Funkcje listy

W ramach listy możesz dodatkowo skonfigurować funkcje.

  • Odpowiedź – opcja ta daje Ci możliwość ustalenia, gdzie będzie kierowana odpowiedź na wysłaną wiadomość. Odpowiedź może trafić na całą listę, do nadawcy wiadomości lub na wskazany adres e-mail.
  • Automatyczna subskrypcja – opcja ta umożliwia zapisywanie się na listę pocztową za pomocą wysłanej wiadomości na adres listy.
    Jeśli chcesz zapisać się na listę, wystarczy że wyślesz wiadomość na adres listy, w temacie wpisz frazę „SUBSCRIBE” Po wysłaniu wiadomości, zostaniesz automatycznie dodany jako nowy subskrybent.

Gdy wybierzesz już wszystkie parametry listy, kliknij Zapisz formularz. Nowa lista pocztowa zostanie utworzona.

Wypisanie się z listy

Każdy subskrybent listy pocztowej ma możliwość wypisania się z listy. Wypisanie polega na wysłaniu wiadomości e-mail na adres listy o treści „UNSUBSCRIBE„. Po wysłaniu wiadomości, zostaniesz automatycznie usunięty z listy subskrybentów.

Podpowiedź

Przy wyborze listy zwróć uwagę, kto będzie użytkownikiem listy. Przykładowo, jeśli ma to być tylko lista do rozsyłania informacji do użytkowników serwisu, należy wybrać listę moderowaną. Wtedy wiadomości można wysyłać tylko z adres oznaczonego jako moderator. Listy z wszystkich innych adresów (np. odpowiedzi) są usuwane i nie otrzymują ich inni użytkownicy listy.

Nie znalazłeś odpowiedzi? Skontaktuj się z nami

Właściciel serwisu:

cyber_Folks S.A.

ul. Franklina Roosevelta 22,

60-829 Poznań

NIP: PL 7822622168

Regon: 364261632

KRS: 0000612359

Kapitał zakładowy/wpłacony: 225.541,00 PLN

Adres korespondencyjny:

ul. Marcika 27 C-D

30-443 Kraków

tel. 12 349 22 00

 

Infolinia handlowa: 801 308 408

Wsparcie techniczne (24/7/365): 12 349 22 00