Pomoc

Ponad 300 praktycznych artykułów i dane kontaktowe

WebMail – pierwsze kroki

Jeśli chcesz korzystać z poczty za pomocą strony internetowej, w ramach naszych usług udostępniamy aplikację WebMail. Aplikację cechuje bardzo dobra wydajność, co można wyraźnie odczuć przy operacjach takich jak wyszukiwanie wiadomości. Przydatnym dodatkiem jest również wbudowany kalendarz, który pozwala na zaimportowanie do niego – wraz z kontaktami – kalendarza Google. Co więcej, nowy Webmail daje użytkownikom możliwość tworzenia zadań, dzięki którym zarządzanie własnymi projektami staje się dużo łatwiejsze. Uproszczonych zostało wiele funkcji dzięki którym korzystanie z poczty jest jeszcze łatwiejsze.
Między innymi dodawanie wielu załączników może odbywać się za pomocą metody drag&drop – przeciągnij i upuść. 


Aby ułatwić Wam pierwsze spotkanie z nowym panelem przygotowaliśmy garść przydatnych porad i trików.
 

1. Otwieranie wiadomości e-mailAby otworzyć e-mail kliknij dwukrotnie w jej temat. Jeśli chcesz szybciej dotrzeć do treści możesz uruchomić podgląd wiadomości. Popatrz w prawy dolny róg. Znajdziesz tam strzałkę – wystarczy w nią kliknąć.

Otwieranie wiadomości webamil

Uruchomisz w ten sposób podgląd znany z wielu klientów poczty np. popularnego programu pocztowego Thunderbird:


widok poczty Thundirbird

2. Zaznaczanie kliku wiadomości jednocześnie

Aby oznaczyć kilka wiadomości jednocześnie →  trzymaj włączony klawisz CTRL i zaznaczaj odpowiednie wiadomości.

3. Odpowiadanie na wiadomość

Jeśli chcesz odpowiedzieć na wiadomość kliknij w ikonę znajdującą się „Odpowiedz” znajdującą się tuż ponad tematem wiadomości.

Odpowiadanie na wiadomość w webmail

Jeżeli korzystasz z podglądu wiadomości, znajdującego się w dolnej części ekranu z listą wiadomości, użyj ikony znajdującej się w prawym górnym rogu podglądu.

Webmail pierwsze kroki

Chcesz odpowiedzieć wszystkim nadawcom? Użyj ikony znajdującej się tuż obok – przedstawia ona dwie strzałki, których grot skierowany jest w lewą stronę.

4. Tworzenie nowej wiadomości

Aby utworzyć zupełnie nową wiadomość wystarczy jeśli klikniesz w ikonę „Utwórz”, przedstawiającą ptasie piórko, która znajduje się na pierwszej pozycji górnej nawigacji.

Tworzenie wiadomości Webmail

Tworzenie samej wiadomości jest bardzo proste i nie różni się od tego samego procesu w typowych klientach poczty. Użytkownik musi wpisać bądź wybrać z książki adresowej odbiorców, nadać wiadomości odpowiedni temat oraz wprowadzić treść. Ponad oknem z wiadomością znajdują się przyciski akcji takie jak „Wyślij”, „Zapisz”, „Sprawdzanie pisowni”, „Załącz” czy „Anuluj”.

Tworzenie wiadomości Webmail

5. Dodawanie załączników

Dodawanie plików do wiadomości e-mail może przebiegać dwojako. Jednym ze sposobów jest kliknięcie w przycisk akcji „Załącz” drugim sposobem jest wykorzystanie sekcji „Dołącz plik” znajdującej się obok pola tekstowego przeznaczonego na treść e-maila. Wystarczy przeciągnąć interesujące pliki z dysku komputera i upuścić w sekcji. Pozwala na to metoda „przeciągnij i upuść” (drag & drop).

Dodawanie załączników Webmail

6. Zarządzanie folderami

Jeśli lubisz dobrą organizację i Twoja skrzynka e-mail nie może obyć się bez odpowiednich folderów skorzystaj z funkcji „Zarządzanie”. Znajdziesz ją w ustawieniach bądź w lewym dolnym rogu listy wiadomości – tuż koło logo Kei.pl

Zarządzanie folderami w Webmail

Po kliknięciu zostaniesz przeniesiony do sekcji, w której będziesz mógł między innymi tworzyć nowe foldery, edytować istniejące, decydować o tym, które z nich mają być widoczne po zalogowaniu, a które mogą pozostać ukryte.

7. Otwieranie wiadomości w nowym oknie

Zdarza się, że redagując wiadomość potrzebujesz sięgać do wcześniejszej korespondencji? Przydatne może okazać się otwieranie wiadomości w nowym oknie. Aby skorzystać z tej funkcji kliknij w ikonę przedstawiającą „okienka” znajdującą się w prawym górnym rogu wiadomości.

Otwieranie wiadomości Webmail w nowym oknie

Nie znalazłeś odpowiedzi? Skontaktuj się z nami

Właściciel serwisu:

cyber_Folks S.A.

ul. Wierzbięcice 1B,

61-569 Poznań

NIP: PL 7792467259

Regon: 367731587

KRS: 0000685595

Kapitał zakładowy/wpłacony: 283.600,00 PLN

Adres korespondencyjny:

ul. Marcika 27 C-D

30-443 Kraków

tel. 12 349 22 00

Infolinia handlowa: 801 308 408

Wsparcie techniczne (24/7/365): 12 349 22 00