fbpx
Wiedza dedykowana Tobie
PHP kod

Powitajcie PHP 7!

04 listopada 2015

Na pierwszych kontach hostingowych jest już dostępna wersja języka PHP oznaczona numerem PHP 7.0.0 RC 6. Jest to wydanie rozwojowe, a stabilna wersja PHP 7 zostanie wydana przez twórców projektu w połowie listopada bieżącego roku. Zachęcamy zaawansowanych użytkowników do testów. 

Miejcie jednak na uwadze, że nie jest to wersja przeznaczona do wdrożenia w projektach produkcyjnych. Pewne funkcje bez odpowiednich modyfikacji mogą działać niepoprawnie. Wersja oznaczona numerem 7 nie jest jeszcze kompatybilna z szeregiem modułów dodatkowych dostarczanych przez niezależnych programistów (ionCube, większość modułów PECL). Dodatkowe moduły udostępnimy w terminie późniejszym w chwili ich dostosowania do PHP 7.  Więcej informacji na temat najnowszego wydania PHP można znaleźć na stronie php.net.

Co zmieniło się w „siódemce”? Wdrożenie nowej wersji PHP to przede wszystkim dobra wiadomość dla właścicieli stron internetowych. Dzięki tej aktualizacji witryny wczytują się zdecydowanie szybciej.

Aktualizacja PHP to nie koniec zmian. Wraz z nią pojawiła się nowa wersja silnika Zend Engine. Dzięki niej m.in.:

  • niemal dwukrotnie zwiększono prędkość PHP w porównaniu do wersji 5.6
  • poprawiono wiele błędów
  • ujednolicono składnię zmiennych oraz ich wywoływania
  • wprowadzono nowe operatory: Combined comparison Operator „<=>” oraz Null Coalesce Operator „??”
  • usunięto stare i niewspierane już moduły SAPI

Nową wersję PHP można samodzielnie włączyć po zalogowaniu się do panelu WebAs. W lewym menu należy wybrać sekcjęKonfiguracja i kliknąć PHP. Tam można włączyć mechanizm multi-PHP i z rozwijanej listy wybrać najnowszą wersję języka. W razie problemów ze zmianą PHP zachęcamy do kontaktu z naszymi specjalistami. Niezbędne dane znajdziesz w zakładce Kontakt.