Co to jest delegacja domeny i jak ją zmienić? (Panel Klienta)


Jeśli zarejestrowali Państwo domenę za pośrednictwem Kei.pl zmianę delegacji domeny można wykonać logując się do Panelu Klienta Kei.pl.

 

Jeśli nie pamiętasz swoich danych dostępowych do panelu klienta zapraszamy do poniższego tematu pomocy: 

Jak odzyskać dostęp do Panelu Klienta Kei.pl

 

 1. Po zalogowaniu do Panelu Klienta Kei.pl z menu wybieramy Usługi > Domeny, a następnie klikamy na domenę dla której wykonać zmianę delegacji.

   


   

 2. Następnie z wysuniętego menu wybieramy Serwery DNS.

   

   

   

 3. W poniższych formularzu masz możliwość wpisania adresów serwerów DNS, na które ma być wydelegowana domena. Koniecznym jest podanie przynajmniej dwóch serwerów. 

   

  UWAGA

  Aby wykonać delegację domeny na zewnętrzne serwery DNS koniecznym jest wcześniejsze utworzenie strefy DNS po stronie usługodawcy, na którego będzie wykonywana delegacja.

    

  PAMIĘTAJ

  Propagacja wprowadzonych zmian DNS może potrwać do 24h. Jest to wymagany czas odświeżenia zmian przez serwery DNS, który nie jest od nas zależny.

   

 

Delegacja domen to informacja mówiąca o tym, który serwer obsługuje daną domenę.

Pierwszą czynnością jakiej należy dokonać przed zmianą delegacji jest zgłoszenie nazwy Państwa domeny nowemu usługodawcy w celu wpisania jej do DNS. W przypadku otrzymania błędów "host nie jest skonfigurowany dla domeny" lub "Domena nie została dodana do strefy SOA" należy po stronie usługodawcy, na którego adresy DNS chcemy wykonać przekierowanie dodać domenę do strefy DNS. W tej sprawie należy skontaktować się z pomocą techniczną tego usługodawcy.

Zmiany po akceptacji będą widoczne w całej sieci w ciągu 24 godzin - pierwsze po restarcie systemu dns głównego rejestratora domen (np. NASK), które odbywa się co 15 minut w następujących oknach czasowych (bez względu na dzień tygodnia):

 • 00:00 - 07:30
 • 09:00 - 11:45
 • 13:00 - 15:45
 • 17:00 - 23:45

 

Należy pamiętać, że wiele serwerów DNS nie odświeża informacji o powiązaniach domen z adresami IP na bieżąco, lecz zamiast tego przechowuje przez pewien czas posiadane przez siebie informacje zgodnie z wartościami TTL, które zwykle ustawione są na 24 godziny. W związku z tym, nawet gdy zmiany zostaną już wprowadzone w serwerach DNS głównego rejestratora domen, może upłynąć wiele godzin, zanim wszystkie serwery DNS w Internecie uaktualnią swoje dane. Ten okres czasu nazywany jest czasem propagacji.

 

Promocja
Oceń:  

Podobne tematy

Jak zmienić delegację domeny / jak zmienić dnsy?
Komunikat "Host nie jest skonfigurowany dla domeny"
Mam już domenę, jak zmienić dnsy i jakie są dnsy kei?
Jakie są DNSy dla Kei.pl?
NASZE ATUTY
 • 21 lat doświadczenia
 • własne centrum danych
 • 11 000 klientów
 • 1 000 m2 powierzchni
 • Zgodność z wytycznymi RODO
 • Zaawansowane systemy bezpieczeństwa

DOCENILI NAS
nagrodzony hosting www

Pomoc - Kei.pl  

Pamiętaj, że nasi konsultanci są dostępni 24/7 i odpowiedzą na wszystkei pytania.