Pomoc


Dla użytkowników platform e-biznes (serwer wirtualny) oraz serwerów dedykowanych udostępniony został system szablonów pozwalający na modyfikację standardowego wyglądu panelu pocztowego WebMail.

Modyfikację wyglądu można przeprowadzić na kilku poziomach:

 • globalnym
 • konta FTP
 • domeny
 • konta e-mail

System szablonów WebMail pozwala administratorowi serwera (użytkownik admin) zmienić:

 • niektóre zmienne konfiguracyjne (np. nagłówki HTML)
 • dowolną cześć kodu HTML
 • pliki graficzne
 • szablony CSS
 • teksty

Pliki odpowiedzialne za konfigurację wyglądu WebMail znajdują się w katalogu: /home/conf/tld i są dostępne po zalogowaniu przez protokół FTP lub SSH na konto admin. 

Użytkownik admin ma pełne prawa do modyfikacji plików odpowiedzialnych za wygląd z jednym wyjątkiem - nie posiada prawa modyfikacji domyślnego szablonu (tpl/default). Wynika to z tego, że aktualizacje Kei.pl nadpisywałyby zmiany wprowadzone przez użytkownika.

Ponieważ admin nie może nadpisać swoimi plikami, domyślną zawartość procedura ustawienia nowego szablonu wygląda następująco:

 1. Skopiowanie szablonu default (tpl/default) do nowego katalogu (np. tpl/moj_szablon).

  UWAGA

  Należy zapewnić prawo do odczytu wszystkim do wszystkich plików tego katalogu (z podkatalogami).

   
 2. Wprowadzenie zmian przez użytkownika w swoim szablonie.


Ustawienie obowiązującego szablonu

System pozwala na podpięcie różnych szablonów na różnych poziomach. 

Konfiguracja odpowiednich relacji opiera się na plikach z katalogu /home/conf/tld/tpl/.defaults Dla poprawnego działania istotna jest nazwa i zawartość tych plików. Nazwa pliku określa zakres obowiązywania szablonu, a jego treść określa o jaki szablon chodzi.

Nazwa pliku może mieć format:

 • poziom użytkownika - user:<konto email> określa, jaki szablon ma być wykorzystany dla użytkownika <email>. Przykład nazwy: user:jan.kowalski@domena.pl
 • poziom domeny - domain:<domena> określa, jaki szablon ma być wykorzystany dla wszystkich użytkowników w domenie <domena>. Przykład nazwy: domain:domena.pl
 • poziom FTP - ftp:<kont ftp> określa, jaki szablon ma być wykorzystany dla wszystkich użytkowników wszystkich domen, utrzymywanych na koncie FTP <konto ftp>. Przykład: ftp:domena
 • poziom globalny - global:global określa, jaki szablon ma być szablonem podstawowym na całym serwerze.

Zawartość plików to zawsze nazwa szablonu czyli np (moj_szablon).

Priorytet szukania jest następujący (od najwyższego):
user -> domain -> ftp -> global

UWAGA

Jeśli system nie znajdzie żadnego szablonu na powyższej ścieżce, będzie korzystał z szablonu domyślnego (tpl/default).

Wszelkich zmian w zakresie ustawiania powyższych zależności może dokonywać wyłącznie użytkownik admin.

Promocja
Oceń:  

Podobne tematy

Zmiana strony startowej i skryptów instalowanych wraz z zakładanym kontem FTP
Jak zmienić wygląd strony default na serwerze wirtualnym?
Własne strony błędów dla serwerów VPS
Demo panelu Webas
NASZE ATUTY
 • 17 lat doświadczenia
 • własne centrum danych
 • 11 000 klientów
 • 1 000 m2 powierzchni
 • Zgodność z wytycznymi GIODO
 • Łącza do 6 operatorów
 • Zaawansowane systemy bezpieczeństwa

DOCENILI NAS
nagrodzony hosting www

NEWSLETTER

Warto wiedzieć więcej! Jesli chcesz wiedzieć pierwszy o nowych możliwościach technicznych i promocjach zapisz się do Newsletter'a.

Zaznacz kategorie, które Cię interesują:

Domeny Hosting Serwery dedykowane VPS Certyfikaty SSL

ZAUFALI NAM

1-indykpol 10-wisla 11-caritas 13-malta 14-kotlet 15-miniatury 16-zacheta 17-rabka 18-wojsko 2-wiosna 20-teatrw 21-amp 22-komputronik 23-parisoptique 25-urbancity 28-polinar 29-ksi 3-yves-rocher 30-spacerywirtualne 32-merkury 36-ornitolodzy 37-donna 38-otte 39-sophisti 4-wojas 40-elamed 5-olsztyn 7-sphinx 1-indykpol 10-wisla

Ważne: Użytkowanie Witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Szczegółowe informacje w polityce cookie.
Hosting stron WWW - dowiedz się więcej  

Hosting, czyli miejsce na Twoją stronę WWW 

Od początku naszego istnienia staramy się odczarowywać hosting WWW tak, aby był dla Ciebie prosty i intuicyjny. Pamiętaj, że nie musisz być technologicznym geekiem, żeby z niego korzystać – na naszych serwerach znajdują się projekty należące nie tylko do dużych firm czy międzynarodowych korporacji, ale przede wszystkim do blogerów, pasjonatów i fotografów czy właścicieli małych sklepów internetowych. Każdy z tych projektów zajmuje odpowiednią przestrzeń na naszych serwerach, które pracują w optymalnym środowisku stworzonym przez nas w Centrum Danych Kei.pl. W zależności od potrzeb, oczekiwań oraz zróżnicowanych budżetów, dla każdej aplikacji lub strony WWW dobieramy odpowiednie rozwiązanie. Pod pojęciem hostingu internetowego kryje się bowiem kilka usług takich jak hosting współdzielony, serwery wirtualne lub serwery dedykowane. Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z Internetem, doradzimy Ci, którą usługę wybrać.

Masz już pomysł, który chcesz pokazać światu? Zacznij od znalezienia Twojej własnej, wolnej domeny.

Czy własne Centrum Danych ma znaczenie?

Na optymalne działanie każdego centrum danych wpływa wiele różnych czynników. Z Twojej perspektywy najistotniejsze jest jednak stabilne działanie hostingu WWW i szybkie reagowanie na trudne do przewidzenia sytuacje. W przypadku tego ostatniego aspektu lokalizacja centrum danych, któremu powierzyłeś swoje zasoby ma kluczowe znaczenie. Dlaczego? Im mniej pośredników, tym szybszy czas reagowania i bezpośredni dostęp do serwerowni. Jeśli administrator jest na miejscu 24/7, będzie w stanie zająć się Twoim zgłoszeniem zaraz po jego otrzymaniu.

Ciekawi Cię, gdzie „mieszkają” nasze serwery? Sprawdź więcej informacji na temat infrastruktury Centrum Danych Kei.pl

Hosting nr 1 w rankingu – ale jesteśmy dumni! 

Pierwsze miejsce w rankingu branżowego magazynu PC World to dla nas duże wyróżnienie. Wierzymy, że jest ono wynikiem niezmiennego udoskonalania naszych produktów i dbania o ich kompleksowość. Przykładowo – w ramach nagrodzonego pakietu hostingowego Start udostępniamy autoinstalator, dzięki któremu jednym kliknięciem można zainstalować popularne aplikacje takie jak WordPress, Joomla!, PrestaShop czy Magento. Jeśli korzystasz z usług Kei.pl masz także do dyspozycji pakiet przydatnych bonusów, które pomogą Ci w rozwijaniu Twojego projektu online. Wszystkie szczegóły naszej oferty możesz znaleźć na stronie https://www.kei.pl/hosting

Chcesz zobaczyć, co na temat naszego pakietu hostingowego powiedziała redakcja PC World? Zajrzyj do aktualności.