Słownik pojęć IT

Słownik pojęć IT

Poznaj pojęcia, które pomogą Ci lepiej zrozumieć świat IT i hostingu. Ponad 40 prostych definicji - od "alias pocztowy" po "zasoby on-demand".

Serwer VPS

Serwer VPS, inaczej wirtualny serwer prywatny to wydzielona część serwera dedykowanego o określonych zasobach. Wybierając serwer VPS użytkownik otrzymuje do dyspozycji określoną część zasobów serwera fizycznego. Oznacza to, że takie zasoby jak: pamięć RAM, moc obliczeniową czy powierzchnie dysku dzieli z innymi użytkownikami serwerów VPS.

Tutaj jednak warto pamiętać, że współdzielenie jest równomiernie. Nie oznacza to, tak jak w przypadku hostingu, ze przekroczenie zużycia zasobów przez jednego z użytkowników będzie mieć wpływ na pozostałych.
Główną zaletą serwera od Kei.pl jest skalowalność zasobów bez konieczności migracji. Co to oznacza? Otrzymujesz wirtualne zasoby infrastruktury IT, które możesz zmieniać zgodnie z potrzebami. W przypadku kiedy Klient odnotowuje wzmożony ruch na swoim serwerze, może z poziomu panelu zmieniać zasoby, kontrolując przy tym swoje finanse. To wygodne rozwiązania dla dynamicznie zmieniającej się sytuacji biznesowej, np. podczas sezonowych wyprzedaży (dla e-commerce). W Kei.pl możesz wybrać wybrać wersję managed, w której administrację, zarządzanie i całodobową opiekę nad serwerem sprawują nasi administratorzy, bądź wersję root, w której Ty sam przejmujesz opiekę nad serwerem.

Więcej o serwerach VPS przeczytasz na naszym blogu.

Poczytaj więcej na naszym blogu

Znajdź interesujący Cię artykuł

Wybierz kategorię