Przekroczony limit obciążenia - pakiet hostingowy


Miło nam poinformować, że od maja 2014 została udostępniona nowa funkcjonalność w panelu WebAs, dzięki której można uzyskać szczegóły obciążenia. Jest to udogodnienie, które do tej pory było dostępne wyłącznie dla właścicieli platform e-biznes (zobacz: tld-cpucheck.pl).  

Podgląd statystyk dostępny jest w panelu WebAs (logowanie podstawowe: webas.twojadomena.pl). Nie pamiętasz jak się zalogować? Zapraszamy do opisu logowania do paneli.

 

 1. Po zalogowaniu się do panelu Webas proszę przejść do "Historia" > "Statystyki
 2. Dostępne są zakładki pomagające znaleźć źródła zużycia zasobów. W klasycznej sytuacji należy wybrać zakładkę "obciążenie". W ten sposób można podglądnąć historię obciążenia z ostatniego miesiąca. 
 3. Skoki obciążenia są widoczne w postaci piku. Dla szybkiego dostępu wystarczy kliknąć na jego wierzchołek. Spowoduje to wyświetlenie diagramu. 
 4. Diagram umożliwia szybką identyfikacje jakie usługi są źródłem obciążenia. Zazwyczaj, tak jak i w tym wypadku, obciążenie generowane jest przez strony internetowe (www), ale może to także być przykładowo poczta. Należy kliknąć  w diagram, aby wyświetlić, które domeny powodowały obciążenie.   
 5. Po kliknięciu w diagram nastąpi przeniesienie do zakładki "Domeny". Po prawej stronie okna widnieje kolumna "Raporty". Przed kliknięciem w "Podgląd" proszę zwrócić uwagę na datę. Domyślnie jest to dzień poprzedzający otrzymanie wiadomości z naszego systemu ("Osiągnięcie 100% limitu obciążenia CPU"). Można oczywiście wybrać inne dni, w zależności od potrzeb. W przypadku dużej ilości domen można posortować malejąco kolumny przedstawiające wartości obciążenia. 

 

Opierając się na zamieszczonym przez z nas raporcie warto zwrócić uwagę na następujące prarametry (szczegółowy opis przedstawiony został przy przedstawieniu tld-cpucheck.pl):

 • Obciążenie referencyjne. W przypadku pakietów hostingowych limit obciążenia CPU wynosi 5%. Kiedy zostaje przekroczony, nasze systemy wysyłają powiadomienie o takiej sytuacji. Czym jest dokładnie referencyjne obciążenie CPU można przeczytać w naszym artykule o serwerze wzorcowym.
  Istnieje mozliwość zwiększenia limitu obciążenia CPU z 5% do 10%. W tym celu prosimy o zapoznanie się z informacjami zawartymi tutaj.
 • Obciążenie przez roboty indeksujące. Obciążenie tego typu występuje przy dużym ruchu robotów wyszukiwarek internetowych (jak Google.pl, bing.com), które analizują serwisy w celu ich indeksacji w wyszukiwarkach. Tego typu obciążenia są stosunkowo rzadlor. Mogą wystąpić na przykład przy pracach SEO nad serwisem. Ruch od strony robotów indeksujących można blokować przez plik robots.txt, a czynności powinien wykonać Webmaster serwisu. Informacje o pliku robots.txt można znaleźć na stronach Narzędzi Google dla Webmasterów.
 • Obciążenie w zależności od adresu IP. W niektórych przypadkach to istotny parametr, który pozwala wyłonić adres IP, który generuje obciążenie. Do tego sytuacji może dojść, gdy przeprowadzany jest atak na panel administracyjny serwisu. W większości przypadków największe obciążenie generują właśnie wywołania do administrator/index.php (Joomla!) lub wp-login.php (WordPress). Próby włamań wynikają przede wszystkim z dużej popularności tego typu CMS. Wiele osób używa łatwych haseł, które szybko można złamać metodą słownikową (atak Brute Force) i na to właśnie liczą osoby piszące złośliwe skrypty. Podczas ataku serwer jest bardzo często odpytywany o hasło (istota Brute Force) i to jest powodem obciążenia. Jest wiele metod blokowania tego typu ataków. Ich wdrożenie leży w gestii webmastera strony. Jedną z metod opisaliśmy na stronach Joomla! - zabezpieczenia przed bruteforce (dla Wordpress WordPress - zabezpieczenia przed bruteforce). Można też skorzystać z .htaccess (blokada konkretnych IP).

 

Jeśli twoja strona generuje nadmierne obciążenie powyżej 5% ale nie przekracza 10%,
skorzystaj z powiększonego limitu!
Więcej informacji znajdziesz tutaj.

Promocja
Oceń:  

Podobne tematy

Sprawdzanie obciążenia procesora (cpu) serwisu www
Gdzie można znaleźć "slow_log" serwera bazodanowego?
Demo panelu Webas
Jak zablokować działanie robotów indeksujących ?
NASZE ATUTY
 • 21 lat doświadczenia
 • własne centrum danych
 • 11 000 klientów
 • 1 000 m2 powierzchni
 • Zgodność z wytycznymi RODO
 • Zaawansowane systemy bezpieczeństwa

DOCENILI NAS
nagrodzony hosting www

Pomoc - Kei.pl  

Pamiętaj, że nasi konsultanci są dostępni 24/7 i odpowiedzą na wszystkei pytania.