Pomoc i Kontakt Kei.pl

Pomoc

Ponad 300 praktycznych artykułów i dane kontaktowe

Przekroczony limit obciążenia – pakiet hostingowy

Miło nam poinformować, że od maja 2014 została udostępniona nowa funkcjonalność w panelu WebAs, dzięki której można uzyskać szczegóły obciążenia. Jest to udogodnienie, które do tej pory było dostępne wyłącznie dla właścicieli platform e-biznes (zobacz)  

Podgląd statystyk dostępny jest w panelu WebAs (logowanie podstawowe: webas.twojadomena.pl). Nie pamiętasz jak się zalogować? Zapraszamy do opisu logowania do paneli.

 1. Po zalogowaniu się do panelu Webas proszę przejść do „Historia” > „Statystyki”


  2. Dostępne są zakładki pomagające znaleźć źródła zużycia zasobów. W klasycznej sytuacji należy wybrać zakładkę „obciążenie”. W ten sposób można podglądnąć historię obciążenia z ostatniego miesiąca.


  Skoki obciążenia są widoczne w postaci pliku. Dla szybkiego dostępu wystarczy kliknąć na jego wierzchołek. Spowoduje to wyświetlenie diagramu.
  3. Diagram umożliwia szybką identyfikacje jakie usługi są źródłem obciążenia. Zazwyczaj, tak jak i w tym wypadku, obciążenie generowane jest przez strony internetowe (www), ale może to także być przykładowo poczta. Należy kliknąć  w diagram, aby wyświetlić, które domeny powodowały obciążenie.   
  4. Po kliknięciu w diagram nastąpi przeniesienie do zakładki „Domeny”. Po prawej stronie okna widnieje kolumna „Raporty”. Przed kliknięciem w „Podgląd” proszę zwrócić uwagę na datę. Domyślnie jest to dzień poprzedzający otrzymanie wiadomości z naszego systemu („Osiągnięcie 100% limitu obciążenia CPU”). Można oczywiście wybrać inne dni, w zależności od potrzeb. W przypadku dużej ilości domen można posortować malejąco kolumny przedstawiające wartości obciążenia. 

Opierając się na zamieszczonym przez z nas raporcie warto zwrócić uwagę na następujące prarametry (szczegółowy opis przedstawiony został przy przedstawieniu tld-cpucheck.pl):

 • Obciążenie referencyjne. W przypadku pakietów hostingowych limit obciążenia CPU wynosi 5%. Kiedy zostaje przekroczony, nasze systemy wysyłają powiadomienie o takiej sytuacji. Czym jest dokładnie referencyjne obciążenie CPU można przeczytać w naszym artykule o serwerze wzorcowym.
  Istnieje możliwość zwiększenia limitu obciążenia CPU z 5% do 10%.
 • Obciążenie przez roboty indeksujące. Obciążenie tego typu występuje przy dużym ruchu robotów wyszukiwarek internetowych (jak Google.pl, bing.com), które analizują serwisy w celu ich indeksacji w wyszukiwarkach. Tego typu obciążenia są stosunkowo rzadlor. Mogą wystąpić na przykład przy pracach SEO nad serwisem. Ruch od strony robotów indeksujących można blokować przez plik robots.txt, a czynności powinien wykonać Webmaster serwisu. Informacje o pliku robots.txt można znaleźć na stronach Narzędzi Google dla Webmasterów.
 • Obciążenie w zależności od adresu IP. W niektórych przypadkach to istotny parametr, który pozwala wyłonić adres IP, który generuje obciążenie. Do tego sytuacji może dojść, gdy przeprowadzany jest atak na panel administracyjny serwisu. W większości przypadków największe obciążenie generują właśnie wywołania do administrator/index.php (Joomla!) lub wp-login.php (WordPress). Próby włamań wynikają przede wszystkim z dużej popularności tego typu CMS. Wiele osób używa łatwych haseł, które szybko można złamać metodą słownikową (atak Brute Force) i na to właśnie liczą osoby piszące złośliwe skrypty. Podczas ataku serwer jest bardzo często odpytywany o hasło (istota Brute Force) i to jest powodem obciążenia. Jest wiele metod blokowania tego typu ataków. Ich wdrożenie leży w gestii webmastera strony. Jedną z metod opisaliśmy na stronach Joomla! – zabezpieczenia przed bruteforce (dla WordPress WordPress – zabezpieczenia przed bruteforce). Można też skorzystać z .htaccess (blokada konkretnych IP).

Jeśli twoja strona generuje nadmierne obciążenie powyżej 5% ale nie przekracza 10%,
skorzystaj z powiększonego limitu!

Nie znalazłeś odpowiedzi?
Skontaktuj się z nami

Właściciel serwisu:

 

cyber_Folks S.A.

ul. Franklina Roosevelta 22,

60-829 Poznań

 

NIP: PL 7822622168

Regon: 364261632

KRS: 0000612359

Kapitał zakładowy/wpłacony: 215 228,00 PLN

 

 

Adres korespondencyjny:

 

ul. Marcika 27 C-D

30-443 Kraków

 

tel. 12 349 22 00

Infolinia handlowa: 801 308 408

Wsparcie techniczne (24/7/365): 12 349 22 00

Formularz został pomyślnie przesłany.
Wystąpił bład! Spróbuj ponownie lub skontaktuj się z nami.