Słownik pojęć IT

Słownik pojęć IT

Poznaj pojęcia, które pomogą Ci lepiej zrozumieć świat IT i hostingu. Ponad 40 prostych definicji - od "alias pocztowy" po "zasoby on-demand".

6 wtyczek do WordPressa

Wtyczki WordPress to świetny sposób na rozszerzenie funkcjonalności witryny internetowej stworzonej na WordPress. Cieszą się niezwykłą popularnością wśród właścicieli stron internetowych, ponieważ pozwalają samodzielnie wprowadzić określoną zmianę na stronie bez znajomości języka programowania.


Wtyczka WordPress. Jak działa?

Wtyczki WordPress są integralną częścią środowiska WordPress. Pomagają rozszerzyć funkcjonalność WordPressa i zapewniają użytkownikom szeroką gamę funkcji. które inaczej nie są łatwo dostępne. Wtyczki działają w ten sposób, że umożliwiają dodanie funkcjonalności, zmianę wyglądu i stylu, poprawę SEO lub wykonanie czegokolwiek innego, co w standardowy sposób wymagałoby pracy programisty.


Wtyczki WordPress. Działanie

Istnieje wiele wtyczek, których można użyć do zwiększenia funkcjonalności witryny WordPress i poprawy komfortu użytkowania. W zależności od rodzaju strony, jej specyfiki możesz gotowym pluginem optymalizować jej funkcjonowanie. W tym wpisie chcemy Ci pokazać najpopularniejsze wtyczki przydatne niemal we wszystkich rodzajach prowadzonych stron.


Bezpłatne wtyczki

Platforma WordPress posiada wiele darmowych wtyczek, które można pobrać i zainstalować, aby dodać nowe funkcje lub rozszerzyć funkcjonalność WordPressa. Bezpłatne wtyczki czasami mają również swoje komercyjne wydanie. Wówczas ich działanie jest rozszerzone. Poniżej chcemy Ci pokazać bezpłatne wtyczki, które możesz zainstalować dla swojej witryny WordPress.

Najlepsze wtyczki WordPress

Najlepsze wtyczki do WordPressa możemy rozpatrywać na różnej płaszczyźnie: bezpieczeństwo, wydajność, SEO itd. Możesz usprawniać niemal wszystkie aspekty swojej witryny. Dziś pokażemy Ci podstawowe najlepsze wtyczki WordPressa, które znacznie usprawniają pracę.

1) Yoast SEO – ta wtyczka pomaga zoptymalizować treść pod kątem wyszukiwarek, zapewniając ocenę, jak dobrze sobie radzi w wynikach wyszukiwania. Zawiera również sugestie, jak go ulepszyć. Pokazuje na ile Twój tekst na stronie jest przygotowany do tego, aby znalazł się wysoko w pozycjach. To także rekomendacje, co możesz poprawić w swoich treściach.

2) Wp Super Cache – To popularna wtyczka z ponad 3 milionami pobrań. Wydana po raz pierwszy w 2006 roku i od tego czasu była wielokrotnie aktualizowana. Ta wtyczka buforuje statyczne wersje Twoich stron i postów, co oszczędza czas podczas ładowania stron w Twojej witrynie. Wykorzystuje inteligentne buforowanie, które przechowuje pliki na serwerze tylko raz. Pozwala skrócić czas ładowania się strony oraz skrócić czas TTFB niemal do zera.

3) Redirect 404 to 301 – Wtyczka 404 to wtyczka WordPress, która przekierowuje odwiedzających, którzy trafiają na stronę 404, do innego adresu URL W przypadku, gdy masz rozbudowaną stronę i stosujesz wewnętrzne linkowanie to bardzo ważne. Usuwając daną podstronę, zachowujemy linkowanie i ruch. Wtyczka automatycznie przekieruje na stronę główną.

4) ContactForm7 – wtyczka stosowana do formularzy kontaktowych. Posiada wbudowany kreator formularzy kontaktowych, który umożliwia tworzenie idealnych formularzy dla Twojej witryny lub bloga. Możesz dostosować pola, tekst, przycisk przesyłania itd. Wtyczka zawiera również reguły warunkowe, które pozwalają filtrować wiadomości na podstawie określonych kryteriów, takich jak adres IP lub lokalizacja użytkownika.

Polecane wtyczki WordPress

WordFence – to wtyczka bezpieczeństwa do WordPressa, która przez lata zyskała na popularności. Zapewnia ochronę przed złośliwymi atakami i pomaga chronić witrynę przed próbami logowania brute-force. Oferuje również inne funkcje, takie jak skanowanie złośliwego oprogramowania, analiza spamu i blokowanie adresów IP znanych napastników.

LiteSpeed Cache – Wtyczka LiteSpeed Cache to akcelerator serwera WWW, który przyspiesza działanie witryny poprzez buforowanie plików. Zmniejsza obciążenie serwera, przechowując w pamięci pliki statyczne i zmniejszając liczbę ich pobierania z dysku, co z kolei zwiększa szybkość witryny. Co więcej, za pomocą wtyczki zoptymalizujesz także grafiki na stronie, a także jest możliwość konwersji ich na format WebP

Działaś na WordPressie? Sprawdź serwer VPS WordPress od Kei.pl.


_
Sprawdź również:
Przekierowanie 301 (.htaccess)

Poczytaj więcej na naszym blogu

Znajdź interesujący Cię artykuł

Wybierz kategorię