Słownik pojęć IT

Słownik pojęć IT

Poznaj pojęcia, które pomogą Ci lepiej zrozumieć świat IT i hostingu. Ponad 40 prostych definicji - od "alias pocztowy" po "zasoby on-demand".

Certyfikaty SSL

Certyfikat SSL – (ang. Secure Socket Layer) to narzędzie mające na celu zabezpieczenie danych, przesyłanych na linii użytkownik serwer. Potwierdza wiarygodność domeny, jej właściciela i daje pewność osobom korzystającym z danej strony WWW, że  podawane przez nich poufne dane są chronione. W dzisiejszych czasach, kiedy większość transakcji jest dokonywana drogą online, wiele stron WWW wymaga rejestracji a Coraz więcej codziennych czynności przenosi się do Internetu, certyfikaty SSL stały się światowym standardem bezpieczeństwa. Protokół https:// powinni wdrożyć przede wszystkim posiadacze stron internetowych, na których wymaga się od odbiorcy podania co najmniej adresu e-mail, np. w celu zapisu do newslettera.

Walidacje

Wyróżnia się 3 główne walidacje certyfikatów SSL:

  1. Walidacja DV
  2. Walidacja OV
  3. Walidacja EV

Oprócz wspomnianego wcześniej zastosowania, instalacja certyfikatu SSL niesie za sobą wiele korzyści. Pozytywny wpływ na wyniki wyszukiwania, możliwość integracji sklepu online z portalem społecznościowym Facebook, mniej użytkowników opuszczających stronę, a co za tym idzie mniej porzuconych koszyków i większe zyski. To tylko niektóre z plusów posiadania certyfikatu SSL. Więcej informacji o zaletach:

Zaawansowane typy certyfikatów SSL

  • Certyfikat Multidomain – przeznaczone do szyfrowania pojedynczym certyfikatem połączeń do wielu różnych domen. Jeden certyfikat Multidomain zastępuje co najmniej 10 tradycyjnych.
  • Certyfikat Wildcard – umożliwia zabezpieczenie dowolnej liczby subdomen (np. sklep.twojadomena.pl, poczta.twojadomena.pl) w domenie głównej twojadomena.pl

KEI.PL oferuje certyfikaty SSL CERTUM by Asseco, które działa na rynku od 1998 roku:

  • walidacja w języku polskim
  • pełna gwarancja finansowa
  • bezpieczeństwo
  • wiarygodność

Poczytaj więcej na naszym blogu

Znajdź interesujący Cię artykuł

Wybierz kategorię