Słownik pojęć IT

Słownik pojęć IT

Poznaj pojęcia, które pomogą Ci lepiej zrozumieć świat IT i hostingu. Ponad 40 prostych definicji - od "alias pocztowy" po "zasoby on-demand".

Domena WWW

Domena WWW – część adresu internetowego. Adres WWW składa się z nazwy i rozszerzenia lub inaczej końcówki. Jest podstawowym i nieodłącznym elementem każdej strony internetowej. To nazwa danej witryny, widoczna w pasku adresowym WWW. Nazwa domeny internetowej może się składać z liter, cyfr oraz ze znaku myślnika. Domenę rejestruje się na co najmniej rok czasu i najczęściej jest ona płatna. Cena rejestracji, jak i późniejszego odnowienia zależy od wybranej końcówki.

Rodzaje domen

Użytkownik rejestrujący wybraną nazwę ma wiele rozszerzeń do wyboru, które dzielą się na:

Jeśli prowadzisz lokalną kwiaciarnię, idealną domeną dla Twojej strony może być mojekwiaty.krakow.pl. W przypadku ogólnopolskiej sieci restauracji sprawdzi się nazwa z rozszerzeniem .PL lub końcówka z grupy nowych domen .RESTAURANT. Natomiast międzynarodowy biznes podkreślisz zrozumiałą na całym świecie, globalną domeną .COM.

Dzięki tak dużemu wyborowi końcówek właściciel strony internetowej może podkreślić charakter swojej działalności, lokalizację, ale także zainteresować nazwą końcówki użytkownika, sprawić, aby tan łatwiej ją zapamiętał i chętniej powracał.

Więcej o znaczeniu domeny i o tym jak wybrać odpowiednią nazwę do swojej działalności:

Poczytaj więcej na naszym blogu

Znajdź interesujący Cię artykuł

Wybierz kategorię