Słownik pojęć IT

Słownik pojęć IT

Poznaj pojęcia, które pomogą Ci lepiej zrozumieć świat IT i hostingu. Ponad 40 prostych definicji – od „alias pocztowy” po „zasoby on-demand”.

IoT – Internet of Things

IoT – Internet of Things – sieć fizycznych urządzeń, sprzętów, pojazdów i pozostałych elementów z wbudowaną elektroniką i oprogramowaniem. Łączność sieciowa umożliwia tym obiektom łączenie się i wymianę danych.
Internet of Things jest koncepcją w świetle której dane przedmioty mogą w sposób pośredni lub bezpośredni gromadzić i przetwarzać dane za pomocą m.in sieci komputerowej.

Eksperci szacują, że do 2020 roku na IoT będzie składać się około 30 miliardów obiektów. Przewidywana wartość rynku Internetu Rzeczy w 2020 roku to 7,1 biliona USD.

Poczytaj więcej na naszym blogu

  • Certyfikat VMC - Twoje logo w wiadomości

    Twoje logo w wiadomości e-mail? Teraz to możliwe. Pomoże Ci w tym cyfrowy certyfikat VMC, dostępny już w portfolio Kei.pl. VMC daje możliwość, że Twoje logo będzie dostępne obok wiadomości e-mail.

    Czytaj więcej >
  • Core Web Vitals. Jak dostosować stronę?

    Core Web Vitals, czyli nowy zestaw elementów mających znaczenie dla algorytmu Google, pozostaje w kręgu zainteresowania właścicieli stron www. Wysoka pozycja w wynikach organicznych wymaga dostosowania witryny do aktualnych wymogów.

    Czytaj więcej >

Znajdź interesujący Cię artykuł