Słownik pojęć IT

Słownik pojęć IT

Poznaj pojęcia, które pomogą Ci lepiej zrozumieć świat IT i hostingu. Ponad 40 prostych definicji – od „alias pocztowy” po „zasoby on-demand”.

Serwer zarządzany

Serwer zarządzany serwer dedykowany z administracją w Kei.pl serwer w linii zarządzanej, najbardziej zaawansowana z usług dostępnych w ofercie. Przeznaczona to utrzymywania dużych platform. Wybierając takie rozwiązanie klient ma do dyspozycji pełne zasoby serwera, w odróżnieniu od usługi hostingu współdzielonego, gdzie serwer dzielony jest pomiędzy użytkownikami. Linia zarządzana to w pełni skonfigurowane środowisko, codzienny backup wszystkich danych i wsparcie administratorów w trybie 24/7.

Specjaliści z Centrum Danych Kei.pl pracując w trybie zmianowym, dzięki temu opieka nad serwerami sprawowana jest non stop. Dużą zaletą pełnowymiarowej opieki nad serwerem jest to, że klient w każdej chwili można zgłosić problem z jego działaniem i zlecić nad nim odpowiednie prace. Serwer zarządzany jest usługą dedykowaną głównie osobom, które nie posiadają umiejętności samodzielnego administrowania lub nie mają na to czasu. Ze względu na liczne udogodnienia, związane z fachową administracją maszyny, zarządzany typ serwera jest najpopularniejszą i najczęściej wybieraną usługą.

Sprawdź dokładnie na czym polega codzienna praca admina i dowiedz się dlaczego jest aż tak wymagająca:

Czym się kierować przy wyborze centrum danych?

Wybierając serwer należy także zwrócić uwagę na serwerownię i centrum danych, w którym jest ona zlokalizowana.

  • Łącza internetowe – dobrze gdy łącza internetowe pochodzą od różnych dostawców i są światłowodowe. Oprócz tego ważne jest, aby posiadały niezależną sieć szkieletową, która ma za zadanie zapewnić ciągłą pracę serwera, niezależnie od ewentualnych awarii u dostawców.
  • Kontenery z szafami serwerowymi – w serwerowni powinny znajdować się tzw. kontenery, w których umieszcza się szafy serwerowe, których celem jest zabezpieczyć optymalne warunki do bezawaryjnego funkcjonowania maszyny.
  • Zaawansowane systemy bezpieczeństwa – centrum danych powinno być wyposażone z  stały monitoring, podłogę techniczną, klimatyzację precyzyjną, system wczesnego ostrzegania przeciwpożarowego oraz system gaszenia gazem.
  • Zasilanie awaryjne – jest konieczne, gdy przez dłuższy czas nie ma prądu. Aby uchronić się przed konsekwencjami takich przypadków, centrum danych posiadać agregaty prądotwórcze.

Poczytaj więcej na naszym blogu

Znajdź interesujący Cię artykuł