Słownik pojęć IT

Słownik pojęć IT

Poznaj pojęcia, które pomogą Ci lepiej zrozumieć świat IT i hostingu. Ponad 40 prostych definicji - od "alias pocztowy" po "zasoby on-demand".

Serwer zarządzany

Serwer zarządzany serwer dedykowany z administracją w Kei.pl serwer w linii zarządzanej, najbardziej zaawansowana z usług dostępnych w ofercie. Przeznaczona to utrzymywania dużych platform. Wybierając takie rozwiązanie klient ma do dyspozycji pełne zasoby serwera, w odróżnieniu od usługi hostingu współdzielonego, gdzie serwer dzielony jest pomiędzy użytkownikami. Linia zarządzana to w pełni skonfigurowane środowisko, codzienny backup wszystkich danych i wsparcie administratorów w trybie 24/7.

Specjaliści z Centrum Danych Kei.pl pracując w trybie zmianowym, dzięki temu opieka nad serwerami sprawowana jest non stop. Dużą zaletą pełnowymiarowej opieki nad serwerem jest to, że klient w każdej chwili można zgłosić problem z jego działaniem i zlecić nad nim odpowiednie prace. Serwer zarządzany jest usługą dedykowaną głównie osobom, które nie posiadają umiejętności samodzielnego administrowania lub nie mają na to czasu. Ze względu na liczne udogodnienia, związane z fachową administracją maszyny, zarządzany typ serwera jest najpopularniejszą i najczęściej wybieraną usługą.

Sprawdź dokładnie na czym polega codzienna praca admina i dowiedz się dlaczego jest aż tak wymagająca:

Czym się kierować przy wyborze centrum danych?

Wybierając serwer należy także zwrócić uwagę na serwerownię i centrum danych, w którym jest ona zlokalizowana.

  • Łącza internetowe – dobrze gdy łącza internetowe pochodzą od różnych dostawców i są światłowodowe. Oprócz tego ważne jest, aby posiadały niezależną sieć szkieletową, która ma za zadanie zapewnić ciągłą pracę serwera, niezależnie od ewentualnych awarii u dostawców.
  • Kontenery z szafami serwerowymi – w serwerowni powinny znajdować się tzw. kontenery, w których umieszcza się szafy serwerowe, których celem jest zabezpieczyć optymalne warunki do bezawaryjnego funkcjonowania maszyny.
  • Zaawansowane systemy bezpieczeństwa – centrum danych powinno być wyposażone z  stały monitoring, podłogę techniczną, klimatyzację precyzyjną, system wczesnego ostrzegania przeciwpożarowego oraz system gaszenia gazem.
  • Zasilanie awaryjne – jest konieczne, gdy przez dłuższy czas nie ma prądu. Aby uchronić się przed konsekwencjami takich przypadków, centrum danych posiadać agregaty prądotwórcze.

Poczytaj więcej na naszym blogu

Znajdź interesujący Cię artykuł

Wybierz kategorię