Słownik pojęć IT

Słownik pojęć IT

Poznaj pojęcia, które pomogą Ci lepiej zrozumieć świat IT i hostingu. Ponad 40 prostych definicji – od „alias pocztowy” po „zasoby on-demand”.

Transfer domeny

Transfer domeny – to zmiana rejestratora danej domeny, czyli inaczej firmy odpowiedzialnej za utrzymywanie domeny. W celu prawidłowego przeprowadzenia transferu domeny poleca się spełnić warunki zawarte w poniższej tabeli.

Tabela prezentująca terminy jakie należy spełnić podczas transferu domen

Kiedy można przeprowadzić transfer domeny?

 • Transfer domeny .PL –  najwcześniej po 5 dniach od daty pierwszego odnowienia, jednocześnie nie później niż 6 dni przed ostateczną datą wygaśnięcia.
 • Transfer domeny .EU – można przeprowadzić w dowolnym momencie od czasu jej zarejestrowania aż do wygaśnięcia, a także w okresie kwarantanny.
 • Transfer domeny globalnej (np. .com, .net, .org) – po poprawnym wypełnieniu formularza transferu trzeba opłacić fakturę proformę, wysłaną na adres abonenta domeny i przesłać na adres bok@kei.pl uzyskany od obecnego rejestratora kod authinfo.

Poczytaj więcej na naszym blogu

 • Git a GitHub. Czym się różnią?

  Git a GitHub. Czym się różnią? Tworzysz aplikację, serwis lub pracujesz nad nowymi funkcjonalnościami, a projekt wymaga pracy wielu osób? Jak zarządzać kodem? Poznaj Git i GitHub.

  Czytaj więcej >
 • Jak działa Nextcloud?

  Wybierając serwer Nextcloud w kei.pl zyskujesz dostęp do rozbudowanego narzędzia, a wszelkie dane przechowujesz lokalnie, co ma znaczenie dla bezpieczeństwa Twojej infrastruktury.

  Czytaj więcej >

Znajdź interesujący Cię artykuł