Słownik pojęć IT

Słownik pojęć IT

Poznaj pojęcia, które pomogą Ci lepiej zrozumieć świat IT i hostingu. Ponad 40 prostych definicji - od "alias pocztowy" po "zasoby on-demand".

High Availability

High Availability (System wysokiej niezawodności). To klastry wysokiej dostępności, tworzone przez grupę serwerów odpowiedzialnych za funkcjonowanie aplikacji czy usługi.
Zadaniem HA jest zapewnienie całodobowego dostępu do serwera i zapewnienie stałej pracy usługi.

Architektura oparta o HA skraca latency, czyli czas pomiędzy wysłaniem zapytania, a procesowaniem go przez serwer. Dzięki obecności modułu load balancer, ruch odnotowywany na usługach zostaje równomiernie rozłożony pomiędzy serwery. W sytuacji, kiedy serwer otrzymuje zbyt dużą ilość zapytań, może dojść do jego przeładowania i ich procesowanie stać się niemożliwe. Dzięki load balancer żądanie serwera zostaje przekierowane do pozostałych, gdy ten nie jest w stanie go zrealizować. Wdrożenie HA idzie zawsze w parze z projektowaniem działań dotyczących balansowania ruchu, dostępem sieciowym czy wirtualizacją.

W Kei.pl znajdziesz Serwery z High Availability. Polecamy je w szczególności projektom online. Niedostępność usług to realne starty w e-commerce. Podczas intensyfikacji ruchu Klient nie może sobie pozwolić na żaden margines błędu i komunikat „not found”. Serwery HA to doskonałe rozwiązanie dla e-biznesu, bankowości, czy jednostek służby zdrowia. W szczególności w tych obszarach tolerancja dla SLA (Service Level Agreement), czyli gwarantowany poziom świadczenia usług jest istotny. Naprzeciw tym oczekiwaniom powstało rozwiązanie HA. Zapewnia ono dostępność usług i aplikacji w 100%.

Więcej o tym, jak działa HA przeczytasz na naszym blogu.

Poczytaj więcej na naszym blogu

Znajdź interesujący Cię artykuł

Wybierz kategorię