POTRZEBUJESZ NOWEJ DOMENY .EU? SPRAWDŹ CZY JEST WOLNACennik domeny .EU

Domena *cena rejestracji/odnowienia
.EU
19.90 zł
99.99 zł

*Podane ceny są cenami netto, należy doliczyć 23% VAT

Domena .EU - podstawowe informacje

Domena .EU to domena europejska. Litery tworzące końcówkę to skrót od European Union (Unia Europejska). Adresy z tym rozszerzeniem są popularne wśród mieszkańców Starego Kontynentu. Obecnie w internecie działają ponad 3 miliony stron w domenie .EU.

DLACZEGO WARTO WYBRAĆ DOMENĘ .EU?

Ze względu na swój ponadnarodowy charakter, domeny .EU są chętnie wykorzystywane do promocji serwisów mających trafić do odbiorców z różnych krajów. Przykładowo wiele polskich firm jako głównego adresu używa nazwy w domenie .PL i stosuje go do promocji w kraju. Dodatkowo uruchamiają witrynę w domenie .EU. Pod nią znajduje się strona w popularnych językach europejskich (angielski, niemiecki, francuski) skierowana do kontrahentów z krajów Wspólnoty.

Domena .EU jest również powszechnie wykorzystywana przez instytucje publiczne z Unii Europejskiej. Jedną z nich jest Parlament Europejski, którego witryna działa pod adresem www.europarl.europa.eu. Co ciekawe, instytucje unijne posługują się domeną .EU stosunkowo niedługo. Końcówka została bowiem uruchomiona w 2005 r. Wcześniej europejska administracja posługiwała się domeną .EU.INT (końcówka .INT jest przeznaczona dla międzynarodowych organizacji rządowych, takich jak NATO, czy ONZ).

DLA KOGO DOMENY .EU?

Rejestracja domeny .EU to dobry pomysł, gdy Twoja firma ma kontrahentów z wielu różnych krajów unijnych.

Domena .EU jest powszechnie rozpoznawalna w Polsce. Możesz ją wykorzystać dla swojego serwisu skierowanego do internautów znad Wisły.

To dobry wybór dla stron poświęconych tematyce europejskiej lub organizacji pozarządowych zajmujących się kontaktami z innymi krajami Unii.

Domeny .EU są też rejestrowane przez firmy chcące zabezpieczyć swoją markę przed cybersquattingiem, czyli rejestracją adresów zawierających zastrzeżone znaki towarowe. 

ZOBACZ TEŻ INNE DOMENY:
.COM Więcej
.CO Więcej
.NET Więcej
.ORG Więcej
.BIZ Więcej
.PL Więcej
.EU.COM Więcej
DODATKOWE INFORMACJE:
Masz już domenę? Przenieś do nas.

Szukasz innej domeny? Sprawdź cennik wszystkich domen.

Zapomniałeś przedłużyć domeny? Sprawdź cennik dla nieterminowych płatności.
PRAKTYCZNE RADY

Rejestracja domeny .EU jest dozwolona dla osób fizycznych i podmiotów z adresem zamieszkania lub siedziby na terenie Unii Europejskiej. 

Domena .EU to dobry pomysł, gdy chcesz trafić do odbiorców z wielu różnych krajów. Jeśli chcesz poszerzyć działalność o jeden kraj (np. Słowację), postaw na domeny narodowe. 

Jeśli domena .EU, którą chcesz zarejestrować jest zajęta, możesz sprawdzić, kto jest jej abonentem na stronie whois.eurid.eu/pl/


KONWERTER DOMEN IDN

Do czego wykorzystać więcej adresów www?

Kampanie Marketingowe
Budowanie bazy odbiorców
Dziel się wiedzą

RODZAJE DOMEN - KTÓRE WYBRAĆ?

Polska Domena
Idealna dla wszystkich, którzy chcą prowadzić działalność na terenie Polski. Domena .PL jest najbardziej rozpoznawalną domeną w naszym kraju. Cieszy się największą popularnością i klikalnością pośród polskich odbiorców.
Domeny Regionalne
Jeśli chcesz prowadzić działalność lokalną, czyli na terenie wybranego miasta lub regionu, pomyśl o domenach regionalnych. Podkreślają one obszar, na którym działasz. Wybierz .waw.pl, .slask.pl, .wroclaw.pl i inne.
Domeny Globalne
Jeśli zakładasz międzynarodowa spółkę podkreśl to globalną końcówką .com, .net czy .org. Globalne rozszerzenie sugeruje, że strona jest w języku angielskim i działa na całym świecie.
Domena .EU
Stworzona z myślą o firmach działających na terenie Unii Europejskiej. Jeśli Twoimi klientami są mieszkańcy Europy zainwestuj w tę końcówkę.
Domeny Narodowe
Jeśli planujesz prowadzić działalność na terenie wybranego kraju, wybierz domenę z odpowiadającą mu końcówką: .de, .to, .co.uk i inne. Domeny zagraniczne wykorzystaj również przy tworzeniu wersji językowych. Końcówka podkreśla, że treści na stronie są przetłumaczone i zrozumiałe dla odbiorców.
Nowe Domeny
Jeśli działasz globalnie i chcesz podkreślić profil działalności to wybierz branżowe końcówki domenowe: .HOTEL, .AGENCY, .BIKE. Stworzone z myślą o markach chcących się wyróżnić i zachęcić odbiorców do kliknięcia w ich link. Dobry i chwytliwy adres ułatwia działania marketingowe i sam w sobie przyciąga klientów.

Poznaj opinie naszych klientów

Z firmą Kei.pl współpracujemy już kilka lat. Codziennie ich usługi dopasowane do naszych potrzeb wpierają nasze działania i pomagają się rozwijać. Nasze zadowolenie jest najlepszą rekomendacją.
Anna Zbela
Anna Zbela
CEO
Fundacja Inicjatyw Gospodarczych, Analitycznych i Technologicznych
Podobnie, jak to ma miejsce w przypadku naszych samochodów, również bezpieczeństwo elektronicznych danych jest dla nas priorytetem. Dlatego przy wyborze Partnera biznesowego kierowaliśmy się tymi wartościami. Jako kreator autorskich i nietypowych projektów jesteśmy jednocześnie wymagającym Klientem, stąd indywidualne podejście, jak również wsparcie w codziennej działalności jakie otrzymujemy z KEI pozwala nam działać bez obaw o dane. Możemy dlatego polecić zespół KEI, jako rzetelnego partnera w biznesie.
Zbigniew Karcz
Zbigniew Karcz
Assistant Manager
Dział Marketing / IT
Subaru Import Polska sp. z o.o.
Na co dzień nasz zespół walczy o ułamki sekund w Rajdowych Mistrzostwach Świata, dlatego interesuje nas tylko współpraca na najwyższym poziomie. Takie usługi świadczy firma Kei.pl. Zawsze możemy liczyć na ich profesjonalną obsługę.
Gabriel Borowy
Gabriel Borowy
rzecznik prasowy Kajetana Kajetanowicza
Kajto.pl

Masz pytania? Skontaktuj się z nami

Nasi specjaliści chętnie odpowiedzą na Twoje pytania
i pomogą wybrać odpowiednie rozwiązanie.

801 308 408
Więcej o zasadach rejestracji domeny .EU  

Domena .EU - co warto wiedzieć?

Rejestracja domeny .EU jest otwarta dla osób fizycznych, zamieszkałych na terenie kraju należącego do Unii Europejskiej oraz firm i organizacji z siedzibą w kraju, również będącego członkiem wspólnoty. Domeny .EU są rejestrowane na warunkach określonych w Rozporządzeniach Parlamentu Europejskiego i Rady.

Domena .EU - interesujące informacje 

Rozszerzenie .EU zostało uruchomione w grudniu 2005 roku i było zarezerwowane jedynie dla instytucji publicznych związanych z Unią Europejską, a także stowarzyszeń posiadających prawo do znaków towarowych. Dopiero od kwietnia 2006 roku rejestracja rozszerzenia .EU jest otwarta dla wszystkich obywateli europejskiej wspólnoty.