Domena .XYZ

Końcówka rozpoznawalna na całym świecie
o międzynarodowym charakterze!

Domena .XYZ – podstawowe informacje

Domena .XYZ to zagadkowa końcówka z bardzo szerokim zastosowaniem, złożona z ciągów znaków rozpoznawanych na całym świecie. Nadaje się do promocji praktycznie wszystkich działalności w sieci. Jej wszechstronne zastosowanie pozwoliło na bicie rekordów rejestracji. Jest atrakcyjną końcówką dla wszystkich, którzy chcą się wyróżnić spośród konkurencji.

Jak wykorzystać nowe domeny .XYZ?

Domena .XYZ jako nowa końcówka pozwala na znalezienie unikalnej nazwy, krótkiej i prostej do zapamiętania, a co najważniejsze – ciekawej dla odbiorcy i zachęcającej go do kliknięcia. Idealnie nadaje się do promocji nowych projektów jak również dla firm już działających. Może służyć do przeprowadzania dodatkowych kampanii, które budują wizerunek marki i pokazują ją z innej strony. Idealna do zwrócenia uwagi przez użytkowników.

Ile kosztuje domena .XYZ?

Domeny .XYZ są bardzo przystępne cenowo w porównaniu z powszechnie używanymi domenami TLD, takimi jak .pl czy .com. Wynika to z faktu, że rozszerzenie to jest stosunkowo nowe (po raz pierwszy z takiej domeny skorzystano w 2014 roku). Standardowy koszt rejestracji strony www z końcówką .XYZ na KEI.pl wynosi 86 zł brutto. Tyle samo zapłacisz za odnowienie domeny na kolejne 12 miesięcy. Atrakcyjna cena sprawia, że rozszerzenie to jest idealne dla młodych webmasterów z generacji X, Y i Z.

Dla kogo domena .XYZ?

  • Dla wszystkich szukających wyróżniającego adresu.
  • Do przeprowadzenia kampanii mających na celu zachęcenie użytkownika do działania.
  • Dla blogerów i vlogerów.
  • Dla osób prowadzących poradniki, fora dyskusyjne.

Praktyczne porady

Wykorzystaj końcówki kreatywnie do stworzenia ciekawego adresu, który zachęci do kliknięcia.

Nowe domeny to szereg możliwości dla podkreślenia tożsamości marki już na etapie adresu.

Pamiętaj, aby adres strony był zrozumiały w języku jakim posługują się Twoi klienci.

Masz już domenę? Co dalej?

Domena będąca adresem Twojej strony internetowej potrzebuje serwera, na którym będzie mogła działać. Możesz wybrać hosting współdzielony lub naszą specjalność serwery VPS lub serwery dedykowane.

Domena powinna też być zabezpieczona. Do tego celu wybierz certyfikat SSL. Będzie on szyfrował przepływ danych pomiędzy przeglądarką, na której Twój klient ogląda stronę a serwerem, na którym Twoja strona jest hostowana.